środa, Grudzień 6, 2023

Samochód nowy czy używany – co jest bardziej opłacalne w 2023 roku?

0
Samochód nowy czy używany

Zakup samochodu jest w dzisiejszych czasach jedną z poważniejszych inwestycji, na jakie człowiek decyduje się w życiu. Nic więc dziwnego, że musi być on dokładnie przemyślany i w pełni odpowiadać wszystkim kryteriom nabywcy. Odwiedzając dziesiątki miejsc, które oferują sprzedaż takich pojazdów, w głowach kupujących zaczyna pojawiać się coraz więcej dylematów. Pierwszym z nich jest wybór pomiędzy nowym, a używanym autem. Czy zatem samochód prosto z salonu zawsze okaże się lepszy od pojazdu pochodzącego z rynku wtórnego? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Nowy samochód – drożej, lecz pewniej

Zakup samochodu z zerowym przebiegiem, większości osób kojarzy się z samymi zaletami. Niektórzy sądzą nawet, że kupno używanego pojazdu, na żadnej z płaszczyzn nie dorównuje autom salonowym. Nie do końca jest to jednak prawda.

Nie można się nie zgodzić, że pojazd nabyty w salonie daje nam gwarancję pewności oraz całkowitą dowolność. Możemy zdecydować się na nasz wymarzony model i wybrać do niego takie wyposażenie i wykończenie, jakie wyłącznie nam się podoba. Ulubione felgi, pakiet wyposażenia sportowego, dodatkowe bagażniki turystyczne czy kolor tapicerki – to wszystko zależy wyłącznie od preferencji nabywcy, który musi też dysponować określoną sumą pieniędzy. Dodatkowo, klient ma świadomość, że w jego aucie nikt wcześniej nie przesiadywał i go nie użytkował. Wpływa to z kolei na pewność za kierownicą i chęć pokonywania dłuższych tras, bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek awarii.

Rzeczą, o której mniej rozmawia się w tej kwestii jest cena. Nie da się ukryć, że nowy citroen będzie kosztował znacznie więcej od tego, który ktoś używał nawet kilka lat. Dealerzy robią wszystko, ażeby tylko ułatwić zakup klientowi, oferując tym samym możliwość rozłożenia spłaty na wybrany przez niego okres. Realia są jednak takie, że wszystko co nowe jest droższe. Drugim aspektem jest czas oczekiwania. Zdarza się, że na swój wymarzony samochód z salonu klienci czekają nawet do roku.

Używany samochód – czy faktycznie się opłaca?

Nowy samochód

Nabywca płacąc za nowy samochód, ma pewność co do jego stanu technicznego. Tego nie można z kolei powiedzieć o pojazdach z drugiej ręki. Co jakiś czas zdarza się, że auto kupione w komisie, po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu kilometrów jest kierowane do mechaników. Tam stwierdza się konieczność przeprowadzenia generalnego remontu silnika. To sytuacje z prawdziwego zdarzenia i choć nie występują one u wszystkich handlarzy, to w niektórych regionach są bardzo powszechne. Tacy sprzedawcy sprowadzają pojazdy zza granicy w różnym stanie, a następnie próbują je wizualnie wyremontować. Klient nie do końca świadom tego, co znajduje się wewnątrz pojazdu – kupuje go i dopiero zaczyna się problem.

Czynnikiem kuszącym jest w tym przypadku cena. Samochody używane możemy nabyć znacznie taniej od tych salonowych. W kosztach nowego, miejskiego auta z podstawowym wyposażeniem, można niejednokrotnie nabyć nawet używanego kilka lat SUVa z bogatym wnętrzem. Ważne jest jednak, aby trafić na uczciwego handlarza i zabrać taki samochód na stację diagnostyczną, w celu sprawdzenia jego stanu.

Nowoczesne zbiory z monitoringiem GPS maszyn rolniczych

0
Nowoczesne zbiory z monitoringiem GPS maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze potrafią kosztować nawet kilka milionów złotych – już sam ten fakt skłania ku wnioskowi, że trzeba o nie należycie dbać, aby inwestycja się zwróciła. Jedną z form pielęgnacji maszyny rolniczej może być zamontowanie w niej modułu GPS, który będzie go monitorował. Jakie są korzyści z monitoringu kombajnu, traktora lub ciągnika? Jak usprawni to prace rolnicze? Zapraszamy do lektury!

Lokalizacja maszyn rolniczych z monitoringiem GPS

Informacje o tym gdzie aktualnie przebywa dana maszyna rolnicza bardzo ułatwia organizację czasu i pracy. Podgląd na mapie daje również podgląd na realizację prac – czy idą zgodnie z planem, czy też zdarzyły się opóźnienia. Dzięki lokalizatorowi GPS, który zapisuje przebyte trasy, właściciel nie musi śledzić cały dzień ruchów swoich maszyn – może je zobaczyć przeglądając historię przebytych tras.

Raporty na temat monitoringu GPS maszyn rolniczych

Jednak aby informacje były kompletne, zarządca floty maszyn rolniczych może uzupełnić je o szereg praktycznych raportów. Moduł GPS zbiera podczas pracy maszyny wiele użytecznych danych, które następnie można wygenerować w postaci czytelnego sprawozdania. Na tej podstawie można zoptymalizować i uporządkować trasy podczas ważnych wydarzeń jak np. zbiory.

Raporty niosą za sobą również inną korzyść – pozwalają zaoszczędzić pieniądze na użytkowaniu pojazdu. Wystarczy, że przejrzysz w jaki sposób była eksploatowana maszyna, a w przypadku nadużyć jak nadmierna prędkość lub obroty, ustalisz nowe zasady tak, aby praca odbywała się w sposób efektywny i oszczędny. Jest to pierwszy i bardzo istotny krok w drodze do optymalnego zarządzania flotą maszyn rolniczych.

Wygodna obsługa monitoringu GPS maszyn rolniczych

Aby monitoring GPS maszyn rolniczych był w pełni praktyczny, musi być również wygodny. Wychodząc naprzeciw właścicielom do lokalizatora GPS dołączona jest dedykowana aplikacja mobilna, dzięki której można mieć dostęp do danych na bieżąco. Przykładem takiej sytuacji może być nieefektywna praca na roli, która generuje opóźnienia. Wystarczy kilka kliknięć oraz podgląd mapy, aby zweryfikować trasy i jeśli to w nich tkwił problem, zaplanować je na nowo. Równie proste będzie sprawdzenie, które maszyny aktualnie pracują i w jakim miejscu.

Lokalizator GPS jako zabezpieczenie przed kradzieżą maszyny rolniczej

Biorąc pod uwagę niesamowicie wysoki koszt maszyn rolniczych, rozsądnym jest ich zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Również w tym przypadku lokalizator GPS może pomóc – wskazać lokalizację w której przebywa maszyna lub w przypadku prób zagłuszenia sygnału – pokazać, w jakim kierunku udał się złodziej.

Moduł GPS może być także wzbogacony o odcięcie rozrusznika, dzięki któremu nikt nie będzie w stanie włączyć silnika bez zgody właściciela. Wystarczy aktywować opcję, gdy maszyna przestanie być użytkowana, a następnie wyłączyć ją przed rozpoczęciem pracy.

Monitoring maszyn rolniczych – więcej korzyści

Choć powyżej wymieniliśmy najważniejsze dane dotyczące korzyści płynących z monitoringu maszyn rolniczych, to jest ich o wiele więcej. Aby zapoznać się ze wszystkimi serdecznie zapraszamy na stronę www.ikol.pl, gdzie znajduje się pełen opis funkcjonalności poszczególnych modułów GPS.

Rozważasz wynajem Mazdy CX-5? To może być doskonały wybór!

0
Mazda CX-5 wynajem

W Polsce bardzo szybko rośnie zainteresowanie ofertami wynajmu samochodów. To ciekawa i w wielu przypadkach opłacalna alternatywa dla zakupu gotówkowego, kredytu czy nawet leasingu. Z wynajmu mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Jedną z najciekawszych propozycji w segmencie SUV-ów jest wynajem Mazdy CX-5.

Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji w samochodzie – jak zaradzić?

0
Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji w samochodzie

Dzisiejsze, nowoczesne pojazdy mechaniczne są wyposażone w wiele przydatnych systemów. Do ich grona zaliczają się między innymi układy klimatyzacji, które odpowiadają za obniżanie temperatury w kabinie samochodowej w okresie letnim. Ma to ważny wpływ nie tylko na komfort, ale również na skupienie i samopoczucie kierowcy, a to z kolei przekłada się na odpowiedni poziom bezpieczeństwa jazdy.

Oczywiście klimatyzacja samochodowa wymaga prawidłowej eksploatacji i odpowiedniego serwisowania do swojego prawidłowego działania. Istotna jest więc właściwa konserwacja, a także czyszczenie samochodowego układu klimatyzacyjnego. Kanały wentylacyjne są bowiem miejscami, w których gromadzą się różne bakterie, pleśń oraz grzyby. Problem nieprzyjemnego zapachu wydostającego się z klimatyzacji samochodowej ma nie tylko niekorzystny wpływ na komfort. Świadczy on o obecności grzybów lub bakterii, więc jest groźny dla ludzkiego zdrowia.

Co powoduje nieprzyjemny zapach wydostający się z klimatyzacji samochodowej?

Dla wielu osób dość niemiłym i nieprzyjemnym zaskoczeniem jest sytuacja, w której po uruchomieniu klimatyzacji, wydostaje się z niej brzydki zapach, który drażni nozdrza i praktycznie uniemożliwia dalsze korzystanie z systemu regulującego temperaturę w samochodzie. Okazuje się, że układ klimatyzacji jest miejscem zapewniającym optymalne warunki dla rozwoju niechcianych drobnoustrojów. Najczęściej w systemach takich rozwijają się bakterie, pleśnie oraz grzyby. Oznacza to, że dmuchawy wprowadzają do kabiny nie tylko nieprzyjemny zapach, ale również drobnoustroje powodujące problemy zdrowotne, takie jak alergie, regularne bóle głowy oraz inne poważne schorzenia.

Skuteczne metody walki z nieprzyjemnym zapachem z klimatyzacji w aucie

Na rynku istnieją różne typy preparatów, które są przeznaczone do walki z nieprzyjemnymi zapachami. Spora ich część działa tylko doraźnie likwidując drobnoustroje w kabinie pojazdu i częściowo w kanałach wentylacyjnych. Oczywiście takie rozwiązania można stosować samodzielnie, aby tymczasowo zlikwidować lub zamaskować problem.

Jedyną metodą efektywnej walki z brzydkimi zapachami, które wydostają się z układu klimatyzacyjnego w samochodzie, jest przeprowadzanie regularnej dezynfekcji i czyszczenia całego układu. Tylko w ten sposób usuwane są szkodliwe pleśnie, grzyby i bakterie. Takich czynności nie da się jednak wykonywać samodzielnie i konieczne jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanych warsztatów. Tylko oddając pojazd w ręce dobrych fachowców, można mieć pewność, że klimatyzacja będzie działać sprawnie oraz nie będzie generować żadnych nieprzyjemnych zapachów ani szkodzić zdrowiu użytkowników przez długi czas.

Z usługi precyzyjnego i dogłębnego czyszczenia klimatyzacji należy korzystać przynajmniej raz do roku, ale wielu fachowców i posiadaczy pojazdów zaleca częstsze czyszczenie. Optymalna opcja to korzystanie ze wsparcia fachowców dwa razy w roku – na początku sezonu jesiennego, jak również przed wiosną.

Porządne firmy zatrudniają wykwalifikowanych fachowców, którzy korzystają z wysokiej jakości preparatów oraz nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu czyszczenie klimatyzacji przebiega skutecznie, bezproblemowo, a jego rezultat utrzymuje się przez długi czas.

Auta na wynajem długoterminowy – jest w czym wybierać!

0
Auta na wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy pojazdów to coraz chętniej wybierana forma finansowania. Wielu kierowców przekonuje się do idei wynajmu, który pod kilkoma względami i w konkretnych sytuacjach może być nawet korzystniejszy niż zakup gotówkowy, kredyt czy leasing. Do rozważenia tej opcji zachęca również coraz szersza oferta aut na wynajem długoterminowy – zarówno osobowych, jak i użytkowych. Wynająć można w zasadzie każdy popularny model dostępny na polskim rynku.

Suzuki S-Cross Hybrid – rodzinny SUV w bardzo dobrej cenie

0
Suzuki S-Cross Hybrid

Jeszcze kilkanaście lat temu oczywistym wyborem dla rodziny były vany i minivany. Dziś tę funkcję przejęły SUV-y, które są samochodami funkcjonalnymi, bardzo wygodnymi i bezpiecznymi, a do tego świetnie wyglądającymi. W ten opis idealnie wpisuje się najnowsza generacja Suzuki S-Cross Hybrid. Napęd hybrydowy zapewnia dobrą dynamikę i niskie koszty eksploatacji, co w dobie wysokich cen paliw ma podwójne znaczenie. Na tym jednak lista zalet tego modelu się nie kończy, a o szczegółach przeczytasz w naszym artykule.

Jazda motocyklem po mieście. Poradnik dla początkujących

0
Jazda motocyklem po mieście

Poruszanie się motocyklem po miejskich ulicach może sprawić wiele przyjemności, a do tego umożliwia np. skuteczne omijanie korków. Wymaga jednak wprawy, doświadczenia i podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania jednośladu i jazdy w miejskim zgiełku. W jaki sposób najlepiej jeździć motocyklem po mieście? Na co uważać? Jakie jednoślady nadają się do poruszania po wąskich i ruchliwych drogach? Wyjaśniamy. 

Motocykl to bardzo wszechstronny środek transportu, który nadaje się na dalekie wyprawy. Jest świetny w rekreacyjnej jeździe po bezdrożach czy na wycieczki poza miasto. Niektórzy wykorzystują jednoślady również jako sposób poruszania się po ulicach miast.

Czym charakteryzuje się jazda po mieście? Na to musisz uważać najbardziej  

Dlaczego warto jeździć motocyklem po mieście? Ten środek transportu znacznie ułatwia dojazd w różne miejsca np. do pracy czy na uczelnię. Umożliwia sprawne wymijanie zatorów drogowych i parkowanie nawet w najciaśniejszych zaułkach. Motocykle niekiedy są też zwolnione z opłat za wjazd i parking w centrum miasta (warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja w Twoim mieście).

Na co uważać podczas poruszania się w miejskim zgiełku? Przede wszystkim musisz przygotować się na kontakt z wieloma pojazdami. Miejski ruch (szczególnie w godzinach szczytu) jest bardzo rozwinięty, dlatego jadąc jednośladem, na pewno spotkasz wiele innych samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, a także rowerów.

Druga kwestia, która odróżnia jazdę po mieście od tej poza jego obszarem, to liczne przejścia dla pieszych, sygnalizacje, ronda czy strefy zamieszkania. W ich okolicach musisz uważać szczególnie, gdyż na drogę zawsze może wyskoczyć Ci dziecko, zwierzę lub nieuważny pieszy, a w takiej sytuacji o tragedię jest niezwykle łatwo. Chociaż poruszanie się jednośladem zawsze wiąże się z obowiązkiem najwyższej koncentracji, to miasto jest pod tym względem najbardziej wymagające.

Podkreślmy, że miejskie podróże są dużo wolniejsze niż te, które odbędziesz poza miastem. Najczęściej w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. Niekiedy może zostać ona podwyższona do np. 60 czy 70 kilometrów na godzinę, ale są to sporadyczne przypadki.

Jak najbezpieczniej jeździć jednośladem w terenie zabudowanym? Przyspieszaj i hamuj łagodnie. Obserwuj nie tylko strefę przed motocyklem, ale też często zerkaj w lusterka i obracaj głowę na boki (szczególnie przy przejściach dla pieszych). Możesz omijać korki, ale rób to uważnie i nie wyjeżdżaj kierowcom zbyt gwałtownie. Nie wciskaj się też w niewielkie odstępy pomiędzy autami – może to doprowadzić do niespodziewanej kolizji. Koniecznie ogranicz też prędkość, a na wyjazd zabierz odpowiedni kask i odzież.

Jakie ubrania najbardziej nadają się do poruszania się w miejskim zgiełku? 

Jak wspomnieliśmy, poruszanie się po mieście wymaga odpowiedniego wyposażenia. Zacznijmy od kasku. Ten musi być przede wszystkim bezpieczny, ale też komfortowy. Ze względu na fakt, że po terenie zabudowanym zwykle porusza się na krótkich odcinkach, często się stoi i nie rozwija się zbyt dużej prędkości, możesz zdecydować się na kask otwarty, który nie posiada elementów osłaniających szczękę. Zwróć uwagę, aby miał on mocną skorupę (wykonaną z zaawansowanych tworzyw sztucznych np. kompozytów) oraz stabilne zapięcie. Możesz postawić na model z blendą przeciwsłoneczną i szerokokątną szybką. Jeżeli jednak chcesz mieć zabezpieczenie na najwyższym możliwym poziomie, wybierz kask integralny.

Zainwestuj też w wygodną i bezpieczną odzież motocyklową. Produkty, takie jak skórzana lub tekstylna kurtka Ozone czy niskie buty Shima (dostępne w wielu wariantach i modelach) z jednej strony zabezpieczą Cię na wypadek ewentualnej kolizji (chroniąc skórę oraz kości dzięki wbudowanym protektorom), a z drugiej będą idealnie się prezentować. Są również łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Zwróć też uwagę na dobór spodni motocyklowych. Do poruszania się po mieście wybierz wygodne jeansy z protektorami, których możesz używać także na co dzień. Nie trzeba będzie ich przebierać po dojeździe do pracy.

Pamiętaj też o odzieży termoaktywnej na chłodniejsze dni i rękawicach na motocykl. To zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo również na krótkich dystansach.

W jaki sposób przygotować motocykl do miejskich wojaży? 

Ważną kwestią jest prawidłowe przygotowanie maszyny do poruszania się po miejskich drogach. Nawet przed wyruszeniem w niedaleką drogę skontroluj stan ogólny jednośladu. Na co najbardziej musisz zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdź hamulce (zarówno ręczny, jak i nożny). Czas reakcji w mieście jest niezwykle ważny. Linki muszą być stabilne i mocne, dźwignie odpowiednio ustawione, a płyn sprawny i zalany do odpowiedniej pojemności. Pamiętaj, żeby zareagować, jeżeli w czasie hamowania motocykl drga lub dławi się.

Druga kwestia to oświetlenie. Jazda po mieście wymaga w pełni sprawnych kierunkowskazów, świateł stop, świateł mijania (lub dziennych) oraz wszystkich pozostałych elementów wyposażenia jednośladu (w tym oświetlenia tablicy, jeżeli pojazd takowe ma). To istotne nie tylko ze względu na ryzyko mandatu, ale też bezpieczeństwo. Kierowca, który nie zauważy manewru skrętu lub hamowania może doprowadzić do zderzenia z Twoim pojazdem.

Rodzaje motocykli, które najbardziej pasują do miejskich wypraw 

Dopiero zastanawiasz się, które maszyny najlepiej sprawdzą się w trakcie jazdy po terenie zabudowanym? Tak naprawdę każdy motocykl będzie nadawał się do jazdy po mieście, jeżeli będziesz kontrolować jego stan i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Optymalne będą stosunkowo lekkie jednoślady z wygodną kanapą i stabilnym prowadzeniem. Jeżeli nie planujesz wyjeżdżać poza miasto, możesz zakupić skuter (z dodatkowym kufrem lub sakwami). Świetnie będą się też prezentować niektóre rodzaje chopperów i cruiserów (na początek polecamy modele o stosunkowo niewielkiej wadze i pojemności silnika między 125 cm³ a 250 cm³). Dobrze wypadną też motocykle typu naked, które nie mają ciężkiej obudowy silnika.

Hyundai Elantra – funkcjonalny sedan w naprawdę dobrej cenie

0
Hyundai Elantra

Hyundai Elantra to przedstawiciel wymierającego gatunku samochodów w nadwoziu sedan wykorzystujących technologię napędu wolnossącego. Dziś takich aut już praktycznie nie ma. Tym bardziej warto zwrócić uwagę właśnie na ten model, który idealnie łączy nowoczesność z klasycznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i silnikowymi. Hyundai Elantra jest przy tym dostępny w atrakcyjnej cenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę poziom wyposażenia i jakość wykonania samochodu. Dowiedz się więcej o tym modelu.

Rękawice motocyklowe – jakie będą najlepsze?

0
rękawice motocyklowe

Sezon motocyklowy dla niektórych miłośników jednośladów praktycznie nigdy się nie kończy. Nie da się bowiem ukryć, że podróże na motocyklu są wyjątkowo cennym doświadczeniem. Przede wszystkim gwarantują one wysokie poczucie wolności oraz swobody, której nie da się poczuć np. podczas jazdy samochodem. Motocykliści dbają zwykle w wyjątkowy sposób dbają o swoje jednoślady i przygotowują je do kolejnej podróży. Niemniej jednak nie można również zapomnieć o tym, że motocykliści powinni również w odpowiedni sposób zadbać o własne wyposażenie. Z pewnością przydadzą się rękawice motocyklowe. Jednak ja wybrać te najlepsze?

Rękawice motocyklowe i materiał, z którego zostały one wykonane

Rękawice motocyklowe tak naprawdę narażone są na wiele uszkodzeń. Nie da się ukryć, że będą one również niezwykle intensywnie eksploatowane. Co za tym idzie, w przypadku wyboru rękawic motocyklowych, miłośnicy jednośladów powinni zwracać uwagę głównie na to, z jakiego materiału zostały one wykonane. Zwykle najlepsze parametry zagwarantują rękawice motocyklowe wykonane ze sztucznej skóry, które dodatkowo posiadają wstawki z zamszu. Niemniej jednak można również znaleźć modele zaprojektowane z innych materiałów. Warto jednak pamiętać, że w przypadku rękawic motocyklowych, to właśnie sztuczna- lub nawet i prawdziwa- skóra oferuje najlepsze właściwości, jeśli chodzi o trwałość oraz wytrzymałość.

Rękawice motocyklowe oraz ich rozmiar

Wydaje się nam, że w większości przypadków rękawice są w uniwersalnym rozmiarze. Okazuje się, że tak, dopóki nie chodzi o rękawice motocyklowe. Te szczególne modele trzeba dobrać idealnie względem własnego rozmiaru dłoni. Jak zrobić to skutecznie? Cóż, najlepiej będzie te rękawice motocyklowe przymierzyć i sprawdzić, czy nie są one zbyt duże lub wręcz przeciwnie- zbyt ciasne. W przypadku idealnego dopasowania rękawic motocyklowych, każdy miłośnik jednośladów zagwarantuje sobie wyjątkowo komfortową podróż i skuteczna ochronę dłoni.

Rękawice motocyklowe i ich producent

Nie oszukujmy się, ale w dużej mierze o jakości rękawic motocyklowych będzie świadczył także ich producent. Głównie to od niego zależy, jakie materiały są wykorzystywane, a także jak wykonywany jest sam projekt rękawic motocyklowych. Warto więc, by amatorzy dwóch kółek zwrócili uwagą na te rękawice motocyklowe, które pochodzą od renomowanych marek i producentów. W ten sposób powinni oni być maksymalnie zadowoleni z dokonanego zakupu, a co najważniejsze, rękawice motocyklowe będą im towarzyszyć podczas wielu podróży.

Czy olej HL46 to dobre rozwiązanie do układów hydraulicznych?

0
Czy olej HL46 to dobre rozwiązanie do układów hydraulicznych

Układy hydrauliczne funkcjonują w samochodach ciężarowych i dostawczych, pojazdach rolniczych, maszynach przemysłowych i budowlanych. Do ich skutecznej pracy niezbędne są nie tylko elementy mechaniczne, ale także ciecze generujące określone ciśnienie. W tekście zajmiemy się tym, czym jest olej hydrauliczny oraz opiszemy zalety produktu jakim jest olej HL46. Zapraszamy do lektury.

Od razu odpowiemy na dość prowokacyjne pytanie z tytułu – olej HL46 to bardzo dobre rozwiązanie, które wspiera działanie układów hydraulicznych. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości pracy swoich pojazdów czy sprzętów, warto na niego postawić. Dlaczego? Co determinuje odpowiedni olej hydrauliczny?

Czym jest olej hydrauliczny i dlaczego jest tak ważny?

Olej hydrauliczny (taki jak olej HL46) to higroskopijna ciecz, która spręża się i rozszerza pod wpływem pracy. Ma określone zadanie w układach hydraulicznych. To z jej pomocą urządzenie może podnosić i opuszczać elementy konstrukcyjne, wspierając unoszenie ciężarów o określonych parametrach.

Odpowiedni olej hydrauliczny wpływa na prawidłową pracę układu i jego wszechstronność. Sprawia też, że elementy mechaniczne są odpowiednio zakonserwowane, oczyszczone i mogą pracować nawet w trudnych warunkach. To z pewnością ważna kwestia.

Jak często warto wymieniać olej hydrauliczny? Przede wszystkim warto spojrzeć na indywidualne wytyczne każdego producenta. Ogólnie przyjęta zasada wskazuje, że ciecz powinno zmieniać się raz na dwa lata, przy wymianie każdego elementu eksploatacyjnego (np. pompy czy siłownika) oraz przy innych pracach konserwacyjnych.

Jakie zalety ma olej HL46?

Tu dochodzimy do produktu jakim jest olej HL46. To ciecz stworzona na bazie wysokorafinowanych składników mineralnych o wysokich właściwościach hydrostatycznych i higroskopijnych. Ma bardzo szerokie zastosowanie w hydraulice.

Dlaczego to tak dobra ciecz? Z łatwością da sobie radę w układach o lekkim i średnim stopniu zaawansowania. Skutecznie pracuje w systemach z układem hydrostatycznym, układach przeniesienia napędu czy urządzeniach sterowania hydraulicznego. To produkt do umiarkowanych warunków atmosferycznych, który bardzo efektywnie wspiera prace całego systemu.

Co ważne, olej HL46 jest w pełni odporny na utlenianie, długo zachowuje swoje właściwości i nie zapycha zaworów czy węży hydraulicznych. Jeżeli więc poszukujesz cieczy do pracy w wyżej wymienionym układzie – warto przemyśleć zakup HL46.