Jak zadbać o VW bus T2 zimą?

0
237

O każdy kultowy pojazd z wieloletnią historią warto dbać tak, jak o nowe auto. Niemniej jednak starsze samochody wymagają nieco więcej uwagi, chociażby na podwyższone ryzyko występowania korozji i ewentualnych zniszczeń karoserii. Aby przygotować zabytkowego VW Bus T2 do zimy, warto przede wszystkim dokładnie oczyścić pojazd z zabrudzeń, zakonserwować oraz postawić na sezon zimowy w suchym i ciepłym miejscu.

Zimowa pielęgnacja VW Bus T2 w praktyce

Miłośnicy zabytkowej motoryzacji powinni znać wszystkie skuteczne sposoby, które umożliwiają zabezpieczenie klasycznego pojazdu w okresach zimowych. Oczywiście, jeśli użytkujemy antyka zimą, nie możemy jednorazowo wyczyścić go z zabrudzeń i wstawić do garażu. Wtedy niezbędne są cykliczne wizyty na myjni, konserwacja podwozia i lakieru oraz regularne sprzątanie wnętrza.

Jak zabezpieczyć takiego klasyka, jeśli przez całą zimę stoi nieużywany? Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym utrzymasz swojego VW Bus T2 w perfekcyjnym stanie przez lata.

  1. Mycie, woskowanie i zabezpieczanie

To czynności, które dotyczą przede wszystkim dokładnego umycia całego pojazdu oraz osuszenia. Tuż przed sezonem zimowym warto dokładnie oczyścić też podwozie i np. zabezpieczyć je farbą antykorozyjną. Następne kroki po umyciu to nałożenie powłoki woskowej lub ceramicznej na lakier.

Dzięki temu jego powierzchnia będzie odporna na zniszczenia i zachowa czystość przez całą zimę – szczególnie jeśli chowamy auto do garażu. Sprawdzone produkty, części i kosmetyki do VW Bus T2 znajdziesz na stronie: https://garbus.pl/vw-transporter-t2a.

  1. Cykliczne odpalanie samochodu

Raz na jakiś czas warto uruchomić pojazd, o ile mamy wentylowany garaż. Dzięki temu płyny eksploatacyjne np. olej silnikowy będzie na bieżąco rozprowadzony po wszystkich komorach. W ten sposób redukujemy ryzyko zatarcia jednostki napędowej po długotrwałym postoju.

Jeśli nie możemy cyklicznie odpalać auta, odłączmy na zimę akumulator. W przeciwnym razie ten mógłby ulec rozładowaniu lub uszkodzeniu.

  1. Wymiana uszkodzonych części zamiennych i eksploatacyjnych

W sezonie zimowym albo tuż przed nim warto też pomyśleć o wymianie i naprawie uszkodzonych elementów pojazdu. W ten sposób przez okres zimy doprowadzimy klasycznego VW Bus T2 do idealnego stanu technicznego oraz wizualnego.

Przeczytaj również: https://garbus.pl/pl/n/58.

Gdzie kupić części i akcesoria do VW Bus T2?

Jeśli mamy w garażu kultowego VW Bus T2, musimy też mieć dostęp do oryginalnych części zamiennych, akcesoriów, elementów karoserii oraz kosmetyków samochodowych dedykowanych do klasyka. Sprawdzone produkty w rozsądnych cenach kupisz na stronie internetowej sklepu https://garbus.pl/.

W jednym miejscu znajdziesz oryginalne, sprawdzone i w pełni sprawne części silnikowe, a także akcesoria do dekoracji wnętrza zabytkowego auta. Pamiętaj jednak, że posiadanie wieloletniego samochodu generuje pewne koszty, na które musimy się przygotować. Za utrzymanie zabytkowego VW Bus T2 zapłacisz nawet kilka tysięcy złotych rocznie, zakładając, że zamierzasz dbać o utrzymanie go w idealnym stanie technicznym oraz wizualnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ