wtorek, Październik 26, 2021

Tarcze hamulcowe do Twojego samochodu

0
Tarcze hamulcowe do Twojego samochodu

Tarcze hamulcowe stanowią jeden z najważniejszych komponentów w samochodach osobowych. Ich pełna sprawność gwarantuje pełnię bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Dobrze dopasowane tarcze i klocki hamulcowe skracają drogę hamowania, dzięki czemu samochód może bezpiecznie zatrzymać się nawet w sytuacji awaryjnej. Dlaczego wybór odpowiednich komponentów, wchodzących w skład układu hamulcowego, jest taki ważny? Sprawdzamy, co mają do zaoferowania polscy producenci części samochodowych.

Jakie tarcze hamulcowe wybrać? Klocki hamulcowe producent z Polski, czy z zagranicy?

Na jaki rodzaj tarczy hamulcowej powinniśmy zwracać uwagę? Czy są pewne typu tarcz, które powinniśmy omijać szerokim łukiem? Przede wszystkim nasze potrzeby będą zależeć od stylu i techniki jazdy. W przypadku mniej doświadczonych kierowców układ hamulcowy będzie eksploatowany znacznie mocniej, niż w kontekście wieloletnich użytkowników dróg. Dla osób początkujących poleca się polskie tarcze hamulcowe z systemem odprowadzania ciepła. Tego typu tarcze posiadają nawiercone otwory, które podczas zaciskania się klocków mogą prawidłowo redukować temperaturę w układzie. Niebagatelne znaczenie, oprócz techniki jazdy, ma także obszar poruszania się samochodem.

Nieco inne siły działają na układ hamulcowy w samochodach, które jeżdżą głównie w ruchu miejskim. Prędkości są wówczas niższe, jednakże komponenty pracują częściej. Inaczej jest w przypadku jazdy po autostradzie, gdzie hamowanie należy do rzadkości – jednak w przypadku naciśnięcia pedału hamulca, w układzie momentalnie wytwarza się ogromna temperatura. Podczas dobierania części do układu hamulcowego powinniśmy zatem zwrócić uwagę na technikę i styl jazdy kierującego. Optymalnym wyborem będą klocki i tarcze hamulcowe, które są produkowane przez polskich producentów. Dlaczego?

Tarcze hamulcowe producent. Sprawdzamy, dlaczego warto postawić na sprawdzone rozwiązania

Warto zainwestować w krajowe komponenty – są one tańsze w produkcji i nie muszą być eksportowane spoza Polski. Nie wystarczy jednak, że np. zakupimy obojętnie jakie polskie klocki hamulcowe. Istotne jest, aby były one prawidłowymi częściami zamiennymi. Tylko wtedy możemy być pewni, że komponent będzie w całości odpowiadać wymogom, dzięki którym nasz układ hamulcowy będzie działać poprawnie. Wybierając rodzimych producentów wspieramy polską gospodarkę i rozbudowujemy ten sektor przemysłu. Na szczęście nie ma problemu, jeśli chodzi o wybór.

Na rynku spotkamy tak wiele różnorodnych egzemplarzy tarcz i klocków, że bez najmniejszego trudu wybierzemy odpowiednią część do naszego pojazdu. Jednym z rozwijających się przedsiębiorstw, w tym motoryzacyjnym sektorze, jest polska firma Breck. Oferuje ona kompleksowy wybór części zamiennych do samochodów osobowych. Breck posiada nowoczesną halę produkcyjną, bazującą na nowoczesnych rozwiązaniach wdrażanych w krajach zachodnich. Kupujący uzyskuje zatem równie dobrą jakość produktu, jak w przypadku sprowadzania części renomowanych producentów z zagranicy.

Zakup auta? Nie taki trudny, jaki się wydaje

0
Zakup auta

Prawie każdy z nas przerabiał temat kupna auta. Jedni kupują kolejne, dla drugich będzie to coś nowego, a jeszcze inni są dopiero w trakcie zdawania prawa jazdy. Niemniej jednak każdy kierowca marzy o tym aby móc posiadać swoje wymarzone auto. Od czego zatem zacząć poszukiwania i na co zdecydować się ostatecznie – samochód używany czy nowy?

Opony zimowe – czym się kierować przy wyborze?

0
Opony zimowe

Wybranie opon zimowych do samochodu dla wielu kierowców to prawdziwe wyzwanie. Jednak istnieje wiele sposobów, dzięki którym wybór ogumienia do auta staje się łatwiejszy. Warto wiedzieć, że opony mają duży wpływ nie tylko na efektowność jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort pasażerów oraz kierowcy. Lepiej więc poświęcić nieco więcej czasu na to, by dowiedzieć się jakie ogumienie najlepiej sprawdzi się do Twojego pojazdu na sezon zimowy, by mieć pewność, że poruszanie się nim po jezdni będzie odpowiedzialne.

Bieżnik opony ma znaczenie

Szukając opon zimowych takich jak te https://noweopony.pl/opony/zimowe/175/65/r14 trzeba pamiętać o tym, że duże znaczenie ma rodzaj bieżnika. Trzeba pamiętać, że jego rodzaj należy dobrać do wielkości pojazdu, a także warunków w jakich użytkowane będzie auto. Najczęściej wybierane na sezon zimowy są opony z bieżnikiem symetrycznym. To wszystko przez fakt, że dostępne są one w atrakcyjnych cenach. Mimo swojej ceny wyróżniają się wysoką wytrzymałością, a co więcej obniżają opory toczenia, co przekłada się na niższe spalanie paliwa napędowego. Przez specjalistów polecane są opony z bieżnikiem kierunkowym, których kształt może przypominać literę V. Ich zaletą jest to, że rowki w bieżniku doskonale odprowadzają rozpuszczony śnieg, błoto i nadmiar wody spod opony.

Producent – czy to ma wpływ na jakość opony

Wiele osób zastanawia się, czy producent opon ma znaczenie przy wyborze tego najlepszego kompletu. Przy zakupie warto zdecydować się na ogumienie, które pochodzi od znanego i ceniącego producenta. Dzięki temu można mieć pewność, że są to opony wysokiej jakości, stworzone z wytrzymałych materiałów i o silnym wzmocnieniu. Opony takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe pochodzące od cenionych producentów będą sprawdzać się w trudnych warunkach i z pewnością zadbają o komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

Podstawowe parametry ogumienia, na które warto zwrócić uwagę

Nie można zapomnieć również o innych parametrach, które trzeba oceniać przy wyborze opon. Warto wiedzieć, że na etykiecie opon można znaleźć wiele oznaczeń, a każde z nich ma wpływ na komfort jazdy i właściwości ogumienia. Przykładowo opony klasy A doskonale sprawdzają się dla osób, które chcą zadbać o oszczędną jazdę.

Zwracając uwagę na dane aspekty można zdecydować się na opony na sezon zimowy, które spełniać będą swoje zadanie. Wystarczy dopasować opony do swojego samochodu, pamiętając jakie zalecenia ma producent pojazdu.

Kupno używanego samochodu

0
Kupno używanego samochodu

Wielu ludzi, którzy niedawno zdali egzamin na prawo jazdy, głowi się, jak będą mogli je wykorzystać w praktyce, gdyż nie posiadają własnego auta. Decydują się jednak zrobić prawo jazdy, ponieważ wszyscy ich znajomi już dawno je posiadają, lub po prostu chcą posiadać umiejętność kierowania samochodem na bliżej nieokreśloną przyszłość. Kiedy jednak trzymają już w dłoni dokument, potwierdzający ich zdolność do prowadzenia auta, zaczynają myśleć, iż dobrze byłoby, mimo wszystko, posiadać pojazd na czterech kółkach. Szkoda przecież nie móc wykorzystać dopiero co nabytych zdolności, prawda?

Woskowanie samochodu

0
Woskowanie samochodu

Nie ma chyba na świecie takiego właściciela samochodu, który nie chciałby, aby lakier jego auta był w idealnym stanie. Miał połysk i głębię koloru. Samo częste mycie pojazdu nigdy nie da takiego efektu. Ale systematyczne woskowanie karoserii sprawi, że będzie ona wyglądała długo jak nowa. Warto również przekonać się, iż zastosowanie wosku do starszych i zaniedbanych przez lata pojazdów, również ożywi lakier i sprawi, że optycznie staną się młodsze. A to nie jedyne zalety stosowania takich samochodowych kosmetyków.

Woskowanie chroni przed korozją

To prawda, że dobry wygląd auta wpływa pozytywnie na samopoczucie kierowcy. Ale nie tylko. Utrzymanie samochodu w dobrej kondycji może podnieść jego wartość przy sprzedaży, ponieważ kupujący często zwracają uwagę na wygląd, czyli – jak to się potocznie mówi – kupują oczami, a zniszczony lakier na pewno będzie przeszkodą w szybkiej sprzedaży za dobrą cenę.

Woskowanie auta chroni również lakier przed korozją, która najszybciej pojawia się zwykle w miejscach, gdzie gromadzi się woda, czyli np. na nadkolach, przy progach oraz na dolnej części drzwi. Wosk działa natomiast hydrofobowo. Odpycha wodę i jest barierą między nią a lakierem. Prowadzi do szybkiego spływania wody z auta.

Lakier samochodowy bez pielęgnacji z czasem łuszczy się i staje się coraz bardziej matowy. Powodują to głównie promienie słoneczne. Woskowanie chroni lakier przed utlenianiem. Przyczyni się również do odnowienia lekko wypłowiałych elementów.

Łatwiejsze mycie

Karoseria samochodu to również miejsce, gdzie pojawiają się osady żywiczne, drobiny asfaltu, metaliczny pył z klocków hamulcowych czy zaschnięte owady. Ich szybkie usuwanie jest bardzo ważne, ponieważ pozostawienie na lakierze może prowadzić do nieestetycznych wżerów. Ich usunięcie z miejsc, które nie były wcześniej woskowane bywa uciążliwe. Powłoka woskowa to więc idealna ochrona przed tego typu różnego rodzaju zanieczyszczeniami, których nie sposób pozbyć się w trakcie zwykłego mycia auta. Gdy zastosowano to zabezpieczenie, takie brudy będą osadzać się w mniejszych ilościach i nie „wbiją” się tak mocno w lakier.

Kolejną zaletą kosmetyki woskiem jest łatwiejsze mycie auta. Dzięki niemu większość brudu spłynie wraz z deszczem, a błoto, na przykład z solą czy innymi chemikaliami używanymi zimą na drogach, nie przylepi się tak mocno do zabezpieczonego lakieru. Wysokiej jakości woski samochodowe wytrzymują nawet kilkukrotne mycie, więc nie trzeba się obawiać, że po każdych odwiedzinach w myjni, trzeba na nowo nakładać taką ochronę.

Lepiej kupować woski twarde lub w paście

Najtańsze woski samochodowe można kupić już za niewielkie pieniądze. To preparaty w płynie, które rozpyla na karoserii po dokładnym umyciu i wysuszeniu auta. Potem wciera się je miękką mikrofibrą. Nie zabezpieczają na długo lakieru, tylko raczej rozbijają taflę wody oraz nadają lakierowi krótkotrwały połysk. Nie wytrzymują też zbyt długo.

Znacznie bardziej skuteczne są woski twarde lub w paście. Są trudniejsze do nałożenia i wymagają dokładnego oczyszczenia karoserii z drobin, ale uzyskane potem rezultaty są tego warte. Zabezpieczają one lakier nawet przez kilka miesięcy, więc już jednorazowa aplikacja pozwoli przetrwać trudne warunki jesienne lub zimowe. Pracy przy ich nakładaniu jest tylko trochę więcej niż w przypadku tańszych kosmetyków, lepiej więc stosować te lepsze i droższe preparaty. Można również zlecić woskowanie profesjonalniej firmie, a potem tylko odświeżać tę powłokę przy użyciu na przykład quick detailera, który uzupełni wosk i podbije barwę lakieru.

Motocykle – 4 rodzaje dwukołowców, którymi warto się zainteresować

0
Motocykle

Fani motocykli twierdzą, iż są to pojazdy mające wiele zalet w porównaniu z samochodami. I trudno się z tym zdaniem nie zgodzić, patrząc na mnóstwo dwukołowców poruszających się po polskich drogach. Oprócz zabytkowych modeli, które pamiętają jeszcze czasy PRL-u, a mimo to zachowują sprawność, można spotkać choppery, ścigacze czy coraz bardziej popularne quady. Bardzo często spotykanym pojazdem na ulicach miast jest zwykły skuter, umożliwiający swobodne poruszanie się w największym tłoku i bezproblemowe zaparkowanie mimo pozornego braku miejsc. Jakie motocykle kupujemy najchętniej?

  1. Chopper
  2. Polskie pojazdy
  3. Quady
  4. Zalety jazdy motocyklem

Chopper

Chopper to motocykl, który zaistniał zwłaszcza w popkulturze amerykańskiej i kojarzony jest z wolnością, podróżami po asfaltowych bezdrożach i klubami motocyklowymi. Choppery to potężne maszyny, jak na amerykańskie pojazdy przystało z bardzo pojemnym silnikiem oraz o dużej mocy. Do ich opanowania, ze względu na dużą masę, potrzeba sporo siły, są więc przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników. Charakterystyczna budowa, z długimi, wyciągniętymi przednimi widelcami, wysoko umiejscowioną kierownicą i bardzo wygodnym siedzeniem powoduje, iż zwracają one uwagę za każdym razem, gdy pojawiają się na drodze. Zresztą takie marki, jak Harley Davidson na stałe wpisały się w historię motoryzacji i dla wielu miłośników dwukołowców posiadanie takiej maszyny jest niedoścignionym marzeniem.

Polskie pojazdy

Polska ma długą tradycję, jeśli chodzi o produkcję motocykli, były to zresztą całkiem udane konstrukcje i niektóre pojazdy z epoki PRL-u wciąż jeżdżą po drogach. Jedną z firm, która powstała ponad 50 lat temu i nadal istnieje, produkując dobrej jakości dwukołowce jest bydgoski Romet. Motocykle tej firmy cieszą się duża popularnością ze względu na atrakcyjną, jak na polskie warunki cenę i bardzo wysoką jakość. Firma skupia się na produkcji skuterów i motocykli, napędzanych silnikiem o małej pojemności, są więc one idealne do poruszania się w warunkach miejskich. Jest to także bardzo dobra alternatywa dla rowerów, gdyż bez problemu zrobimy za ich pomocą drobne zakupy i wyruszymy na niedalekie wycieczki bez konieczności używania siły fizycznej.

Quady

Quady to połączenie rozwiązań, które posiadają zarówno samochody, jak i motocykle. Choć przeznaczone są raczej do poruszania się po drogach gruntowych, coraz częściej spotykamy je również na asfaltowych szlakach komunikacyjnych. Quady stały się popularnym prezentem komunijnym, dzięki czemu młodzi kierowcy już od wczesnego wieku uczą się poruszania pojazdami mechanicznymi. Są one, dzięki charakterystycznej budowie i posiadaniu czterech kół, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjny motocykl, jednak rozwijają znacznie mniejsze prędkości niż samochody. Do poruszania się quadem jeszcze do niedawna wystarczyła karta rowerowa, obecnie konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii AM, które może wyrobić już osoba wieku czternastu lat.

Zalety jazdy motocyklem

Posiadanie motocykla i poruszanie się nim po drogach ma wiele zalet. Są to pojazdy znacznie ekonomiczniejsze od samochodów, zużywają mniej paliwa przy podobnej dynamice jazdy. Znacznie łatwiej je zaparkować oraz usunąć niespodziewaną awarię, często jesteśmy w stanie zrobić to samemu. Motocykle są również tańsze od samochodów, łatwiej więc zaopatrzyć się w dwukołowiec renomowanej firmy i w pełni wykorzystać jego zalety. Jazda na motocyklu ma pozytywny wpływ na koordynację i utrzymywanie równowagi, jest również, wbrew powszechnej opinii, bezpieczniejsza – na motocyklu nie da się pisać wiadomości tekstowych ani rozmawiać przez telefon, co jest przyczyną sporej części wypadków samochodowych.

Jak marka wpływa na jakość pomp do oleju?

0
pompa

Na rynku dostępne są zróżnicowane pompy do oleju. Dostępne są zarówno produkty stricte przeznaczone do zastosowań przemysłowych, jak i rozwiązania o zdecydowanie mniejszej wydajności. Dopasowanie odpowiedniej pompy do swoich potrzeb ma w tym przypadku olbrzymie znaczenie i wpływa na zadowolenie z samego korzystania z konkretnego produktu. Wydajna pompa do oleju sprawdzi się rewelacyjnie w konkretnym użyciu i spełni wszystkie oczekiwania i wymagania klientów, którzy postanowią z niej skorzystać. Warto tym samym decydować się na najlepszej jakości pompy, które będą dostosowane do wymagań. Przedstawiamy zatem w jaki sposób marka konkretnej pompy wpływa na jej jakość.

Warto wybierać pompy renomowanych firm

W przypadku wybierania pompy do oleju, która sprawdzi się bardzo dobrze w swoim zadaniu i posłuży przez długi czas najlepiej stawiać na produkty od renomowanych przedsiębiorstw. Renomowany producent pompy gwarantuje bowiem, że ta spełni wszystkie oczekiwania i korzystanie z niej będzie bardzo przyjemne. Przede wszystkim renomowani producenci dbają o jakość wykonania oferowanych pomp. Właśnie z tego powodu korzystanie z ich ofert daje tak dobre rezultaty i prowadzi do tak wielu poważnych korzyści z takiego właśnie działania i wybrania najlepszych ofert. Bardzo popularnym producentem pomp jest firma PIUSI. Jest to renomowany dostawca pomp do oleju przeznaczonych do różnych zastosowań. Producent w swojej ofercie posiada wiele zróżnicowanych pomp, które mogą służyć przez bardzo długi czas.

Dobre pompy są wykonane z solidnych materiałów

Dobrej jakości pompy do oleju są wykonane z wykorzystaniem dobrej jakości materiałów. Najwyższej jakości stal oraz elementy wewnętrzne wykonane z solidnych materiałów to gwarancja bezawaryjnej pracy zakupionej pompy. Nawet intensywne korzystanie z niej nie doprowadzi do bardzo szybkiego uszkodzenia urządzenia. Dzięki temu użytkowanie pompy będzie bardzo komfortowe i będzie przebiegało niezwykle przyjemnie. Każda osoba będzie szczęśliwa z wybrania najlepszej pompy, która świetnie sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu i która posłuży przez bardzo długi czas.

Awarie układu hamulcowego

0
Awarie układu hamulcowego

Układ hamulcowy to jeden z kluczowych układów we wszystkich pojazdach osobowych. Za jego pomocą zatrzymujemy pojazd oraz regulujemy prędkość, z którą się porusza. Niestety, ale układ ten należy do najbardziej awaryjnych – a występujące w jego obrębie usterki potrafią być naprawdę poważne. Poniżej podpowiadamy – jakie problemy najczęściej uniemożliwiają sprawne działanie układu hamulcowego oraz gdzie szukać pomocy w zakupie części wymiennych.

Układ hamulcowy – symptomy wystąpienia problemów

Kontrola układu hamulcowego jest szczególna ważna. Samochody powinny przechodzić ją regularnie oraz w sytuacji wystąpienia określonych symptomów. Do najważniejszych, mogących świadczyć o problemie w działaniu układu hamulcowego, należą drgania kierownicy oraz ściąganie pojazdu w jedną ze stron – szczególnie, gdy występują one w momencie hamowania.

Ponadto, alarmujące powinny być sytuacje, w których pedał hamulca zachowuje się w sposób sprężysty, a sam układ wydaje nietypowe, piszczące dźwięki.

Najczęstszą przyczyną wystąpienia awarii układu hamulcowego jest wyciek płynu, nadmierna eksploatacja tarcz lub klocków hamulcowych, a także awaria zacisku hamulca.

Klocki hamulcowe – kiedy do wymiany?

Klocki hamulcowe to element układu hamulcowego, który najczęściej ulega awariom. Ich zadaniem jest zatrzymywanie pojazdu, dlatego im bardziej są zużyte – tym słabiej nasz pojazd będzie wyhamowywał.

Najczęściej, wymiany klocków hamulcowych dokonuje się po przejechaniu 10-20 tysięcy km. (jeśli poruszamy się przede wszystkim po mieście) lub 30-50 tys. km. (w przypadku osób podróżujących na długie dystanse). Najbardziej ekonomiczni kierowcy, o spokojnym i niezbyt dynamicznym stylu jazdy, mogą wymieniać klocki raz na 50-75 tys. km.

Oczywiście, wymiana klocków przebiega równocześnie na wszystkich kołach jednocześnie, by uniknąć potencjalnej utraty stabilności w pojeździe.

Tarcze hamulcowe – przyczyny usterek i awarii

Tarcze to istotny element całego układu; współpracują z klockami hamulcowymi w zatrzymywaniu samochodu. Ponieważ są wystawione na działanie tarcia, najczęstszymi usterkami są powstające na nich rowki. Mogą powstać na skutek oddziaływania szkodliwych drobinek, które dostały się do układu hamulcowego – piasku, kawałków kamieni.

Tarcze ulegają również postępującej korozji, zwłaszcza w pojazdach mocno wyeksploatowanych. Kontakt z wilgocią, opadami atmosferycznymi, zalegającymi złogami śniegu i lodu, a także soli używanej do ich usunięcia, może odpowiadać za pojawienie się i rozwój korozji.

Tarcze hamulcowe poddaje się wymianie zazwyczaj po przejechanie 60-80 tys. km., często – w połączeniu z wymianą klocków hamulcowych.

Płyn hamulcowy – wymiana i uzupełnienie

Płyn hamulcowy odpowiada za przekazywanie ciśnienia między pompą hamulcową a elementami wykonawczymi. Zabezpiecza również układ przed korozją oraz ułatwia jego całościową pracę.

Głównym problemem z płynem hamulcowym jest wzrastająca zawartość wody. Wynika to z faktu, że w jego składzie znajduje się glikol, który ma właściwości higroskopijne. Gdy objętość wody przekroczy 1%, wówczas płyn należy wymienić.

Gdzie szukać części do układu hamulcowego?

Wszystkim poszukującym pomocy w naprawie układu hamulcowego polecamy kontakt z FranceAuto, pod adresem: franceauto.pl. W ofercie sklepu znajdują się niemal wszystkie dostępne części dedykowane do samochodów francuskich marek, a także płyny i akcesoria wykorzystywane w konserwacji układu hamulcowego.

Stacje do ładowania samochodów elektrycznych

0
Stacje do ładowania samochodów elektrycznych

Auta elektryczne stanowią coraz popularniejszą opcję w ofertach wielkich marek takich jak Volkswagen, Honda, Renault itd. jednak dostępność stacji do ładowania samochodów elektrycznych w dalszym ciągu nie jest zadowalająca. Mimo wszystko zakup samochodu elektrycznego na ten moment na prawdę się opłaca. Niewielkie koszty eksploatacji mało części o dużym stopniu awaryjności a przede wszystkim dopłaty do zakupu auta elektrycznego. Dla kogo więc jest auto elektryczne?

Samochód elektryczny w dobie obecnej dostępności ładowarek prądu zmiennego do samochodów najlepiej sprawdzi się dla mieszkańców większych miast wojewódzkich, którzy posiadają szeroką gammę dostępnych ładowarek na terenie miast. Miejscowości okoliczne oddalone o nie więcej niż 50 km, lub osoby mieszkające w domach jednorodzinnych powinni również zastanowić się nad zakupem.

Rozwiązanie w postaci aut elektrycznych to na pewno bardzo duży krok w przód jeżeli chodzi o ekologię. Natomiast jeżeli popatrzymy na stacje do ładowania samochodów elektrycznych to zobaczymy, że stają się one coraz bardziej popularne, podążając za tendencją wzrostową sprzedaży aut elektrycznych, Korporacje, lub nawet mniejsze firmy z wynajętymi przestrzeniami biurowymi chętnie udostępniają swoim pracownikom kilka stacji do ładowania samochodów elektrycznych co stanowi duże ułatwienie dla ich właścicieli.

Kiedy stacje do ładowania samochodów elektrycznych staną się bardziej popularne?

Zwiększenie ilości aut elektrycznych powoduje, że coraz więcej miejsc pracy, miast a także oczywiście stacji paliw decyduje się na zamontowanie co najmniej jednej ładowarki prądu zmiennego do aut elektrycznych. W związku z rosnącą sprzedażą a co więcej rosnącym zainteresowaniem ze strony konsumentów będzie rosnąć również liczba ładowarek a także ich szybkość ładowania. Naturalnie należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami w przepustowości takich stacji ładowania, jednak są one nie porównywalnie tańsze niż wielkie stacje benzynowe. Zwiększona ilość stacji do ładowania może pojawić się już w ciągu kilku najbliższych lat.

Jak wybrać najlepsze elementy zawieszenia pojazdu? Poznaj szczegóły!

0
zawieszenie pojazdu

Zawieszenie to zespół części, które łączą koła z resztą pojazdu. Nietrudno wywnioskować, że wybór odpowiednich rozwiązań zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo podczas podróży. Podpowiadamy, gdzie warto udać się na zakupy i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Poznaj wskazówki sprawdzone wskazówki.

Wygodne zakupy w internecie

Zakupy w sieci to bardzo częsta praktyka. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby sięgnąć po wiele zróżnicowanych produktów. W ten sposób możemy kupić również elementy zawieszenia pojazdu. To bez wątpienia niezwykle wygodne rozwiązanie. Zanim jednak dokonamy wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów. 

  • Opinie klientów – oceny kupujących bez trudu znajdziemy w sieci. W ten sposób uzyskamy pewność, że mamy do czynienia ze sprawdzonym sklepem, a każda transakcja upłynie pomyślnie. 
  • Profesjonalizm sprzedawców – wybierajmy sklepy, które gromadzą prawdziwych specjalistów. Dzięki temu uzyskamy wiele cennych porad zakupowych i znacznie łatwiej wybierzemy najlepsze elementy zawieszenia. 
  • Szeroka oferta – podczas zakupów dobrze mieć wybór. Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych części. Ich bogaty asortyment będzie jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze sklepu. 
  • Intuicyjna strona internetowa – kupujmy na stronach, gdzie z łatwością złożymy zamówienie oraz zapoznamy się ze zdjęciami i opisami produktów. 

Na wymienione tu udogodnienia mogą liczyć wszyscy klienci sklepu internetowego Eibach.

To doskonała propozycja dla wymagających, dla których komfort i bezpieczeństwo jazdy zawsze stanowi priorytet.  

Szerokie możliwości wyboru

Asortyment produktów dostępnych w sklepie internetowym jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Klienci mogą wybierać spośród wielu interesujących elementów zwieszenia, które z pewnością znajdą zastosowanie w aucie. Znajdziemy tu sprężyny Eibach, dystanse i śruby, sportowe stabilizatory, zestawy zawieszenia, zawieszenia gwintowane, elektroniczne moduły zawieszenia, elementy regulacji, czy też części przeznaczone do samochodów off road. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy kierowca z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Ponadto nie brakuje tu atrakcyjnych promocji, a także interesujących nowości. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą produktów. 

Dlaczego warto?

W sklepie internetowym Eibach pracują prawdziwi specjaliści, którzy opanowali wszystkie tajniki branży motoryzacyjnej i potrafią zaproponować najlepsze elementy zawieszenia dla danego pojazdu. Ich szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie to gwarancja maksymalnej satysfakcji z zakupów. Każdy z klientów zawsze może liczyć na indywidualne podejście oraz obsługę na najwyższym poziomie. Ten wyjątkowy sklep cieszy się renomą wśród kierowców, którzy pokonują wiele kilometrów po polskich i europejskich drogach. Dołącz do setek zadowolonych klientów. Wybierz wygodę i bezpieczeństwo!