Kiedy warto wymienić szyby do ciągników?

0
899

Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, w której Wasza szyba w ciągniku pękła lub pojawiły się na niej defekty? Bez wątpienia tak! Jest to najlepszy moment, by ją wymienić. Wielu rolników mimo wszystko jeździ z odpryskami i pęknięciami, ponieważ teoretycznie nie wpływa to na pracę maszyny i silnika, dlatego nie trzeba się tym aż tak przejmować. Czy aby na pewno?

Zastanówmy się wspólnie nad wszystkimi sytuacjami, w których koniecznie należy szybę wymienić. Odpowiemy także na pytania, gdzie taki produkt można kupić, jak wybrać odpowiedni model i jakie są konsekwencje zaniedbania wymiany. Przybliżymy również sam proces, gdyby ktoś chciał podjąć się samodzielnego zabiegu, w celu minimalizacji kosztów. Zapraszamy serdecznie do dalszej lektury.

Gdzie i jaki produkt kupić?

Zacznijmy od najlepszych miejsc, w których można kupić zamiennik szyby. Jest to między innymi sklep eszyby.pl, w którym dostępne są zamienniki oryginalnych produktów w super cenach. Dlaczego warto kupować akurat zamienniki? Ponieważ wiele maszyn nie jest produkowana już od kilkunastu lat, przez co zakup oryginalnych jest niemal niemożliwy lub bardzo kosztowny. Zamienniki są tak dobrej jakości, że ciężko odróżnić je od oryginału, a ich cena jest na tyle przystępna, że nie powinna stanowić problemu dla nikogo.

Kiedy wymienić szybę i jakie konsekwencje spotkają mnie jeśli tego nie zrobię?

Szyby koniecznie należy wymienić, gdy pojawi się pęknięcie. Odprysk nie jest jeszcze poważnym problemem, lecz jeśli zauważycie jego obecność, koniecznie musicie być przygotowani, że szybko stanie się problemem i powstaniem pierwszych oznak pękania. Szyba w tym miejscu jest osłabiona, więc drgania podczas prac, duża ilość promieni słonecznych i wahania temperatur szybko dadzą się we znaki.

Jakie konsekwencje mogą spotkać właściciela, gdy nie dokona stosownej wymiany w odpowiednim czasie? Otóż może zostać zabrany mu dowód rejestracyjny, który oddany będzie dopiero w momencie wymiany i dokonania pełnego przeglądu technicznego.

Czy samodzielnie uda mi się wymienić szybę?

Wszystko zależy, czy posiadacie w swoim gospodarstwie odpowiednie narzędzia i fachowców dysponujących umiejętnościami. Zadanie teoretycznie nie jest trudne, lecz osoby bez umiejętności mogą sobie z nim nie poradzić, ponieważ nawet podczas wycinania starej szyby z pomocą żyłki, może ona wielokrotnie ulec pęknięciu – wystarczy nieodpowiedni kąt trzymania. Zamontowanie nowej wiąże się między innymi z ryzykiem pęknięcia, dlatego lepiej jest zlecić to specjalistom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ