Jak myć samochód zimą?

0
1669
Jak myć samochód zimą?

Zima, to dość mało przyjazny dla naszego samochodu okres. Nic w tym dziwnego – sól i błoto pośniegowe, mogą skutecznie uszkodzić lakier naszego samochodu. Dlatego ważne jest odpowiednie mycie auta. Problemem pozostaje tylko jak to zrobić…

Dlaczego mycie auta jest aż tak problematyczne?

Mycie auta zimą, może nastręczyć sporo trudności. Nic w tym dziwnego, nie dość, że nasze auto wymaga odpowiedniej konserwacji, to jeszcze musi ono stawić czoła mnóstwu niebezpiecznych dla jego powierzchni warunków atmosferycznych. Jaka metoda mycia będzie w tym wypadku najkorzystniejsza?

1. Myjnia dotykowa

Myjnia dotykowa, to najpopularniejsza forma myjni samochodowych. Czyszczenie pojazdu, odbywa się dość szybko i to za pomocą specjalnych szczotek. Niestety, często mają one dość ostre (zużyte) końcówki. Będą więc rysowały lakier naszego samochodu…

2. Myjnia gąbkowa

Myjnie gąbkowe, podobnie jak klasyczne „dotykówki”, oferują nam nie tylko oczyszczenie pojazdu, ale też jego wysuszenie. Co ważne – gąbki nie rysują aż tak powierzchni karoserii. Wydaje się więc, że jest to rozwiązanie idealne. Tak byłoby, gdyby nie to, że… możemy je znaleźć tylko i wyłącznie w większych miastach.

3. Myjnia bezdotykowa

W myjniach bezdotykowych, mamy wszystko, co powinniśmy mieć w każdej, szanującej się myjni. Nie musimy więc martwić się ostrymi szczotkami, czy trudnością w dostępnie do myjni (jest ich zresztą mnóstwo w naszym kraju). Problem polega na tym, że taka myjnia… nie wysuszy nam auta. Korzystanie z myjni bezdotykowej, może być więc zimą bardzo niebezpieczne.

Na czym skupiać uwagę podczas ”zimowego czyszczenia auta”?

1. Na stanie naszych nadkoli. To właśnie na nich, odkłada się mnóstwo śniegu i soli.

2. Na uszczelkach i zamkach. Szczególnie te ostatnie wymagają troskliwej opieki. Najlepiej je posmarować, chroniąc tym samym przed wpływem wilgoci i mrozu.

3. Elementy chromowane. Oddziaływanie zimowych warunków atmosferycznych, może spowodować ich matowanie. Dlatego warto zabezpieczyć je odpowiednim preparatem.

4. Wnętrze szyby, można zabezpieczyć specjalnymi preparatami antyroszeniowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ