piątek, Sierpień 17, 2018

Ile kosztuje nowe auto i co ma największy wpływ na cenę?

0
Ile kosztuje nowe auto

Koszty produkcji auta są trudne do oszacowania. Wprowadzenie na rynek nowego modelu wiąże się z dużym ryzykiem finansowym i obarczeniem producenta sporymi kosztami.

Najlepsza pomoc drogowa i jej wybór

0

Na terenie naszego kraju można znaleźć oferty wielu przedsiębiorstw motoryzacyjnych i nie powinno to być niczym dziwnym, ponieważ samochody różnego typu cieszą się wielką popularnością ze względu na zapewniane przez nie atuty. Różne rodzaje pojazdów pozwalają na transport towarów i pasażerów na krótkich oraz dalekich dystansach w sposób szybki, sprawny, komfortowy oraz bezpieczny. Dzięki nim można zapewnić sobie dużą wygodę i niezależność. Oczywiście trzeba pamiętać, że posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością dbania o niego. Nawet najlepiej serwisowane pojazdy mogą zostać uszkodzone w wyniku jakiejś awarii lub stłuczki. W związku z tym zapotrzebowanie na usługi, takie jak pomoc drogowa jest spore.

W Polsce działalność prowadzi wiele firm zajmujących się pomocą drogową. Ich oferta jest niezwykle szeroka i pozwala na rozwiązywanie różnych problemów, takich jak nagłe awarie, stłuczki i inne zdarzenia drogowe. Znalezienie ofert takich fachowców nie jest trudne, ale poszukiwanie najlepszego usługodawcy na danym terenie może zając sporo czasu, który warto poświęcić, aby w razie potrzeby zapewnić sobie usługi najlepszych możliwych fachowców.

Pomoc drogowa działająca w pobliżu klienta

Bardzo ważnym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze pomocy drogowej jest jej lokalizacja. Chodzi tutaj nie o firmy działające blisko miejsca zamieszkania ewentualnego klienta, a o usługodawców, których obszar działania znajduje się w pobliżu warsztatu samochodowego, z którego usług regularnie on korzysta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór firm zajmujących się pomocą drogową, które prowadzą również warsztaty stacjonarne. Dzięki temu wszystko można załatwić w jednym miejscu, w przystępnej cenie. Jest to bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Osoby często pokonujące dalekie dystanse muszą zastanowić się nad poszukaniem kilku pomocy drogowych. Najlepiej aby były one zlokalizowane w obrębie każdych 100 kilometrów pokonywanej trasy. W ten sposób można mieć pewność, że w dowolnym punkcie trasy znajdzie się pobliska pomoc drogowa, która dojedzie szybko na miejsce zdarzenia i udzieli fachowej pomocy w przystępnej cenie.

Bogata oferta usługowa

Każdy kto poszukuje najlepszych fachowców powinien zwrócić uwagę na to czy dana firma posiada bardzo szeroką ofertę usługową. Istotne jest nie tylko holowanie pojazdów, ale również inne formy pomocy, takie jak dowóz paliwa, naprawa w terenie, awaryjne uruchamianie czy też otwieranie zatrzaśniętych pojazdów, itp. W wielu sytuacjach można uniknąć holowania, a najlepsze firmy charakteryzują się tym, że rozwiązanie to traktują jako ostateczność.

Poszukiwanie pomocy drogowej on-line

Istotnym źródłem informacji na temat pomocy drogowych jest Internet. To właśnie tam znajdują się serwisy ogłoszeniowe obejmujące oferty różnych pomocy drogowych. Warto również zwrócić uwagę na serwis, jakim jest pomocdrogowa.info. Służy on jako wyszukiwarka pomocy drogowych prowadzących działalność na terenie całej Polski. W obszernej bazie danych, która jest regularnie aktualizowana, można znaleźć wizytówki bardzo wielu pomocy drogowych, które zapewnią profesjonalną obsługę w praktycznie każdym miejscu w kraju.

holownik w Poznaniu

Nauka jazdy – Bytom a najlepsze szkoły

0
nauka jazdy Bytom

Praktycznie każde miasto oferuje zainteresowanym przynajmniej jedną szkołę nauki jazdy. Bytom również posiada takie placówki, do których udają się niezwłocznie osoby tuż po ukończeniu osiemnastego roku życia. Dzisiaj osiągnięcie tego wieku jest progiem, na który czekają wszyscy chętni do spróbowania swoich sił za kółkiem. Oczywiście, nie da się zostać kierowcą bez zdania egzaminu na prawo jazdy – jest to i niebezpieczne, i nielegalne. Dzięki podejściu do kursu można poznać podstawy poruszania się autem po różnych typach dróg, budowy samochodu, czynności, jakie musi wykonywać każdy kierowca, przepisy drogowe i wiele innych ważnych kwestii. Wybór nauki jazdy w Bytomiu będzie nie tylko rozsądny, ale i bardzo opłacalny. Szkoły znajdujące się w tym mieście są wyposażone w nowoczesne, niezbyt duże auta, które nie sprawią problemu nawet średnio wprawionym adeptom sztuki kierownicy. Pojazdy te nie mają może najwyższych osiągów, ale w ruchu miejskim sprawdzą się doskonale. Są wygodne – mają klimatyzację i aktualne przeglądy techniczne. Zyskiwanie doświadczenia na lekcjach to bardzo ważny aspekt, procentujący później w wielu sytuacjach na drodze.

nauka jazdy w Bytomiu - dobre szkoły nauki

Dobra szkoła nauki jazdy w Bytomiu pochwalić się może nie tylko nowoczesnymi pojazdami, ale też lokalizacją. Nieodłącznym elementem każdej dużej placówki musi być obszerny plac, na którym będą ćwiczyć początkujący i nieco bardziej zaawansowani kursanci. Ważne jest oświetlenie placu, nawierzchnia, która go pokrywa (im bardziej równa, tym większe bezpieczeństwo wykonywania różnych manewrów). Szkoła musi też zapewniać profesjonalne materiały do nauki. Kursanci zapisujący się na lekcje powinni mieć możliwość wzięcia udziału w badaniach lekarskich, które potwierdzą ich zdolność do poruszania się samochodem. Te wszystkie wspomniane kwestie są gwarancją wysokiej jakości nauki w szkole jazdy w Bytomiu i mogą stać się kryterium wyboru pomiędzy poszczególnymi placówkami. Podjęcie właściwej decyzji ułatwia zyskanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia praktycznego, by bezpiecznie jeździć po drogach własnym autem.

 

Dobór części samochodowych

0

Używane samochody bardzo często wymagają odpowiednich napraw. Aby jednak działały prawidłowo należy wyposażyć je w odpowiednie oryginalne części, lub ich porównywalne jakościowo zamienniki.

Przyczepy ciężarowe: zabezpieczenie przewożonego ładunku

0

Bezpieczeństwo jest jedną z kluczowych kwestii dla każdego, kto eksploatuje przyczepy ciężarowe. Większość kierowców i tych, którzy dzielą z nimi drogę, koncentruje się na bezpiecznej jeździe – ale nie jest to jedyna rzecz, która ma znaczenie. Oprócz prawidłowej konserwacji przyczepy i osobistego zdrowia kierowcy, zabezpieczenie ładunku jest jedną z najważniejszych części pracy. Prawidłowe zabezpieczenie ładunków na przyczepach nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, a dla nowszych kierowców ważne jest zrozumienie przepisów i wytycznych, aby zapobiec katastrofie.

Niebezpieczeństwa związane z przesuwaniem się ładunku

Właściwe zarządzanie ładunkami to coś więcej niż tylko dokładność. Może zapobiegać wszystkiemu, od zagubionego ładunku po obrażenia ciała. W niektórych przypadkach katastrofalne awarie podczas mocowania ładunków na przyczepach doprowadziły do śmierci. Bez względu na rodzaj ładunku, który transportujesz, duże prędkości i pęd mogą zmienić wszystko w niebezpieczeństwo.

Zabezpieczanie ładunków ładunków do twojej przyczepy ciężarowej

Przyczepy ciężarowe każdego rodzaju wymagają zabezpieczenia ładunku, ale platforma stanowi wyjątkowe wyzwanie. Nie ma boków ani blatów, aby pomóc utrzymać ładunek na miejscu. Dzięki temu ładowanie i rozładowywanie ładunku jest łatwiejsze, ale znacznie trudniejsze jest trzymanie go na miejscu podczas podróży. W innych przyczepach źle zabezpieczony ładunek może ulec uszkodzeniu w skrzyni ładunkowej – jednak na otwartej przyczepie natychmiast rozpadnie się po drodze. Rezultatem są zazwyczaj utracone towary, opłaty lub grzywny, a nawet uszkodzenia ciała. Ważne jest, aby użyć odpowiedniego typu mocowania ładunku. Łańcuchy mogą działać dla większych obiektów, ale dla innych będziesz potrzebować pasków.

Ostatnią istotną różnicą przy zabezpieczaniu ładunków do przyczepy otwartej jest to, czy potrzebujesz plandeki. Niektóre ładunki wymagają plandeki, aby umożliwić szybkie podróżowanie autostradą bez rozsypywania się towaru. Innym razem możesz potrzebować ochrony swoich towarów przed deszczem lub innymi zjawiskami pogodowymi.

Regularnie sprawdzaj swój ładunek

Podczas długich podróży może wydawać się, częste kontrolowanie ładunku to strata cennego czasu. Jednak ciągłe przesuwanie się towarów może spowodować uwolnienie ładunku od początkowych prób jego zabezpieczenia. Im szybciej wyłapiesz te problemy, tym mniej prawdopodobne jest, że doprowadzą one do jakiejkolwiek szkody. Kilka minut tu i tam w podróży jest warte tego, aby uniknąć przystanku z powodu zniszczonego ładunku.

Skontaktuj się z firmą King ze Słupska w sprawie części do przyczep i akcesoriów

Jeśli myślisz o kupieniu pierwszej przyczepy i nie wiesz od czego zacząć, fachowi doradcy z firmy King chętnie odpowiedzą na wszelkie twoje pytania i pomogą znaleźć właściwą przyczepę. Odwiedź stronę internetową www.i-king.pl aby poznać szczegóły oferty.

Reklama na samochodzie – w jakiej branży sprawdzi się najlepiej?

0

Z reklamy na samochodzie powinny korzystać wszystkie firmy, które posiadają flotę aut.

5 kluczowych kwestii przy wyborze ogumienia

0

Kwestia wyboru opon ma ogromne znaczenie w kontekście komfortu i bezpieczeństwa jazdy samochodem. W końcu to one jako jedyne mają kontakt z podłożem. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując opony.

Symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe?

Ze względu na kształt bieżnika opony dzielimy na symetryczne, asymetryczne i kierunkowe. W tym pierwszym rodzaju ogumienia obie strony opony stanowią swoje lustrzane odbicia. W oponach asymetrycznych taka reguła nie jest zachowana, a bieżnik opon kierunkowych układa się w kształt jodełki. Jak przekłada się to na jazdę? Opony symetryczne charakteryzują się niższym oporem toczenia, mniejszym zużyciem paliwa i są bardziej wytrzymałe. Należy jednak pamiętać, że utrudniają pokonywanie zakrętów, a także dynamiczne hamowanie i przyspieszanie. Opony asymetryczne dobrze radzą sobie na suchej i mokrej powierzchni, ponieważ ich wewnętrzna strona jest przeznaczona właśnie do takie podłoża, a zewnętrzna odprowadza wodę. Konsekwencją jest jednak nieco wyższy poziom spalania. Miłośnicy szybkiej jazdy mogą rozważyć zakup opon kierunkowych, które choć szybko się zużywają, dają autu doskonałą przyczepność.

Czy warto korzystać z opon całorocznych?

Główne różnice pomiędzy oponami zimowymi a letnimi dotyczą twardości gumowej mieszanki oraz konstrukcji bieżnika. Opony zimowe zachowują elastyczność w niskich temperaturach, a w wyższych szybko się zużywają. Natomiast ich bieżnik, dzięki licznym nacięciom i agresywnemu kształtowi bloków, doskonale przyczepia się do śniegu. Opony letnie są znacznie twardsze, bo przystosowane do wyższych temperatur i ze słabiej nacinanym bieżnikiem, ale zaprojektowanym do odprowadzania wody. Ogumienie całoroczne łączy w sobie te dwie cechy. W ten sposób pewni swoich umiejętności kierowcy mogą zrezygnować ze zmiany ogumienia kosztem gorszej przyczepności na deszczu oraz śniegu i szybszego zużywania się opon latem. Dlatego wybór opon całorocznych powinien stanowić świadomą decyzję.

Opony ekologiczne – wady i zalety

Dość popularnym w ostatnich latach trendem jest stawianie na opony ekologiczne. Głównym celem stosowania takiego ogumienia jest osiągniecie niższego spalania poprzez mniejszy opór toczenia, za co odpowiada słabsza elastyczność gumy. Rozwiązanie ma jednak swoje wady. Wiążą się one z niższym komfortem i słabszą przyczepnością, co utrudnia hamowanie i wchodzenie w zakręty, ale sama opona wolniej się zużywa.

Pochodzenie i wiek opon

Jednym z mitów panujących wśród polskich kierowców jest przeświadczenie, że im opony są nowsze, tym prezentują wyższą jakość. W rzeczywistości nie ma to większego znaczenia pod warunkiem, że opona nie jest starsza niż pięć lat. Inaczej należy podchodzić do pochodzenia opon. Chińskie odpowiedniki niskiej jakości nie stanowią dobrego rozwiązania, z kolei opony używane, nawet jeśli nie są zużyte, znacznie pogarszają osiągi auta – zwłaszcza gdy stosowano je wcześniej w innym modelu o odmiennym rozkładzie masy pojazdu.

Uniwersalne czy oznakowane?

Wszyscy kierowcy, którym zależy na maksymalnych osiągach maszyn, powinni rozważyć opony oznakowane. Co to znaczy? Chodzi o ogumienie rekomendowane przez producenta. Opony są projektowane jednocześnie z autem, ściśle dopasowane do działania jego podzespołów, rozkładu masy i systemów elektronicznych. Dobrym tego przykładem są znakowane opony Pirelli P Zero, których korzenie sięgają torów wyścigowych. Obecnie ogumienie z serii P Zero L.S., P Zero S.C. oraz P Zero Corsa towarzyszy produkowanym seryjnie limuzynom, autom sportowym i supersamochodom.

Monitoring GPS – zalety

0

Dla firm mających flotę samochodów wskazane jest posiadanie systemu, które umożliwi dokładną ich lokalizację.

Samochodowe części zamienne. Co nam oferuje współczesny rynek motoryzacyjny?

0

Co tu dużo kryć, serwisowanie samochodów, zwłaszcza tych z górnej półki, nie należy do najtańszych, szczególnie po kątem wymiany części czy też całych podzespołów. Nic więc dziwnego, że duże grono kierowców szuka oszczędności w postaci stosowanie zamienników do oryginalnych części samochodowych. Na co zwrócić uwagę kupując zamiennik, aby był on w pełni bezpieczny w późniejszej eksploatacji?

Sposoby przewożenia rowerów autem – plusy i minusy

0

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Dla relaksu i odpoczynku warto udać się na wycieczkę rowerową za miasto. W pierwszej jednak kolejności rower trzeba przetransportować w jakiś sposób do miejsca docelowego.