środa, Grudzień 12, 2018

Opony do maszyn przemysłowych

0
Opony do maszyn przemysłowych

Wielu osobom ogumienie kojarzy się przede wszystkim z oponami stosowanymi w pojazdach osobowych. Warto sobie uświadomić, że oprócz nich istnieje osobna kategoria opon przeznaczonych dla maszyn przemysłowych. Różnica pomiędzy nimi jest zauważalna na pierwszy rzut oka – ogumienie dedykowane maszynom to duże, ciężkie i wytrzymałe elementy, których wielkość może nawet kilkukrotnie przewyższyć rozmiar opony w osobówce.

Nie można się dziwić, że opony przemysłowe są wielkogabarytowe. W końcu to specjalny rodzaj ogumienia przeznaczony dla pojazdów wykonujących pracę w warunkach terenowych, które nie należą do najłatwiejszych. Maszyny te są wykorzystywane przede wszystkim przez przemysł wydobywczy i budowlany, gdzie przydają się na terenach budowy czy w kamieniołomach.

Opony przemysłowe – sztuka wyboru

Zastanawiając się nad wyborem opon dla maszyn, na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiego rodzaju maszyny są potrzebne oraz jaka będzie ich maksymalna ładowność. Ogumienie dla koparek powinno wytrzymać znaczny ciężar – samej maszyny, jak również załadunku i pasażera. Ze względu na typ pracy, przy której będą wykorzystywane, warto, aby były odporne na trudne warunki atmosferyczne oraz styczność z ostrymi materiałami mogącymi je przebić. Warto także sprawdzić ofertę na https://www.continental-opony.pl/specialty/material-handling

Istotne jest także odpowiednie dobranie bieżnika do nawierzchni, po której będzie poruszać się maszyna. Inny bieżnik dobierzemy do koparki poruszającej się po placu budowy, jeszcze inny do jeżdżącego po powierzchni magazynu wózka widłowego. Nie należy także zapominać o indeksie nośności. Nieco inne niż do koparki będą opony do wyrównującego powierzchnię walca. Zamontowane na tyle maszyny koła powinny mieć odpowiednią przyczepność do nawierzchni, a także odporność na temperaturę.

Serwis opon wielkogabarytowych

Z uwagi na duży rozmiar opon przemysłowych, ich serwis odbywa się zazwyczaj w miejscu, w którym są używane. Do zmiany opony niezbędny jest zestaw specjalistycznych narzędzi, w które są wyposażone mobilne serwisy. Podczas wymiany opony pojazd jest unoszony na podnośniku, a maszyna zabezpieczona podstawami. Spuszczając powietrze, należy użyć płynu demontażowego, później odblokować stopkę opony oraz odłączyć oponę od felgi. Następnie oponę umieszcza się na feldze, wcześniej pokrytą pastą do montażu. Zewnętrzna stopka powinna zostać dociśnięta na tyle głęboko, aby udało się umieścić klin zabezpieczający, pierścień uszczelniający, a także sprężynowy pierścień ryglujący.

Podsumowując, zakup opon przemysłowych powinien być dobrze przemyślany – w końcu opony mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę na warunki eksploatacji oraz liczbę kilometrów, które ma do pokonania maszyna.

Żarówki samochodowe – Osram i inne firmy

0
Żarówki samochodowe – Osram i inne firmy

W Polsce od 2007 roku wprowadzono obowiązek jazdy przez całą dobą z włączonymi światłami mijania. Nieprawne żarówki samochodowe nie tylko pogarszają bezpieczeństwo jazdy, ale i grożą nam otrzymaniem mandatu. Dlatego zadbaj o nie już teraz.

Żarówki samochodowe – obowiązkowo włączone

Już ponad 11 lat kierowcy w naszym kraju muszą poruszać się swoimi samochodami przy włączonych światłach mijania. Choć wielu z nich jest przeciwnych temu prawu, nic nie wskazuje na to, by uległo ono zmianie. Zmotoryzowani zwracają uwagę, że jazda z zapalonymi żarówkami zwiększa zużycie paliwa, co, przy kilkunastu milionach pojazdów, nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Obie strony od wielu lat przerzucają się argumentami, jednak nic obowiązek ten najpewniej zostanie utrzymany. Oznacza to, że trzeba wyposażyć swoje auto w dobre żarówki samochodowe. Jakie? Przedstawiamy firmy je produkujące.

Żarówki samochodowe – rodzaje i firmy

Jeżeli chodzi o światła mijania, to wykorzystywane są dwa główne rodzaje żarówek samochodowych. Są to żarówki H4 oraz H7. Jak się pewnie domyślasz, żarówki H4 powstały znacznie wcześniej, niż H7. Ten pierwszy model posiada moc 55 W oraz wydajność świetlną 1000 lumenów. Jeżeli chodzi zaś o długość czasu pracy, to żarówki H4 mogą świecić nawet do 700 godzin pracy. Ich następczynie, wprowadzone na rynek w 1995 roku mają identyczną moc, ale o wiele wyższą wydajność świetlną. Żarówki H7 świecą z mocą 1500 lumenów, zaś ich czas pracy waha się od 330 do 550 godzin pracy. Jeżeli chodzi o żarówki samochodowe, to do głównych producentów należą m.in. Bosma, Carpoint, Neolux, Tungsram oraz Osram. Szczególnie warto zwrócić uwagę na żarówki samochodowe Osram. Ta niemiecka firma zajmuje wyłącznie produkcją sprzętu oraz akcesoriów oświetleniowych, przez co jest najbardziej godna polecenia. O jakości żarówek Osram najlepiej świadczy fakt, że to właśnie je wykorzystano przy iluminacjach świetlnych m.in. Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Zamku Królewskiego czy Stadionu Narodowego.

Żarówki samochodowe Osram – gdzie je kupić?

Kosmetyki samochodowe, akcesoria samochodowe czy żarówki samochodowe – wszystkie te rzeczy bez trudu kupimy w sklepach z częściami samochodowymi. Jednak zdecydowanie lepiej jest to zrobić tu. W sieci znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, nie wyłączając wszelkich przedmiotów do auta. A jak je znaleźć? Jeżeli chodzi o żarówki samochodowe Osram, to wystarczy wpisać to konkretne hasło w wyszukiwarkę internetową i znaleźć sklep, który ma je w ofercie. Oczywiście przed złożeniem zamówienia należy sprawdzić, jakie żarówki ma nasze auto, by uniknąć konieczności wymiany towaru.

Dowiedz się jakie korzyści daje samochód hybrydowy!

0
Dowiedz się jakie korzyści daje samochód hybrydowy!

Samochody hybrydowe to auta posiadające układ napędowy składający się z silnika benzynowego i elektrycznego. Zadaniem jednostki elektrycznej jest wspieranie silnika spalinowego w najtrudniejszych momentach, czyli w trakcie ruszania i przyspieszania. Istnieją jednak również takie hybrydy, które pozwalają na pokonywanie znacznych dystansów wyłącznie na napędzie elektrycznym. Jakie daje to korzyści? Czy samochody hybrydowe są dobre?

Sprawdzony skup samochodów działający na Śląsku

0
Sprawdzony skup samochodów działający na Śląsku

Sprzedaż prywatnego lub firmowego auta bywa w niektórych przypadkach bardzo kłopotliwa, zwłaszcza jeżeli ktoś nie jest handlarzem i nie zna się na takich rzeczach. Łatwo wówczas stracić na sprzedaży lub nawet w ogóle nie znaleźć klienta zainteresowanego zakupem, co może wynikać z zaproponowania zbyt wysokiej ceny lub zrobienia nieodpowiednich zdjęć do ogłoszenia.

Zamiast więc martwić się o to czy uda się znaleźć klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu, wygodniej jest wybrać sprawdzony auto skup Katowice, bo wtedy ma się pewność, że firma odkupi każdy nieużywany pojazd. Firmy, które na przykład zdecydowały się wymienić wszystkie posiadane samochody na nowsze mogą skorzystać z usługi odkupu całej floty, co przekłada się na ogromną oszczędność czasu. Nie trzeba się przy tym martwić opłacalnością całego przedsięwzięcia, gdyż skup aut Katowice za każdym razem oferuje klientom uczciwe stawki.

Jak najlepiej przygotować auto do sprzedaży?

O ile przy podejmowaniu samodzielnej próby sprzedaży auta trzeba się mocno natrudzić i przygotować atrakcyjny opis, wyczyścić dokładnie auto, zrobić mu zdjęcia i następnie odpowiednio wypromować takie ogłoszenie, to wybierając skup samochodów Katowice właściciel pojazdu nie musi tak naprawdę przejmować się żadną z tych czynności. Wystarczy tylko, że skontaktuje się z pracownikami zatrudnionymi przez skup na śląsku i zamówi bezpłatną wycenę pojazdu. Można z tego skorzystać nawet po to, aby poznać aktualną wartość swojego samochodu, gdyż sama wycena nie jest zobowiązująca i klient może zrezygnować z dalszej współpracy. W celu zamówienia wspomnianej wyceny można skontaktować się z firmą drogą telefoniczną lub mailową, a auto skup Śląsk odpowie w najszybszym możliwym terminie.

Gotówka od ręki przy sprzedaży auta

Jeżeli jednak kwota zaproponowana przez pracownika reprezentującego skup aut Śląsk zainteresuje właściciela pojazdu, to wystarczy że podpisze na miejscu umowę sprzedaży samochodu i od ręki otrzyma pieniądze. W ten sposób można uniknąć ryzyka związanego ze sprzedażą auta niesprawdzonym klientom, którzy czasami zwlekają później z wypłatą gotówki. Dodatkowo skup samochodów Śląsk oferuje bardzo korzystne stawki, co potwierdzają zarówno właściciele starszych samochodów jak i nowszych pojazdów. Ze wspomnianych usług mogą skorzystać wszyscy kierowcy, bo chociaż skup aut Chorzów działa przede wszystkim na Śląsku, to również mieszkańcy pobliskich województw mogą skontaktować się z firmą i zapytać o szczegóły związane ze sprzedażą nieużywanego auta.

Co składa się na cenę paliw na stacjach?

0
Co składa się na cenę paliw na stacjach?

Cena paliw na stacjach stanowi wypadkową kilku opłat. Sprawdź, jakie elementy wliczone są w koszty i poznaj ich wysokość. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego ceny paliwa rosną.

Jeździsz dużo samochodem? Sprawdź, jak obniżyć koszty paliwa

0
Jesteś kierowcą? Poszukaj banku dla siebie

Często korzystasz z samochodu? Jako kierowca możesz liczyć na pewne profity oferowane przez bank. Zanim więc założysz rachunek osobisty, lokatę czy konto oszczędnościowe, sprawdź na co zwracać uwagę przy wyborze banku.

Nowy Duster – odświeżona wersja hitu od Dacii

0
Nowy Duster - odświeżona wersja hitu od Dacii

Dacia Duster to auto, które przez ostatnie lata zaskarbiło sobie przychylność klientów. Sekretem tego sukcesu było niewątpliwie bardzo dobre wyważenie jakości w stosunku do ceny.

Zostań doradcą w salonie BMW

0
Zostań doradcą w salonie BMW

Czy są Państwo od dawna związani z motoryzacją? Samochody są od najmłodszych lat Państwa pasją? A może właśnie są Państwo na etapie szukania nowego zatrudnienia, albo chcą zmienić to aktualne? Jeśli tak, to serdecznie zachęcamy do przyjrzenia się naszym aktualnym ofertom pracy, dostępnych we wszystkich salonach BMW w Polsce. Jeśli cechuje Państwa troskliwość, wyrozumiałość, kreatywne podejście do powierzonych zadań i doza zrozumienia dla innych ludzi, doskonałym stanowiskiem może okazać się praca jako nasz doradca do spraw sprzedaży samochodów w salonie BMW.  W dalszej części opowiemy pokrótce co należy do obowiązków tego typu doradcy, czym musi się zajmować i o czym pamiętać: https://www.praca-dealerbmw.pl/home/stanowiska-dealer-bmw/doradca-ds-sprzedazy-samochodow/

Doradca w salonie BMW musi cechować się także opanowaniem, chętnym udziałem w dyskusjach. Do obowiązków naszych doradców należy między innymi realizacja celów w zakresie sprzedaży samochodów, akcesoriów, produktów finansowych oraz ubezpieczeniowych, a także aktywne pozyskiwanie nowych oraz potencjalnych klientów. Nasi doradcy zajmują się także rozbudowywaniem bazy danych klientów indywidualnych, samodzielnym procesem sprzedaży, budowaniem długofalowych relacji z klientem i ciągłym podnoszeniem zadowolenia obsługiwanych klientów. Zależy nam także na tym, aby nasi doradcy budowali pozytywny wizerunek marki poprzez udział w wydarzeniach branżowych, targach sprzedażowych i raportowali w systemie CRM wszystkie aktywności handlowe. Staramy się również o to, aby nasi doradcy ciągle monitorowali rynek i rekomendowane aktywności, które mogą wzmocnić pozycję marki. Od naszych doradców oczekujemy posiadania prawa jazdy kategorii B, minimum rocznego doświadczenia w bezpośredniej sprzedaży, zainteresowania branżą motoryzacyjną oraz kreatywnego podejścia do powierzonych zadań i gotowości szybkiego uczenia się. Ważna jest dla nas także dyspozycyjność i znajomość języków obcych. Zatrudnieni przez nas doradcy otrzymują umowę o pracę i gwarancję stabilnych warunków zatrudnienia. Oferujemy także wynagrodzenie podstawowe oraz atrakcyjny system premiowy, służbowy telefon i komputer, a także możliwość wynajmu samochodu na dogodnych warunkach. Nasi doradcy otrzymują także kartę Multisport, możliwość udziału w ciekawych szkoleniach oraz w przyszłości możliwość awansu na wyższe stanowiska.

Jeżeli motoryzacja to Twój konik, a przy tym jesteś kulturalny, chętny do pomocy i posiadasz prawo jazdy kategorii B – oferta doradcy do spraw sprzedaż jest właśnie dla Ciebie. Zostań doradcą w salonie BMW już dziś!

Ile kosztuje nowe auto i co ma największy wpływ na cenę?

0
Ile kosztuje nowe auto

Koszty produkcji auta są trudne do oszacowania. Wprowadzenie na rynek nowego modelu wiąże się z dużym ryzykiem finansowym i obarczeniem producenta sporymi kosztami.

Najlepsza pomoc drogowa i jej wybór

0

Na terenie naszego kraju można znaleźć oferty wielu przedsiębiorstw motoryzacyjnych i nie powinno to być niczym dziwnym, ponieważ samochody różnego typu cieszą się wielką popularnością ze względu na zapewniane przez nie atuty. Różne rodzaje pojazdów pozwalają na transport towarów i pasażerów na krótkich oraz dalekich dystansach w sposób szybki, sprawny, komfortowy oraz bezpieczny. Dzięki nim można zapewnić sobie dużą wygodę i niezależność. Oczywiście trzeba pamiętać, że posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością dbania o niego. Nawet najlepiej serwisowane pojazdy mogą zostać uszkodzone w wyniku jakiejś awarii lub stłuczki. W związku z tym zapotrzebowanie na usługi, takie jak pomoc drogowa jest spore.

W Polsce działalność prowadzi wiele firm zajmujących się pomocą drogową. Ich oferta jest niezwykle szeroka i pozwala na rozwiązywanie różnych problemów, takich jak nagłe awarie, stłuczki i inne zdarzenia drogowe. Znalezienie ofert takich fachowców nie jest trudne, ale poszukiwanie najlepszego usługodawcy na danym terenie może zając sporo czasu, który warto poświęcić, aby w razie potrzeby zapewnić sobie usługi najlepszych możliwych fachowców.

Pomoc drogowa działająca w pobliżu klienta

Bardzo ważnym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze pomocy drogowej jest jej lokalizacja. Chodzi tutaj nie o firmy działające blisko miejsca zamieszkania ewentualnego klienta, a o usługodawców, których obszar działania znajduje się w pobliżu warsztatu samochodowego, z którego usług regularnie on korzysta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór firm zajmujących się pomocą drogową, które prowadzą również warsztaty stacjonarne. Dzięki temu wszystko można załatwić w jednym miejscu, w przystępnej cenie. Jest to bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Osoby często pokonujące dalekie dystanse muszą zastanowić się nad poszukaniem kilku pomocy drogowych. Najlepiej aby były one zlokalizowane w obrębie każdych 100 kilometrów pokonywanej trasy. W ten sposób można mieć pewność, że w dowolnym punkcie trasy znajdzie się pobliska pomoc drogowa, która dojedzie szybko na miejsce zdarzenia i udzieli fachowej pomocy w przystępnej cenie.

Bogata oferta usługowa

Każdy kto poszukuje najlepszych fachowców powinien zwrócić uwagę na to czy dana firma posiada bardzo szeroką ofertę usługową. Istotne jest nie tylko holowanie pojazdów, ale również inne formy pomocy, takie jak dowóz paliwa, naprawa w terenie, awaryjne uruchamianie czy też otwieranie zatrzaśniętych pojazdów, itp. W wielu sytuacjach można uniknąć holowania, a najlepsze firmy charakteryzują się tym, że rozwiązanie to traktują jako ostateczność.

Poszukiwanie pomocy drogowej on-line

Istotnym źródłem informacji na temat pomocy drogowych jest Internet. To właśnie tam znajdują się serwisy ogłoszeniowe obejmujące oferty różnych pomocy drogowych. Warto również zwrócić uwagę na serwis, jakim jest pomocdrogowa.info. Służy on jako wyszukiwarka pomocy drogowych prowadzących działalność na terenie całej Polski. W obszernej bazie danych, która jest regularnie aktualizowana, można znaleźć wizytówki bardzo wielu pomocy drogowych, które zapewnią profesjonalną obsługę w praktycznie każdym miejscu w kraju.

holownik w Poznaniu