Czy olej HL46 to dobre rozwiązanie do układów hydraulicznych?

0
526
Czy olej HL46 to dobre rozwiązanie do układów hydraulicznych

Układy hydrauliczne funkcjonują w samochodach ciężarowych i dostawczych, pojazdach rolniczych, maszynach przemysłowych i budowlanych. Do ich skutecznej pracy niezbędne są nie tylko elementy mechaniczne, ale także ciecze generujące określone ciśnienie. W tekście zajmiemy się tym, czym jest olej hydrauliczny oraz opiszemy zalety produktu jakim jest olej HL46. Zapraszamy do lektury.

Od razu odpowiemy na dość prowokacyjne pytanie z tytułu – olej HL46 to bardzo dobre rozwiązanie, które wspiera działanie układów hydraulicznych. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości pracy swoich pojazdów czy sprzętów, warto na niego postawić. Dlaczego? Co determinuje odpowiedni olej hydrauliczny?

Czym jest olej hydrauliczny i dlaczego jest tak ważny?

Olej hydrauliczny (taki jak olej HL46) to higroskopijna ciecz, która spręża się i rozszerza pod wpływem pracy. Ma określone zadanie w układach hydraulicznych. To z jej pomocą urządzenie może podnosić i opuszczać elementy konstrukcyjne, wspierając unoszenie ciężarów o określonych parametrach.

Odpowiedni olej hydrauliczny wpływa na prawidłową pracę układu i jego wszechstronność. Sprawia też, że elementy mechaniczne są odpowiednio zakonserwowane, oczyszczone i mogą pracować nawet w trudnych warunkach. To z pewnością ważna kwestia.

Jak często warto wymieniać olej hydrauliczny? Przede wszystkim warto spojrzeć na indywidualne wytyczne każdego producenta. Ogólnie przyjęta zasada wskazuje, że ciecz powinno zmieniać się raz na dwa lata, przy wymianie każdego elementu eksploatacyjnego (np. pompy czy siłownika) oraz przy innych pracach konserwacyjnych.

Jakie zalety ma olej HL46?

Tu dochodzimy do produktu jakim jest olej HL46. To ciecz stworzona na bazie wysokorafinowanych składników mineralnych o wysokich właściwościach hydrostatycznych i higroskopijnych. Ma bardzo szerokie zastosowanie w hydraulice.

Dlaczego to tak dobra ciecz? Z łatwością da sobie radę w układach o lekkim i średnim stopniu zaawansowania. Skutecznie pracuje w systemach z układem hydrostatycznym, układach przeniesienia napędu czy urządzeniach sterowania hydraulicznego. To produkt do umiarkowanych warunków atmosferycznych, który bardzo efektywnie wspiera prace całego systemu.

Co ważne, olej HL46 jest w pełni odporny na utlenianie, długo zachowuje swoje właściwości i nie zapycha zaworów czy węży hydraulicznych. Jeżeli więc poszukujesz cieczy do pracy w wyżej wymienionym układzie – warto przemyśleć zakup HL46.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ