Jak odnowić alufelgi, żeby zachwycały jak za czasów nowości?

0
645
Jak odnowić alufelgi

Warunki, w których użytkowane są nasze alufelgi, sprawiają, ze ich powierzchnia bardzo często traci nieskazitelny wygląd. Odnawianie alufelg rozpoczynamy zawsze od usunięcia zabrudzenia, a dopiero później przechodzimy do głównego zabiegu. Jak zatem zabrać się do odnowienia felg aluminiowych? Czego będziemy potrzebować?

Odnawianie alufelg: przygotowanie podłoża

Wiemy już, że jeśli chodzi o odnawianie alufelg, to musimy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. Będziemy potrzebować podłoże, które będzie wodoodporne, czyste, jak i wykonane z materiału, który to nie uszkodzi felg. Świetnym rozwiązaniem będzie wycieraczka lub też mata gumowa.

Do wyczyszczenia opony stosujemy szczoteczkę i środek do tego przeznaczony szorując powierzchnię bieżnika oraz boczne ściany. W następnym kroku, przy użyciu pędzelka oraz właściwego środka, musimy zmyć warstwę wierzchnią zabrudzeń z felgi. Pędzelek ułatwi na pewno dotarcie do miejsc trudno dostępnych, co może być bardzo pomocne w przypadku wzorów obręczy bardziej skomplikowanych.

Po czyszczeniu wstępnym felg aluminiowych nie sposób jest nie zauważyć, że pod warstwą wierzchnią brudu się zebrał osa, który oparł się mocno czyszczeniu. Na pewno poradzimy sobie z tą czynnością. Na odnawianie alufelg musimy jednak poświęcić odpowiedni czas. Nie możemy się podczas tej czynności śpieszyć. Liczy się tutaj dokładność oraz precyzja. Gdy jesteśmy niecierpliwi, to nie jest to robota dla nas. Jaką mamy alternatywę? O tym już za momencik.

Pędzelek przyda nam się gdy czeka nas odnawianie alufelg i etap usuwania pyłu hamulcowego. Najlepiej środek chemiczny nałóżmy na jedną stronę felgi, a po odczekaniu spłuczmy. Później tę czynność powtórzmy na drugiej stronie obręczy, gdy dokonujemy renowacji na felgach zdjętych. Dzięki temu środek pozostanie mocno skupiony w miejscach, w których on został zaaplikowany. Na pewno się także nie rozleje po powierzchni obręczy. Nie bójmy się czerwonych śladów. Pojawiają się one po nałożeniu. Jest to znak, że środek po prostu rozpuszcza wszelkie zabrudzenia.

Odnawianie alufelg kończymy na etapie pozbycia się smoły asfaltowej, jak i resztek kleju po ciężarkach, gdy tylko takie występują. Aby tenże zabieg przebiegał sprawnie oraz szybko, należy dobrze wcześniej wysuszyć felgę po etapach wcześniejszych renowacji. Dzięki temu właśnie chemia zawarta w środku do tego przeznaczonym zadziała bardziej skuteczniej. Nie powinniśmy w żadnym wypadku na siłę zdrapywać resztek brudu. Zobacz jak odnowić alufelgi na https://autokosmetykaranking.pl/auto-blog/jak-odnowic-alufelgi/dtk_qvah

Produkty i narzędzia do czyszczenia i pielęgnacji alufelg

Na koniec powiedzmy sobie o tym, co musimy przygotować, gdy czeka nas odnawianie alufelg. Czy musimy kupić sporo narzędzi i preparatów? Dla jednych jest to dużo, a dla innych lista ta wcale nie jest taka wymagająca i długa. Do przeprowadzonej prawidłowo renowacji będą nam potrzebne takie narzędzia jak: gąbka, szczoteczka z twardym włosiem do wyszorowania opony, czysty pędzelek, myjka wysokociśnieniowa, wiadro z wodą oraz ściereczki z mikrofibry.

Oczywiście nie możemy także zapominać o środkach oraz kosmetykach samochodowych. Powinniśmy zakupić środki do mycia opon, felg, usuwania osadu z klocków hamulcowych, konserwacji opon oraz usuwania smoły asfaltowej oraz kleju po ciężarkach do wyważania kół. Po zaopatrzeniu się w zestaw kosmetyków i narzędzi, jak i przygotowaniu stanowiska pracy możemy przystąpić do renowacji felg. Czy produkty tego typu są łatwo dostępne? Jak najbardziej tak. Wystarczy, że wybierzemy preparaty, które są wysokiej jakości. Takowe pochodzą bezpośredni od sprawdzonych producentów. Takowych na całe szczęście na rynku jest naprawdę sporo. Mamy w czym wybierać. Pomocne okażą się z pewnością opinie, które możemy znaleźć w sieci.

Jak widzimy na załączonym obrazku możemy naprawdę łatwo wykonać usługę jaką jest odnawianie alufelg. Jednak jest troszkę z tym pracy. A co gdy nie znamy się na motoryzacji i nie czujemy się w pracach tego typu zbyt dobrze? W takiej sytuacji możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Specjaliści wykonają wszystko naprawdę dokładnie. Znają się na swojej pracy i nie będą mieli z tym żadnego problemu. Oczywiście za usługę musimy zapłacić, ale z końcowego efektu będziemy naprawdę bardzo zadowoleni. Przyznamy rację, że odnawianie alufelg jest warte każdej ceny i nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Efekt jest oczywiście zauważalny od razu po wykonaniu zabiegu. Co jaki czas powtarzać odnawianie alufelg? Wszystko jest zależne od tego ile jeździmy oraz jaki reprezentujemy styl jazdy. Gdy lubimy szybką i dynamiczną jazdę, to na pewno będziemy musieli częściej decydować się na odnawianie alufelg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ