Audi A5 C5 2.4 spalanie

0
5264
Audi A5 C5 2.4 spalanie

Samochód choć nie należy do najnowszych w dalszym ciągu nie brakuje na niego chętnych. Audi A6 model C5 jest autem klasy średniej. Lata jego produkcji i jednocześnie ogromnej popularności przypadają na lata pomiędzy rokiem 1997 a 2004. W tamtych czasach ten model był wyznacznikiem komfortu i luksusu a zawdzięczał to przede wszystkim swoim niemałym rozmiarom (5 m) oraz eleganckiemu wykończeniu wnętrza połączonego z bogatym wyposażeniem.

Model C5 występuje w dwóch wersjach – Sedan oraz Avant. Najpopularniejszą jednostką napędzającą wyżej wymienioną A6-tkę jest widlaste V6 o pojemności 2.4L, które generuje moc rzędu 165KM i jest w stanie rozpędzić ważące około 1800 kg auto do przysłowiowej setki w granicach nieco ponad 9 s – brzmi zachęcająco, prawda? Jest to jeden z lepszych wyników, jakie uzyskują samochody tego typu. Spalanie pomimo dużej pojemności silnika może nas pozytywnie zaskoczyć. Dlaczego? Według danych jakie deklaruje producent oscyluje ono w granicach 8.6-10.9L, co jest wyśmienitym osiągnięciem jak na samochód o tak dużych rozmiarach. Wszystko uzupełnia wysoka kultura pracy silnika i jego niesamowity dźwięk a także bardzo niska awaryjność.

Audi A5 C5 2.4 spalanieOsoby marzące o komfortowej i wygodnej jeździe autem na pewno się nie zawiodą wybierając ten model Audi. Koszty zużycia paliwa są naprawdę niewielkie co jest zbawienne dla naszych portfeli. Jednak w mieście z uwagi na jazdę w korkach jak i częste zatrzymywanie się trzeba liczyć się z trochę większym zużyciem benzyny. Musisz liczyć się z tym, że zużycie może dojść nawet do 11.5L na 100 km. Natomiast gdy w grę wchodzi tylko i wyłącznie miastowy tryb przemieszczania się wtedy można rozważyć zakup i zamontowanie instalacji LPG, którą audi a6 2.4L bardzo dobrze znosi. Spalanie LPG sięga granic 12-14L na 100 Km w mieście a w trasie przy ekonomicznej jeździe potrafi zejść do 10L gazu co jest według nas jest bardzo dobrym wynikiem. W 2001 roku popularne Audi A6 C5 przeszło tzw. „facelifting”, po którym moc 2.4l wynosiła 170KM, dodatkowo także silnik uległ delikatnym poprawkom, dzięki czemu spalanie wynosi 8.2-10.5l na 100 km. Na rynku dostępna jest również odmiana Quattro z napędem na cztery koła o mocy 170KM, który świetnie spisuje się w każdych warunkach a spalanie mieści się w okolicach 11L benzyny na 100Km.

Podsumowując, Audi A6 C5 z silnikiem o pojemności 2.4L, będzie świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie niskie zużycie paliwa oraz bezpieczną i komfortową podróż samochodem ale nie tylko. Zadowoleni będą także zwolennicy nieco bardziej dynamicznej jazdy!

[Głosów:27    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ