Jak walczyć z wilgocią?

0
1730
Jak walczyć z wilgocią?

Wilgoć, która zbiera się w samochodzie może negatywnie wpływać na komfort jazdy oraz stan techniczny pojazdu. Wilgoć przedostaje się do środka nie tylko przez nieszczelną wentylację czy niedrożne odpływy, ale również przez mokre obuwie i odzież. Podwyższony stopień wilgotności w naszym samochodzie może powodować nadmierne parowanie szyb. Czynnik ten spowoduje, że będziemy mieli ograniczoną widoczność podczas jazdy. W naszym samochodzie duży poziom wilgoci może spowodować powstawanie rdzy.

Jak walczyć z wilgocią?

Należy usunąć z naszego samochodu wszystkie przedmioty, które gromadzą wilgoć. Najwięcej wody zbiera wykładzina pod dywanikami – powinniśmy więc ją zastąpić papierem gazetowym lub żwirkiem dla kota. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ żwirek dla kota nie tylko wchłonie wilgoć, ale również i przykry zapach stęchlizny.

Regularna wymiana filtra przeciwpyłkowego jest bardzo ważna, ponieważ wdmuchuje ona do kabiny kierowcy niepotrzebną wilgoć podczas korzystania z nawiewu. Należy również wyczyścić odpływy wody, gdyż wilgoć może się przedostać do kanałów wentylacyjnych.

Warto również zadbać o porządek w naszym samochodzie, ponieważ kurz bardzo dobrze zbiera cząsteczki wody. Kurz może być źródłem wilgoci w samochodzie, aby tego uniknąć, powinniśmy zastosować środki do konserwacji plastików. Dzięki czemu unikniemy nie tylko osadzania się kurzu, ale również wilgoci.

Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy zastosować, jest czyszczenie szyb. Na szybach bowiem gromadzi się brud, który możemy usunąć za pomocą płynu, najlepiej z zawartością alkoholu, ponieważ nie zostawi on smug na szkle. Następnie należy nałożyć płyn przeciwko osadzaniu się wilgoci.

Szybkim i skutecznym sposobem na pozbycie się wilgoci jest włączenie klimatyzacji, która osuszy powietrze wewnątrz naszego samochodu. Nie można jednak zapomnieć o jej prawidłowej konserwacji, czyszczeniu czy odgrzybianiu. Jest to bardzo ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również na jakość klimatyzacji.

Pamiętajmy, że wilgoć w naszym samochodzie może doprowadzić do kolizji drogowej przez ograniczenie widoczności spowodowanej zaparowanymi szybami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRejestrator jazdy
Następny artykułSprzęgło – kiedy wymienić?

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ