sobota, Styczeń 20, 2018

Na czym polega wynajem długoterminowy CFM

0

Leasing to jedna z najpopularniejszych form zapewniania sobie floty samochodowej stosowana przez polskich przedsiębiorców. Mniej znaną formą jest natomiast CFM, czyli Car Fleet Management, znany też jako wynajem długoterminowy, auto na abonament, zarządzanie flotą, full service leasing, a także wiele innych pojęć.

Własna przyczepa kempingowa

0

Przyczepa kempingowa, która w zasadzie umożliwiłaby spędzenie urlopu, gdzie tylko nam się zamarzy, często przewija się w sferze naszych marzeń i zdaje się dawać pewne romantyczne poczucie wolności. Jakkolwiek rzeczywistość nie wygląda już tak różowo, wciąż karawaning wielu z nas jawi się, jako wymarzony sposób spędzania wolnego czasu.

Ograniczenia

Decydując się na zakup przyczepy kempingowej, powinniśmy zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy i od razu włożyć między bajki pewne dość popularne przekonania. W kwestii samego parkowania – przyczepę jako taką możemy pozostawić tylko na specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Jakkolwiek w przypadku zespołu jezdnego złożonego z przyczepy i holującego ją pojazdu, interpretacje przepisów bywają różne, tak w przypadku samej przyczepy już nie. Otóż przyczepę bez samochodu możemy pozostawić tylko na specjalnie oznaczonym parkingu – problem może pojawić się np w zimie, jeżeli mieszkamy na osiedlu.

Pobyt na kempingu, na którym zaparkujemy w czasie urlopu także nie jest wiele tańszy od wynajęcia standardowego noclegu. Rzecz jasna nie są to ceny porównywalne z pokojem w dobrym hotelu ale z gospodarstwem agroturystycznym czy domkiem letniskowym – niekiedy już tak. Zwłaszcza, jeżeli policzyć sumę wszystkich dodatkowych opłat, jakie czekają na nas na kempingu.

Sprawdzenie stanu technicznego

Jeżeli rozważamy zakup przyczepy, zwłaszcza z drugiej ręki, powinniśmy dokonać oględzin stanu jej technicznego, czyli sprawdzić zarówno podwozie (m. in. zaczepy kulowe, zespół jezdny, ramy i dyszle) oraz nadwozie – przede wszystkim pod kątem szczelności. Przykładowo, zaczepy kulowe po silnym wciśnięciu dłonią, do stanu początkowego powinny wracać powoli a jeżeli jest inaczej, konieczna może być ich wymiana.

Istotny jest także stan wyposażenia, jak choćby grzejnika czy np. kuchenki mikrofalowej oraz innego typu urządzeń AGD. Jakkolwiek rynek części zamiennych jest dość prężny – są to dodatkowe koszty, których powinniśmy być świadomi w momencie podejmowania decyzji.

Jakie uprawnienia są wymagane do holowania przyczep

Zgodnie z bieżącym stanem prawnym, prawo jazdy kategorii B uprawnia nas do prowadzenia pojazdu o DMC (Dopuszczalnej Masie Całkowitej) nieprzekraczającej trzy i pół tony. Możemy także holować przyczepę lekką (o DMC nie większej niż 750 kg). Jeżeli przyczepa nie zalicza się do lekkich, jej masa nie może przekraczać masy pojazdu a DMC zespołu samochód + przyczepa ograniczone jest do 3,5t.

Uprawnienie B96 pozwoli nam na prowadzenie zespołów pojazdów o masie 4,25t zaś prawo jazdy kategorii B+E – do 7t.

Podpory do przyczep kupisz na Unitrailer.pl

Pasy transportowe z napinaczem

0

Potrzebujesz pasy transportowe, jednak nie masz pojęcia, które będą dla Ciebie idealne? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze takiego pasa.

Pas mocujący – jak sama nazwa wskazuje – służy do zamocowania ładunku na przyczepie czy lawecie. Jednak jeżeli na pierwszy rzut oka wydaje się, że każdy pas spełni swoją funkcję, to w rzeczywistości wcale tak być nie musi! Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na wagę ładunku. W zależności od gabarytów i masy przewożonego towaru, pasy mają różną wytrzymałość. Przykładowo, jeżeli towar waży 1.5 tony, należy wybrać pas którego wytrzymałość jest nie mniejsza niż 2 tony. Z kolei dla towaru o masie 600 kilogramów, nie ma potrzeby kupowania pasa o wytrzymałości do 6 ton a wystarczy taki do 1 tony. Warto zatem wiedzieć, ile ważny dany towar i odpowiednio dobrać do niego pasek.

Drugim ważnym aspektem jest rodzaj mocowania oraz czy pas ma posiadać napinacz. Jeżeli chodzi o mocowanie, jest do wyboru cztery opcje: hak standardowy, hak obrotowy, hak z wyżłobieniem oraz hak z jednym pazurem. W zależności od tego, do czego pas będzie przytwierdzony, dobieramy odpowiednią końcówkę.

Ważny jest również wspomniany napinacz. Pas transportowy z napinaczem pozwala na dokładne przymocowanie ładunku do podłoża czy do ściany przyczepy. Pas mocujący z napinaczem pozwala również na zwarcie ze sobą kilku ładunków tak, by tworzyły jedną całość. Jest to zatem przydatna funkcja, w którą warto się zaopatrzyć.

Trzecim istotnym punktem przy wyborze pasa jest jego kolor. To on określa z jakim tworzywem może mieć styczność, by towar przetransportowano w bezpieczny sposób. Wyróżnia się tutaj trzy podstawowe kolory:

1. Niebieski – wykonany z poliestru, odporny na działanie zasad nieorganicznych ale nie na kwasy mineralne.

2. Zielony – wykonany z poliamidu, odporny na działanie kwasów mineralnych ale na alkaloidy.

3. Brązowy (żółty)- wykonany z polipropyleny, odporny na działanie kwasów i zasad ale tylko w niewielkim stopniu.

Nie powinno się wybierać pasa bez szczegółowej wiedzy na temat przewożonego ładunku. Po więcej informacji oraz po sam pas, należy zajrzeć na stroję: twojepasy.pl.

Foteliki samochodowe Lionelo

0

Nowoczesny fotelik Lionelo to dobry wybór dla każdego mądrego rodzica, który chce zaoferować swojemu dziecku to, co najlepsze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kupując foteliki Lionelo do samochodu należy kierować się nie modnym wyglądem, ale zapewnieniem dziecku maksymalnego bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy Lionelo to propozycja dla tych rodziców, dla których liczy się uniwersalność – foteliki tej marki są niezwykle praktyczne, w stonowanych kolorach, a skupione przede wszystkim na bezpieczeństwie dziecka podczas jazdy.

Fotelik dla dziecka Lionelo

Wybierając fotelik, pomyśl o wzroście i wadze swojego dziecka. Jeśli dziecko rośnie nadzwyczaj szybko, jego wzrost lub waga nieco wykraczają poza wzrost i wagę rówieśników, wówczas dobrym wyborem jest kupno fotelika o większej rozpiętości wagowej, 9-36 kg. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dziecko w każdym wieku będzie miało zapewniony komfort jazdy. Fotelik dla dziecka Lionelo dostępny w sklepie www.abcdomu24.pl to zawsze dobry wybór, ponieważ jest to marka, która dużą wagę przywiązuje do detali, mających ogromny wpływ na bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. nie mniej ważna jest wygoda mocowania fotelika na siedzeniu i zapinania pasów. Lionelo fotelik to dobry wybór dla osób, które podróżują niewielkimi autami lub autami trzydrzwiowymi. Zawsze w takich samochodach występuje problem z zamocowaniem fotelika w maksymalnie wygodny sposób. w fotelikach tej marki możliwe jest także ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy, co w wielu przypadkach jest dużym ułatwieniem dla rodziców.

Konserwacja wnętrza samochodu

0

Regularne mycie auta, stosowanie preparatów pielęgnacyjnych do karoserii czy też upiększanie pojazdu za pomocą różnego typu gadżetów – z całą pewnością wygląd zewnętrzny samochodu jest niezwykle ważny, jednakże nie można zapominać o wnętrzu, gdzie przecież kierowca i pasażerowie spędzają najwięcej czasu. Dlatego też utrzymanie higieny wnętrza posiadanego auta typu pranie i pielęgnacja tapicerki jest równie ważną kwestią, o której nie można zapomnieć. Odświeżona, pozbawiona zabrudzeń i pięknie reprezentująca się tapicerka to strzał w dziesiątkę. Pojawia się jednak pytanie, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja tapicerki?

Jak wybrać dobry serwis opon?

0

Praktycznie w każdym mieście mamy do swojej dyspozycji dobry warsztat wulkanizacyjny którym zmienimy nasze opony.

Wyprzedaż samochodów demonstracyjnych Opel – okazja do zakupu świetnego auta!

0

W ostatnich latach wielkim powodzeniem wśród kupujących cieszy się idea smart shopping. Zgodnie z nią kupujący wiedzą, czego chcą, ale czekają na odpowiedni moment, aby kupić swój upragniony produkt po bardzo atrakcyjnej cenie. Dla osób szukających nowoczesnego, bezpiecznego i atrakcyjnego auta, ale chcących je kupić znacznie taniej, doskonałą okazją jest wyprzedaż samochodów demonstracyjnych.

Opel Insignia – świetne auto dla kadry top management

0

Coraz więcej firm w Polsce docenia swoich pracowników. W ramach wynagrodzenia, oprócz pieniędzy, firmy zapewniają pracownikom samochody służbowe. Jednym z najczęściej wybieranych aut dla kadry top management w Polsce jest elegancki Opel Insignia.

Czy sporty motorowe są emocjponujące?

0

Sporty motorowe budzą ogromne emocje zarówno wśród kibiców, jak i zawodników oraz ich sponsorów. Pasjonują się nimi także konstruktorzy samochodów, od których zależą osiągi pojazdu i to, czy kierowca będzie miał szanse na wygraną w wyścigu. Dlaczego sporty motorowe są tak fascynujące?

Cena prawa jazdy

0

W dzisiejszym świecie prawo jazdy jest bardzo potrzebnym dokumentem, bez którego nie będzie nam łatwo nawet znaleźć pracy. Bo pracodawcy wymagają od nas, by dojechać chociażby do klienta, czy załatwić jakąś służbową sprawę na mieście. Dlatego, jeżeli nie masz jeszcze prawka, to biegnij do szkoły jazdy i się zapisz.

W zależności od tego, w jakim mieście wybierzemy kurs, cena prawa jazdy jest różna. Przeważnie w większych miastach, gdzie panuje większa konkurencja między szkołami jazdy, cena będzie niższa za kurs. Dlatego zawsze warto sprawdzić kilka firm zajmujących się szkoleniem kierowców przed podpisaniem umowy.

Przeważnie przy rejestracji, musimy dokonać wpłaty zaliczki za kurs, jest to kwota w wysokości 400 złotych. Szkoła jazdy może nam także całą kwotę za kurs podzielić na raty, więc nie musimy od razu wpłacać całości. Kursy możemy dopasować indywidualnie do naszych potrzeb. Do wyboru mamy na przykład kurs weekendowy, eksternistyczny, czy e-learningowy. Możesz także wybrać kurs ekspresowy, który może nawet trwać dwa tygodnie. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że taki kurs jest droższy. Jeżeli jednak zależy nam na czasie, to będzie on najlepszym rozwiązaniem.

Możesz także obniżyć swoje kursy poprzez różnego rodzaje promocje. Poleć znajomego, zrób selfie z prawkiem, zrób badania u lekarza, którego zaproponuje Ci szkoła. Za to wszystko możesz otrzymać upusty w wysokości 50 złotych. Wszystkie te rozwiązania pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze.

Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na szkołę jazdy, rozejrzyj się dobrze. Sprawdź fora w internecie, spytaj osób z twojego otoczenia. Wszystko to, pomoże ci się zdecydować na odpowiednią szkołę, gdzie będziesz mógł dobrze się przygotować do prawka.