Sprowadzanie aut

0
2435
sprowadzanie aut

Długie poszukiwania samochodu dostosowanego do własnych potrzeb zakończyły się fiaskiem? Na zakup nowego auta z przyczyn finansowych nie możesz sobie pozwolić a to co oferują Ci komisy i prywatni sprzedawcy nie do końca Ci odpowiada? W takich przypadkach najlepszym wyjściem z sytuacji jest sprowadzenie samochodu z zagranicy. Kierowcy najczęściej szukają swoich przyszłych aut w Niemczech – szeroki wybór modeli i atrakcyjna cena jest zdaniem polskich użytkowników są główną przyczyną zakupu aut w naszych zachodnich sąsiadów. Sprowadzenie samochodu z zagranicy niestety ale wiąże się z formalnościami, które przysłowiowo należy „dopiąć na ostatni guzik”, w przeciwnym razie narażamy się na dodatkowe problemy z urzędami. Od kilku dni jesteś właścicielem auta sprowadzonego z innego kraju – pamiętaj o podatku akcyzowym!

Jest jednak prosty sposób na ograniczenie formalności do minimum. Zastanawiasz się jaki? Otóż zakup samochodu możesz powierzyć profesjonalnej firmie. Nie ukrywajmy, to chyba jedna z najwygodniejszych form zakupu. Przebieg całego procesu jest bardzo prosty. Wystarczy, że zgłosisz się do konkretnej firmy oraz przedstawisz im swoje oczekiwania względem nowego auta. Określ dokładnie markę, model, kolor, moc silnika itp. Konsultant po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami od razu rozpocznie poszukiwanie samochodu idealnego dla Ciebie. Masz wątpliwości, zastanawiasz się czy to bezpieczne? Podpowiadamy, tak ale tylko pod warunkiem, że zajmie się tym profesjonalna firma. Niech nie kusi Cię wyjątkowo niska cena i szybki czas realizacji! Pamiętaj aby przed zakupem dobrze zapoznać się z informacjami dotyczącymi danej firmy. Wiele z nich posiada oficjalne strony internetowe – zapraszamy do ich odwiedzenia, znajdziesz tam szczegóły dotyczące przebiegu transakcji i wysokości kosztów z nią związanych. Niezależnie od tego czy samodzielnie sprowadzisz swoje auto czy powierzysz to zadanie firmie musisz liczyć się z tym, że koszt samego sprowadzenia auta wyniesie Cię około 1500 zł.

sprowadzanie autW cenę wchodzą m.in.:
– tymczasowe ubezpieczenie OC i tablice rejestracyjne,
– przetłumaczenie dokumentów na język polski (jeżeli będzie taka potrzeba),
– podatek akcyzowy,
– przegląd rejestracyjny,
– opłata rejestracyjna,
– zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT,
– opłata recyklingowa,

Czy to dużo? Odpowiedzi są różne, jest to sprawa bardzo indywidualna.

Podsumowując, jeżeli tylko masz ochotę i czas a także nie straszne Ci formalności nie rezygnuj z zakupu swojego wymarzonego samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ