Spalanie benzyny

0
1363
spalanie benzyny

Zastanawiasz się dlaczego silnik Twojego samochodu zużywa tyle benzyny? Nie sugeruj się obietnicami sprzedawców, którzy zapewniają swoich klientów, że auto danej marki spala znacznie mniej benzyny od pozostałych. To jedna z żelaznych zasad marketingu, to co brzmi przyjemnie dla ucha w rzeczywistości może wyglądać zupełnie inaczej, przecież producenci muszą w jakiś sposób zachęcić i przekonać do siebie kierowców. Jak wiadomo ceny paliwa w Polsce są jednymi z najwyższych, dlatego też planując zakup nowego pojazdu powinieneś wziąć pod uwagę fakt ile kilometrów przejedziesz na pełnym baku ale pamiętaj o tym, że ilość spalanej benzyny w dużej mierze zależy od stylu Twojej jazdy! Jeżeli jeździsz szybko i nieregularnie to oczywiste jest to, że silnik spali więcej.

Zauważyłeś, że od pewnego czasu Twój samochód zużywa znacznie więcej benzyny niż do tej pory? Prawdopodobnie jest to sygnał, że dzieje się z nim coś niedobrego i konieczna będzie wizyta w warsztacie. Jaka może być przyczyna zwiększonego zużycia paliwa? Czynników temu sprzyjających jest naprawdę wiele – często jest to efekt usterki układu wtryskowego lub układu zasilania, niekiedy nawet zmiana producenta tankowanego paliwa może doprowadzić do tego, że auto zaczyna więcej palić. Jednak zanim wybierzesz się do mechanika sprawdź szczelność zbiornika paliwa – bez problemu sobie z tym poradzisz, zwróć uwagę czy pod samochodem nie tworzą się plamy mogące wskazywać na wyciek paliwa – jeżeli tak to znacznie ułatwisz pracę fachowcowi i zaoszczędzić trochę gorsza na diagnozie.

spalanie benzynyChcesz wiedzieć co możesz zrobić aby Twoje auto paliło mniej? Słyszałeś o zasadach ekonomicznej jazdy? Jeżeli będziesz ich przestrzegał to w końcu zaoszczędzisz na tankowaniu. Pierwsza i najważniejsza to postaraj się unikać jazdy na niedogrzanym silniku – zimny zużyje znacznie więcej paliwa! Prowadź swój samochód z głową – utrzymuj bezpieczną, stałą prędkość a także ogranicz częste i naprzemienne przyspieszanie i hamowanie. Bardzo ważne jest również dbanie o utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach – większy opór to większe spalanie. To nie wszytko – wiedziałeś o tym, że lżejszy samochód spali mniej benzyny? Zanim więc wyruszysz w podróż zastanów się nad niepotrzebnym nadbagażem.

Podsumowując, niezależnie od tego co jest przyczyną nagłego wzrostu spalania benzyny, nie lekceważ problemu! Im wcześniej dowiesz się co go spowodowało tym lepiej, dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz ale też zapewnisz sobie bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ