Mity dotyczące monitoringu GPS

0
1367

GPS stanowi bardzo powszechny w użyciu system, a pomimo tego nadal krąży o nim wiele mitów, a wręcz błędnych przekonań dotyczących jego funkcjonowania, jak również pełnionych przez niego funkcji.

W poniższym artykule zostaną obalone najbardziej popularne mity dotyczące monitoringu GPS.

Mit 1 – Lokalizacja GPS i nawigacja to synonimy

Bardzo powszechnym przekonaniem jest to, że monitoring pojazdów ( w postaci przenośnych urządzeń, lub tych montowanych w samochodach) to urządzenie, które umożliwa wyznaczenie trasy z jednego punktu do drugiego i pokazujące przy tym trasę podróży na mapie. 

 Monitoring gps nie jest używany do pokazywania najbardziej dogodnej trasy przejazdu. Służy on do dwóch najważniejszych rzeczy : do monitorowania pojazdu w czasie rzeczywistym ( z każdego urządzenia i z różnych miejsc – wystarczy posiadać login i hasło ), jak również do stworzenia trasy przejazdu auta i generowania raportów ( odnośnie na przykład czasu pracy danego kierowcy, ilości przejechanych kilometrów, liczby odwiedzonych kontrahentów itd. ). 

Dlatego też śmiało można powiedzieć, że lokalizacja GPS przeznaczona jest bardziej dla samego pracodawcy, niż zatrudnionych w jego firmie kierowców. Pracodawca dzięki zastosowaniu lokalizacji GPS pracodawca może zobaczyć trasę, którą przebył dany kierowca, na bieżąco ją monitorować i wprowadzać ewentualne zmiany. Poza tym możliwe jest także sprawdzanie ilości zużytego paliwa. 

Mit 2 – lokalizacja GPS jest droga i bardzo nieopłacalna w niewielkiej firmie. Pieniądze są niezwykle ważnym wyznacznikiem większości decyzji podejmowanych w firmie. Właściciel, kierownicy, managerowie rozważają czy konkretne rozwiązanie jest mniej, czy bardziej opłacalne z punktu widzenia firmy. Dlatego też powstało przekonanie, że system odpowiadający za lokalizację GPS pojazdów jest bardzo opłacalny tylko w firmach, które posiadają dużą flotę samochodów.  

Monitoring GPS w firmie ( nawet niewielkiej ) pozwala na panowanie nad wszystkimi pracownikami w terenie. Możemy obserwować ich postępy w pracy, jak również czas, który poświęcają na obowiązki służbowe. Czarno na białym widzimy, gdzie obecnie przebywają nasi pracownicy, czy co udało się im do danej pory zrobić. Założenie monitoringu GPS w samochodach firmowych pozwoli na bardziej efektywne realizowanie zadań przez pracowników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ