Monitoring GPS – zalety

0
1552

Dla firm mających flotę samochodów wskazane jest posiadanie systemu, które umożliwi dokładną ich lokalizację.

Warto wiedzieć, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest monitoring GPS. Dzięki umieszczeniu w samochodach urządzeń GPS można je bezproblemowo namierzyć.

Monitoring pojazdów GPS daje wiele korzyści. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • Zaoszczędzenie czasu – moduły zainstalowane w pojazdach dają wgląd we wszystkie istotne informacje z nimi związane. Ponadto są też dostępne funkcje wysyłania na urządzenie mobilne przypomnień o zbliżającym się terminie przeglądu gwarancyjnego czy badania technicznego, a także kończącym się ubezpieczeniu.
  • Zaoszczędzenie pieniędzy – możliwość kontrolowania stopnia zużycia paliwa daje szansę na zmniejszenie nadużyć oraz kradzieży.
  • Zarządzanie sprzętem – monitoring GPS umożliwia przeanalizowanie aktualnego statusu samochodu. Przykładowo można sprawdzić tankowanie, włączenie lub wyłączenie silnika czy pracę na biegu jałowym. Dzięki niemu jest też możliwe sprawdzenie przebytych dystansów, tras przejazdu oraz rozliczenie czasu służbowego i prywatnego.
  • Zagwarantowanie bezpieczeństwa – monitorowane auto wiąże się z mniejszym ryzykiem jazdy z nadmierną prędkością przez kierowcę, gdyż w łatwy sposób można wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Istotne jest również to, że taki samochód jest znacznie trudniej ukraść.
  • Edukowanie kierowcy – dzięki systemowi monitoringu można zauważyć niewłaściwe zachowania kierowcy i zalecić mu odpowiedni styl jazdy.
  • Zarządzanie pracownikami – monitoring aut pozwala na kierowanie swoimi podwładnymi. Można nie tylko śledzić kierowców, ale też ich identyfikować. System pozwala również na dokładne kontrolowanie czasu pracy i przerw.
  • Zautomatyzowanie pracy – jest dostępna możliwość wysyłania pracownikom zleceń na odległość.
  • Integrację z innymi produktami – ten system można połączyć np. z tachografem, co pozwala na dokładne monitorowanie czasu pracy kierowców.
  • Nieskomplikowany dostęp do danych – informacje z systemu monitoringu można uzyskać w niezwykle prosty sposób dzięki stronie internetowej lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Daje to szansę na podejmowanie decyzji niemalże z każdego miejsca na świecie, co wpływa na zmniejszenie wydatków oraz usprawnienie procesów logistycznych.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ