sobota, Październik 19, 2019

Wypożyczalnia aut jako pomysł na biznes

0
Wypożyczalnia aut jako pomysł na biznes

Obecnie bardzo dużo osób zastanawia się czy warto otworzyć wypożyczalnię samochodów. Obserwując w ostatnim czasie polski rynek możemy zauważyć, że otwiera się coraz więcej dużych firm, które oferują wynajem długookresowy albo wynajem aut na minuty. Wiele wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywał, bo wypożyczania aut to przyszłościowy biznes.

Kto korzysta z usług wypożyczalni samochodów?

Wypożyczalnie samochodów zależnie od swojego profilu działania mają bardzo różnych klientów. Do podmiotów, które oferują krótkoterminowy wynajem aut a więc samochody na minuty trafiają przede wszystkim osoby, które okazjonalne potrzebują podjechać na zakupy, do przychodni czy odebrać kogoś z dworca. Z kolei z wynajmu długookresowego najczęściej korzystają ludzie biznesu. Takie samochody są wypożyczane przez duże firmy dla swoich pracowników często na okres kilku miesięcy. Klientami wypożyczalni są także osoby, które czasowo przebywają w Polsce będąc w podróży służbowej albo na urlopie. Osoby te zwykle przybywają do kraju samolotem albo pociągiem i na miejscu potrzebują auta do poruszania się. Osobną grupę klientów stanowią firmy ubezpieczeniowe, które wynajmują auta zastępcze dla klientów. Wspomnieć jeszcze należy o najmie okazjonalnym gdzie wypożycza się limuzyny czy pojazdy zabytkowe na śluby, studniówki, bale.

Czy ten biznes się opłaca?

Przede wszystkim, aby rozpocząć działalność, jako wypożyczalnia aut trzeba wnieść niemałe środki na start. Najwięcej pochłoną oczywiście samochody. Standardem jest dzisiaj oferowanie auto nowych i bogato wyposażonych ( zobacz więcej na https://www.fleetcorp.pl/ ). Oprócz tego, trzeba mieć punkt stacjonarny, parking, opłacić pracowników. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że wypożyczalnia aut nieustannie będzie generowała koszty w postaci serwisów, ubezpieczeń, napraw. Alternatywą może, więc być przyłączenie się do dużej sieci franczyzowej. Osoba prowadząca taką wypożyczalnię będzie miała dostęp do nowoczesnej floty oraz stałych zleceń od towarzystw ubezpieczeniowych. Ta forma wiąże się ze zdecydowanie mniejszym ryzykiem. Popyt na usługi wypożyczania aut jest dzisiaj duży i stale rośnie, bo rynek nie jest nasycony. Tego typu biznes z pewnością warto otworzyć, mając oczywiście na uwadze wybór trafionej lokalizacji takiej jak okolice lotniska czy miejscowość popularna turystycznie.

Jak dbać o akumulator samochodowy?

0
Jak dbać o akumulator samochodowy?

Akumulator to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów każdego auta. Jego awaria powoduje całkowitą bezużyteczność pojazdu. Jak dbać o niego na co dzień, by był sprawny jak najdłużej?

Kosmetyki do pielęgnowania auta

0
Kosmetyki do pielęgnowania auta

Samochód sam o siebie nie zadba, dlatego trzeba będzie wiedzieć, co zastosować żeby uzyskać bardzo dobre efekty.

W ten sposób na pewno będziemy w stu procentach zadowoleni. Oczywiście można albo pojechać do specjalnej firmy, która zadba o nasz samochód, ale będzie to sporo kosztowało. Można również wybrać sobie własnoręczne czyszczenie samochodu, ale na to trzeba mieć czas. Musimy też zaopatrzyć się w takie kosmetyki samochodowe, które spełnią nasze oczekiwania. Do wyboru mamy różnego rodzaju kosmetyki od znanych producentów, dlatego bez problemu można będzie się zająć czyszczeniem wszystkich elementów, jakie mamy w samochodzie. Chcemy zadbać o lakier? Nie ma problemu, bo najpierw można użyć sobie pasty polerskiej i zlikwidować wszystkie rysy. Jeśli to mamy za sobą to można zastosować super woski, ale można również wybrać sobie powłoki ceramiczne i kwarcowe. Takie zabezpieczenie jest dobre nie tylko z punkty estetycznego, ale chroni również lakier w okresie zimy. Warto, zatem o coś takiego zadbać już teraz.

Kosmetyki samochodowe

Kosmetyki samochodowe

Poza lakierem można zadbać o felgi i opony. Do wyboru mamy specjalne środki do czyszczenia felg albuminowych, które skutecznie usuwają wszystkie zabrudzenia. Opony można okryć specjalnym środkiem, dzięki czemu będą cały czas piękne i czarne. Można również wybrać kosmetyki do pielęgnacji tapicerki w samochodzie. Nie ma znaczenia rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest tapicerka, a idealnie dopasujemy środki, które nam pomagają w pielęgnowaniu. W samochodzie nie brakuje dzisiaj plastików jak wewnątrz tak i na, zewnątrz dlatego można kupić kosmetyki, które nam pomogą w pielęgnacji. Dla osób, które są zainteresowane kosmetykami samochodowymi można polecić sklep internetowy https://detailingstore.pl. Mamy tutaj bardzo duży wybór kosmetyków podzielonych na kategorie, dlatego od razu będzie można dotrzeć do tego wszystkiego, co jest nam potrzebne. Wiele na tym zyskamy, bo wreszcie będziemy mieć najlepsze kosmetyki, które pozwolą nam samochód utrzymać w czystości.

Jazda po alkoholu – jakie konsekwencje grożą kierowcom zawodowym?

0
Jazda po alkoholu – jakie konsekwencje grożą kierowcom zawodowym?

Odebranie prawa jazdy dla kierowcę zawodowego może oznaczać zostanie z dnia na dzień beż środków na utrzymanie. Czy istnieje możliwość, że sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów tylko jednej kategorii? W jaki sposób uniknąć odebrania prawa jazdy przez sąd?

Konsekwencje jazdy po alkoholu dla zawodowego kierowcy

Przy kwalifikacji prawnej czynu., nie ma znaczenia czy osoba kierująca pojazdem (niezależnie czy to było auto osobowe czy ciężarowe) była zawodowym kierowcą czy nie. To, jaka kara grozi kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu zależy od tego czy czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo czy wykroczenia. To zaś ma związek z stężeniem alkoholu w krwi sprawcy.  Jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (tj. od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest to tzw. „stan po spożyciu alkoholu”.  Prowadzenie pojazdu mechanicznego traktowane jest wtedy wykroczenie, które karane jest:

  • grzywną od 50 zł do 5000 zł ;
  • karą aresztu od 5 do 30 dni;
  • zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;

Prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości (czyli jeżeli zawartość  wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest przestępstwem za które grozi:

  • grzywna zależna od dochodu;
  • ograniczenie wolności od miesiąca do 2 lat  lub  pozbawienie wolności do lat 2;
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5 000 zł do 60 000 zł;
  • odebranie prawa jazdy na okres  od 3 lat do 15 lat;

W niektórych sytuacjach, kary mogą być znacznie surowsze. Przykładowo, gdy kierowca doprowadzi do wypadku, w którym inna osoba doznała uszczerbku na zdrowiu lub poniosła śmierć, sprawcy grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec wówczas dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Również recydywiści (osoby już poprzednio skazane za jazdę pod wpływem alkoholu) są surowiej ukarani.

Więcej na ten temat na: https://adwokat24h.pl/

Zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu  – czy dotyczy wszystkich posiadanych kategorii?

Sąd, wydając decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy za jazdę po alkoholu określa, jakiej kategorii dotyczy zakaz. Zakaz może dotyczyć wszystkich kategorii albo pojazdów danego rodzaju. Jeśli wyrok nie wymienia kategorii, to w domyśle oznacza to, że danej kategorii nie dotyczy. Polskie prawo nie mówi wprost czy sąd, w przypadku stwierdzenia jazdy pod wpływem alkoholu, ma orzec zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich posiadanych kategorii. Jednak, praktyka orzecznicza wskazuje, że sądy orzekają raczej zakaz prowadzenia pojazdów tej kategorii prawa jazdy, którą popełniło się przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. Oznacza to, że jeśli sprawca prowadził w stanie nietrzeźwym samochód osobowy, to w razie skazania za przestępstwo, sąd orzeknie utratę prawa jazdy kategorii B. Istnieje jednak spora szansa na zachowanie uprawnień do prowadzenia pojazdów innych kategorii, np. C i E.

Przeczytaj artykuł: https://adwokat24h.pl/jazda-po-alkoholu/

Czy istnieje sposób na uniknięcie odebrania prawa jazdy?

Polskie prawa wskazuje, że zarówno w przypadku popełniania wykroczenia jak i przestępstwa, sąd musi orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Jedynym sposobem, żeby tego uniknąć, jest staranie się o tzw. warunkowe umorzenie postępowania. O tym, czy w danym przypadku zachodzą przesłanki do staranie się o takie umorzenie, najlepiej jak zdecyduje profesjonalny adwokat lub radca prawny.

Regeneracja koła dwumasowego

0
Regeneracja koła dwumasowego

Zużycie koła dwumasowego w samochodzie to awaria, która wymaga podjęcia natychmiastowych kroków. W grę wchodzi zakup nowego sprzętu, jak i regeneracja zużytego koła dwumasowego. Na rynku nie brakuje warsztatów specjalizujących się właśnie w tej dziedzinie napraw, gdzie często można usłyszeć, że większość zużytych dwumas można całkowicie zregenerować. Jak wygląda proces regeneracji koła dwumasowego, czy jest skuteczny i z jakimi kosztami należy się liczyć – o tym w niniejszym artykule.

Akcesoria rajdowe — Jak przygotować się do pierwszego rajdu?

0
samochód rajdowy

Choć niektórym mogłoby się wydawać, że rajdy, zwłaszcza te amatorskie, to tylko zabawa, tak naprawdę jest to dość niebezpieczny sport. Dlatego też trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Często może to trwać wiele miesięcy. Wzięcie udziału w takim przedsięwzięciu powinno być więc dobrze przemyślane. W niniejszym tekście przedstawimy, jak przygotować się do rajdu.

Niezbędne wyposażenie samochodów rajdowych

    Jak już wspomnieliśmy, rajdy samochodowe należą do grupy dość niebezpiecznych sportów. W związku z tym trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pilota. Dlatego też każdy marzący o udziale w rajdach powinien wyposażyć się w m.in.:

Fotele kubełkowe

    Chyba najczęściej kojarzony ze sportami samochodowymi element wyposażenia. Całkiem słusznie, gdyż zapewniają wysokie bezpieczeństwo, idealnie trzymając kierowcę. Poza tym pozwalają czuć auto plecami. Część modeli jest także wyposażona w tzw. „uszy” dodatkowo usztywniające szyję. Kwestią kluczową jest tutaj oczywiście dobór siedziska odpowiedniego dla sylwetki. Dostępne są różne typy „kubłów”, różniące się konstrukcją, parametrami i ceną. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te oparte o prosty rurowy stelaż wychodzą już z użycia w profesjonalnych zawodach.

Ważne są także mocowania foteli. Są bowiem jednym z najdokładniej sprawdzanych elementów przed startem. Dobrze jest więc wybierać te dedykowane konkretnym modelom aut, gdyż mocowania uniwersalne niekoniecznie będą pasować do każdej podłogi.

Pasy szelkowe

    Same fotele to jednak nie wszystko — trzeba jeszcze zatroszczyć się o odpowiednie przypięcie. Wielopunktowe pasy bezpieczeństwa dociskają do fotela i zapobiegają przemieszczaniu się siedzącego. Ma to kolosalne znaczenie w razie wypadku.

Klatki bezpieczeństwa

    Choć nie są wymagane w amatorskich zawodach samochodowych (np. KJS), warto rozważyć ich montaż także w ich przypadku. Wzmacniają one bowiem konstrukcję pojazdu i mogą uratować życie w razie wypadku. Pozwalają bowiem na równomierne rozłożenie siły uderzenia na poszczególne elementy swojej konstrukcji, wygłuszając je i chroniąc załogę. Te wykonane z najlepszych materiałów potrafią wyjść bez wyraźnych uszkodzeń nawet z poważnych wypadków związanych z np. wielokrotnym dachowaniem.

samochód rajdowy

Przydatne akcesoria rajdowe

    Pula dostępnych na rynku akcesoriów rajdowych jest całkiem spora. W co warto się wyposażyć przed startem? Oto kilka ważniejszych rzeczy, o których powinno się pamiętać:

Kaski z interkomem

    Kolejny element wyposażenia istotny dla bezpieczeństwa. Kaski są absolutnie niezbędne każdej załodze rajdowej. Dodatkowe wyposażenie ich w interkom pozwala na sprawną komunikację między pilotem a kierowcą, niezależnie od warunków zewnętrznych. Nie ma więc obawy, że np. praca silnika zagłuszy instrukcje.

Kierownice rajdowe

    Dobrze dobrana kierownica pozwala nie tylko na bezbłędne sterowanie samochodem, ale też pozwala lepiej go poczuć. Poza tym taki typ kierownicy pozwala bardzo szybko określić jej pierwotne położenie, dzięki wyraźnym oznaczeniom.

Szyby z poliwęglanu

    Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia udarowe, dzięki czemu wykonane z niego szyby wytrzymają naprawdę dużo. Zachowują przy tym przezroczystość na poziomie pleksiglasu. Zastosowanie ich wpłynie zatem pozytywnie na bezpieczeństwo.

Odzież rajdowa

    Kombinezony z homologacją FIA nie tylko chronią przed brudem i olejami, ale też wykazują odporność na ogień, dając czas na opuszczenie pojazdu w kryzysowej sytuacji. Kupić możesz je między innymi w Inter Rally. Są przy tym wygodne i nie krępują ruchów, co jest też ważną kwestią w sportach motorowych. Dodatkowo można się też wyposażyć w specjalne rękawice gwarantujące pewny chwyt i ochronę dłoni.

Kołnierze

    Pozwalają dodatkowo zabezpieczyć szyję i głowę, zmniejszając ryzyko urazów.

Noże do pasów

    Obowiązkowy element wyposażenia każdego samochodu rajdowego. W kryzysowej sytuacji pozwalają uwolnić się z pasów bezpieczeństwa i wydostać z pojazdu.

rajd samochodowy

O co jeszcze trzeba zadbać przed rajdem?

    Wyposażenie to nie wszystko, o co trzeba się zatroszczyć przed startem w rajdzie. Z profesjonalnie przygotowanymi wyścigami samochodowymi wiąże się obowiązkowy przegląd przed startem. Jeśli na tym etapie okaże się, że pojazd nie spełnia wymogów regulaminu, nie może on wziąć udziału w rajdzie, a wpisowe przepada. Warto więc upewnić się wcześniej, że auto jest w pełni sprawne. Dlatego też powinno się zadbać o przegląd przynajmniej kilka dni przed rajdem. Da to czas na usunięcie ewentualnych nieprawidłowości i doprowadzenie samochodu do stanu określonego w regulaminie.

Poza tym kierowca powinien zadbać także o siebie. Regularne ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji. Ważna jest także dieta — spożywane jedzenie powinno być wysokiej jakości oraz dawać siłę i energię.

Podsumowanie

    Wyścigi samochodowe to bardzo wymagający sport. Trzeba się więc do niego przygotować i zadbać nie tylko o wyposażenie pojazdu, czy akcesoria, ale też zdrowie i kondycję fizyczną kierowcy.

FA Krosno – najlepsze sprężyny gazowe w Twoim aucie

0
SPRĘŻYNA GAZOWA

Każdy właściciel pojazdu chce, by jego samochód charakteryzował się niezawodnością i perfekcyjną pracą. Żeby tak było, najpierw należy zadbać o jego stan techniczny i części wykorzystywane podczas użytkowania. Oczywiście mechaniczne elementy silnika to komponenty, na którym skupia się znacznie większość osób, lecz chcąc cieszyć się komfortem podczas jazdy, koniecznie należy zadbać o pozostałe podzespoły.

Klapa bagażnika lub maska są równie istotne, zwłaszcza jeśli często je wykorzystujecie. Jeśli chcecie otrzymać gwarancję satysfakcji i zadowolenia, koniecznie trzeba wybierać sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich są między innymi sprężyny gazowe FA Krosno, które cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

Jak wymienić sprężyny gazowe?

Czy jest to skomplikowane zadanie? Dla mechaników z doświadczeniem będzie to zaledwie kilka minut pracy, lecz dla osób, które wykonują to zadanie po raz pierwszy, może być to pewien problem. Starsze modele samochodów mają prostą konstrukcję i można powiedzieć, że wszystkie elementy są na wierzchu, natomiast w nowszych wszystko jest maskowane. Warto czasem skorzystać z usług specjalistów, którzy doskonale będą wiedzieć jak poradzić sobie z wymianą. Samodzielnie bez narzędzi wysokiej klasy możecie uszkodzić komponenty maskujące, co przełoży się na dodatkowe koszty.

Jak dopasować odpowiedni model do swoich oczekiwań?

Każda konstrukcja wymaga innej długości, grubości i parametrów. Sprężyny gazowe FA Krosno dostępne są w wielu wariantach i zazwyczaj dostosowywane są do konkretnych modeli pojazdów. Sprawdzając ofertę dobrych sklepów, można znaleźć informacje na temat kompatybilności, co bez dwóch zdań ułatwi poszukiwania, gdyż nie musicie zweryfikować wszystkich parametrów osobno.

Warto w sytuacji kryzysowej wysłać zapytanie lub skontaktować się ze sprzedawcą. Osoba kompetentna i dbająca o dobre imię swojej firmy postara się Wam pomóc w zakupach, by były one udane. Zachwycony klient nie tylko zawsze wraca, ale również pozostawia po sobie ślad w postaci komentarza lub poleci dane usługi swoim bliskim.

Gdzie kupić sprężyny gazowe?

Koniecznie należy wybierać sprawdzone placówki i dystrybutorów cieszących się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności sprawdzić recenzje na forach internetowych i w grupach dyskusyjnych, gdzie nie brakuje fachowców i osób posiadających doświadczenie.

Renomowane sklepy zapewnią Wam gwarancję, że dostarczane siłowniki gazowe FA Krosno są oryginalne, nowe i fabrycznie zapakowane. To natomiast wpłynie na satysfakcję z zakupów i udaną inwestycję.

ClimaPartner – hurtownia części zamiennych do klimatyzacji

0
hurtownia części zamiennych do klimatyzacji

Korzystanie z maszyn rolniczych i budowlanych może wywołać szereg potencjalnych niedogodności. Wynika to z samej specyfiki ich użytkowania – maszyny te pracują zazwyczaj przez długi czas, przede wszystkim w okresie wysokich temperatur. Środowisko, w którym są używane, obfituje w pyłki, kurz oraz zanieczyszczenia innego typu. Czynniki te oddziałują wielokrotnie intensywniej w maszynach rolniczych i budowlanych niż ma to miejsce w pojazdach osobowych. Z tego powodu, sprawnie funkcjonująca maszyna rolnicza lub budowlana powinna spełniać szereg określonych wymogów. Do najważniejszych z nich należy sprawnie funkcjonująca klimatyzacja, umożliwiające pasażerom komfortowe i bezpieczne z nich korzystanie.

Specyfika instalacji klimatyzacyjnej

Klimatyzacja znajduje się niemal w każdym pojeździe rolniczym lub budowlanym. Niestety, eksploatacja klimatyzacji jest nieunikniona – do najczęściej psujących się części instalacji klimatycznych należą przede wszystkim: czujniki, filtry, dmuchawy, wentylatory, regulatory temperatury oraz skraplacze. Zaopatrując swój firmowy pojazd rolniczy lub budowlany w instalację klimatyzacyjną, warto mieć na uwadze potencjalną potrzebę wymiany niektórych jej części.

ClimaPartner – rozbudowana oferta i wysoka jakość

Wśród dostępnych na rynku dostawców części do klimatyzacji dla maszyn rolniczych i budowlanych warto zwrócić uwagę na firmę ClimaPartner. Ten istniejący od dwóch lat dostawca oferuje szeroką gamę specjalistycznych produktów, dostosowanych do potrzeb pojazdów i maszyn rolniczych oraz budowlanych. Zdecydowaną zaletą ClimaPartner są jego rozbudowane możliwości importowe. Firma ta utrzymuje kontakt logistyczny z największymi hurtowniami na terenie Europy oraz Azji. Dzięki temu, w ofercie znajdziemy wyłącznie starannie wyselekcjonowany asortyment, na który składają się urządzenia i części najwyższej jakości.

Dostępne w ofercie ClimaPartner produkty obejmują niemal wszystkie elementy instalacji klimatyzacyjnych, między innymi czujniki, kompresory, filtry, skraplacze, regulatory oraz szereg innych. Produkty pochodzą od różnych producentów – zarówno tych przodujących na naszym rynku, jak Volvo, Landini, New Holland, Renault Agri, jak i tych rzadziej spotykanych. Poszukując części zamiennych do systemu klimatyzacyjnego swojej maszyny budowlanej lub rolniczej, warto sprawdzić ofertę ClimaPartner.

To firma z dużym potencjałem, która w ciągu niedługiego okresu swego istnienia zdążyła zdobyć uznanie i wyrobić sobie reputację. Najlepszym świadectwem jej powodzenia jest przyznana ClimaPartner ogólnopolska nagroda konsumencka „Laur Konsumenta” w kategorii Odkrycie roku, za rok 2018. Ponadto jest jedynym w naszym kraju oficjalnym partnerem międzynarodowej włoskiej firmy – Errocom – uznanego dostawcy nowoczesnych rozwiązań w zakresie instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Wyróżnienia te świadczą o ponadprzeciętnym doświadczeniu tworzących ClimaPartner ludzi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

0
Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Od doboru opon zależy bardzo wiele. Niezależnie od tego, czy mowa o motocyklu, samochodzie, lub jakimkolwiek innym pojeździe, opony są kluczowym elementem, ponieważ odpowiadają one za zachowanie pojazdu na drodze. Co za tym idzie, to właśnie opony mogą w kluczowym momencie zadecydować o tym, czy dojdzie do wypadku. Niestety, kryteria, jakimi należy się kierować przy doborze opon mogą nie być dla wszystkich oczywiste, dlatego przygotowaliśmy listę rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze opon.

Rozmiar

Jest to jeden z najbardziej podstawowych elementów, na który należy zwrócić uwagę. Rozmiar opon powinien być proporcjonalny do wielkości pojazdu, jak również do jego planowanego użytkowania. O tym, czy opona jest odpowiednia możemy się dowiedzieć z parametrów z boku opony – wyczytamy stamtąd, jak szeroka jest opona w milimetrach, jaki jest współczynnik profilu, oraz na jakiej średnicy felgi możemy ją zamontować.

Klasa

Klasę opon należy wybrać na podstawie stylu jazdy oraz warunków, w jakich prowadzony jest pojazd. Na tej podstawie wyróżnia się trzy klasy: wyższą, średnią i ekonomiczną. Opony z klasy ekonomicznej są tańszą opcją dla osób, które jeżdżą raczej w warunkach miejskich i nie korzystają z auta zbyt często. Opony klasy średniej są lepszej jakości, ale jednoczesnie nie są tak drogie, jak opony klasy wyższej. Tego typu opony lepiej się sprawdzają w dłuższych trasach. Opony klasy wyższej natomiast oferują najwyższą jakość, dostosowanie do trudnych warunków, jednak należy liczyć się ze zwiększonym kosztem.

Rodzaj bieżnika

Tutaj mamy wybór pomiędzy bieżnikiem symetrycznym, kierunkowym i asymetrycznym. Pierwszy typ dobrze sprawdzi się w oponach letnich, zaś bieżnik kierunkowy jest odpowiednim wyborem dla samochodów o dużych mocach silników. Natomiast bieżniki asymetryczne jest zdecydowanie najpopularniejszą opcję ze względu na szerokie zastosowanie.

Nośność/indeks prędkości

Indeks nośności wskazuje nam maksymalne obciążenie opony, zaś indeks prędkości określa, jaka jest maksymalna prędkość z jaką poradzi sobie opona. Obydwa indeksy znajdziemy na samej oponie, dlatego warto zwrócić na to uwagę i dostosować wybór do swoich potrzeb.

Cena

Jeśli chodzi o cenę, to dobra wiadomość jest taka, że w przypadku opon bardzo rzadko płacimy za markę, a cena jest bezpośrednim odzwierciedleniem jakości i możliwości danej opony. Musimy więc dobrać opony tak, by odpowiednio zrównoważyć nasze potrzeby i możliwości finansowe.

Stan użytkowania

Choć w przypadku wielu części motoryzacyjnych wybór części używanych jest jakąś opcją, tak w przypadku opon powinniśmy odpuścić sobie kupowanie opon po regeneracji, nawet jeśli możemy na tym sporo zaoszczędzić. Jakość tego typu opon jest niewspółmiernie gorsza, a ryzyko wypadków i uszkodzeń jest większe.

Wartości dodane

Aby możliwie zmaksymalizować swoje zyski na oponach, warto dowiedzieć się, czy producent nie oferuje żadnych dodatkowych elementów, jak np, wydłużona gwarancja. Choć musimy liczyć się z tym, że w przypadku opon jakość kosztuje, to zawsze jest szansa na to, że uda nam się coś przy tym dodatkowo ugrać. Warto też dowiedzieć się, czy zaufany producent palet na opony nie będzie miał dla nas specjalnej oferty.

Sprawdzone samochody używane – jak kupować?

0
Sprawdzone samochody używane – jak kupować?

Samochody używane są bardzo chętnie wybierane zarówno przez osoby młode jak i starsze. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż takie auta są po prostu dość tanie, a jednocześnie doskonałe pod względem jakości. Przykładowo, samochody używane Mercedes Benz stanowią bardzo łakome kąski dla miłośników motoryzacji ze względu na to, że ich trwałość jest ogromna, a to w praktyce oznacza, że takie auta są sprawne nawet, gdy mają spore przebiegi i wiele lat. Od dawna wiadomo, że marka Mercedes wydaje na świat jedne z najlepszych samochodów, które mimo upływu lat nie tracą na swej wartości. Dodatkowo są to auta mało awaryjne, a także niesłychanie stylowe. Zakup używanego samochodu marki Mercedes wydawać by się mogło zatem pestką jednak nie zawsze tak jest. Na co należy, więc zwracać uwagę by zainwestować pieniądze w prawdziwą perełkę? O tym poniżej.

Czym kierować się podczas zakupów samochodów używanych Mercedes Benz?

Samochody marki Mercedes prezentują najczęściej bardzo wysoką klasę – bez względu na ich wiek i przebieg. Auta te są bowiem wykonane z najlepszych materiałów co gwarantuje ich trwałość. Wybierając takowe auto warto skupiać się na jego ogólnym stanie technicznym, a także wydajności. Cena nie jest aż tak ważna, gdyż jak na auta z rynku wtórnego samochody używane Mercedes Benz oferowane są zazwyczaj w bardzo przystępnych cenach. Istotne są natomiast takie aspekty jak: wyposażenie, stan silnika, wypadkowość, a także liczba napraw. Jako mocne i solidne samochody Mercedesy najczęściej prezentują się nieźle pod każdym względem. Czyni je to jednymi z najchętniej wybieranych samochodów używanych. Właściciele aut tej marki cenią sobie ich jakość, sprawność, a także funkcjonalność i komfort jazdy. Kupując takie auto w komisie warto mieć na uwadze przede wszystkim stan techniczny, a dopiero później cenę.

W czym tkwi sekret samochodów używanych Mercedes Benz?

Marka Mercedes od lat zachwyca swoimi produktami. Nie tylko nowe, ale także używane auta stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kochających motoryzację. Samochody używane Mercedes Benz oferowane są zazwyczaj w bardzo przystępnych cenach, a ich wielką zaletą jest dobry stan techniczny. Nawet przy sporych przebiegach auta te wykazują bardzo pozytywne cechy. Wynika to oczywiście z faktu, iż pochodzą z fabryk znanego i cenionego producenta Mercedes. Solidne materiały używane podczas produkcji, a także bogate wyposażenia sprawia, że zaletą samochodów używanych Mercedes Benz jest ich długowieczność oraz wytrzymałość.