W jaki sposób oszczędzać na przejazdach samochodowych?

0
1407

W aktualnych czasach posiadanie własnego samochodu nie jest wcale tanie. Pierwszą rzeczą są wysokie ceny za ubezpieczenia, kolejnymi zaś rosnące ceny paliw, a w zatłoczonym mieście, gdzie często musimy stać w korkach, spalanie paliwa w samochodzie rośnie.

Jednak życie bez samochodu jest równie trudne, ciężko przemieszczać się jedynie komunikacją miejską, gdy ciągle się spóźnia. W ostatnim czasie na polskim rynku mocno rozwinęła się usługa car sharingu, a od kilku lat popularne są już na całym świecie. Jest to bardzo dobry sposób na oszczędzanie na przejazdach samochodowych, jednocześnie korzystając z takich usług wcale ni musimy posiadać własnego samochodu. Poruszanie się tanio po mieście nabiera w takiej sytuacji całkiem innego znaczenia. Rozwiązanie to nie bez powodu staje się coraz bardziej popularne oraz częściej wybierane przez użytkowników. Jest również ekologiczne i ekonomiczne, jest to więc sposób, który warto sprawdzić, jeśli szukamy skutecznego sposobu na oszczędzanie na przejazdach samochodowych.

Co do samego terminu car sharingu, to jest to nic innego, jak wypożyczenie samochodu na godziny. Usługi takie oferuje firma 4Mobility. Auto na godziny 4Mobility umożliwia bardzo szybkie zarezerwowanie samochodu za pośrednictwem smartfona. Aby korzystać z usług portalu, należy się w nim zarejestrować oraz pobrać aplikację na telefon. Po rejestracji, możemy w dowolnym momencie zarezerwować wybrany przez nas samochód. Za usługę płacimy jedynie wtedy, gdy korzystamy z samochodu, a gdy skończymy z niego korzystać, odstawiamy go w wyznaczone miejsce. W taki sposób na naszą korzyść wpływa wiele czynników, w szczególności dla osób korzystających z samochodu okazyjnie. Korzystając z usług car sharingu nie musimy opłacać ubezpieczenia samochodu, kolejnym plusem jest z pewnością brak konieczności kupowania samego samochodu. Taki wybór jest również plusem do ogólnie pojętej ekonomii. Na przykład korzystając z takiego samochodu nie musimy szukać parkingów pod blokami i na ulicy. Świadome korzystanie z takich usług motoryzacyjnych jest naprawdę ważne i z pewnością jest to usługa, która ma szansę na uzyskanie jeszcze większej popularności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ