BMW E46 320D – opinie

0
4007
BMW E46 320D - opinie

BMW E46 to jeden z najbardziej pożądanych modeli samochodów marki BMW. Nie ma chyba osoby, która nie brałaby go pod uwagę kupując nowe auto. BMW E46 320D to samochód osobowy, będący kontynuacją serii trzeciej. Ten model produkowany był w latach 1998-2006, wyposażony w wysokoprężny silnik o pojemności 2 litrów szybko podbił serca większości kierowców. Jego wersja przed liftingowa osiągała moc 136 KM, występowała w dwóch wersjach – sedan i kombi.

Po niewielkim liftingu w roku 2001, BMW E46 znacznie zyskało na mocy, która wynosiła 150 KM. Wersja 320D nosi opinię limuzyny o sportowym zacięciu. Dlaczego? Design BMW E46 mimo lat wciąż przykuwa oko, jakość i dopasowanie elementów wewnątrz auta stoją na bardzo wysokim poziomie. Kolejną zaletą tego auta jest jego silnik – projekt w pełni przemyślany i dopracowany. Czy wiesz, że silniki samochodów BMW są jednymi z najtrwalszych? Wysokiej jakości układ kierowniczy w połączeniu z tylnym napędem gwarantuje bardzo komfortową a przede wszystkim bezpieczną jazdę. Pojemność bagażnika w wersji Touring wynosi pojemność aż 440 l, jednak gdy złożymy tylną kanapę zwiększy się ona aż do 1400 l. Ta konkretna wersja jest samochodem świetnym dla całej rodziny.

Interesuje Cię ile pali silnik w modelu BMW E46 320D ? Według zapewnień ze strony producenta spalanie paliwa waha się w granicach 5.7-6.3L na przejechanych 100 km. Z czego można wywnioskować, że jak najbardziej jest to samochód ekonomiczny. Pamiętaj o tym, że na ilość spalanego paliwa wpływa również styl naszej jazdy. Jeżeli masz skłonności do nieregularnej jazdy – przyspieszasz i hamujesz to wtedy możesz być tego pewien, że silnik zużyje znacznie więcej oleju napędowego.

BMW E46 320D - opinieNiestety tak jak i w przypadku innych samochodów tak samo i ten model ulega różnym usterkom. Jednym z głównych problemów z jakim muszą zmierzyć się użytkownicy jest oczywiście korozja, która w dużej mierze dotyka przednich i tylnych nadkoli oraz tylnej klapy bagażnika w starszych modelach. Bardzo często dochodzi także do awarii przekładni kierowniczej, kierowcy 320D wspominają również o szybko zużywających się klockach hamulcowych i szybko przepalających się żarówkach w przednich lampach. Na szczęście naprawa oraz związane z nią koszty nie są wysokie.

Auto z 2-litrowym dieslem pod maską mogłoby się wydawać, że ma już swoje lata a mimo to w dalszym ciągu jest niezawodne. BMW E46 320D jest świetny jako samochód do jazdy po mieście oraz auto na znacznie dłuższe wycieczki. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model zastanów się czego konkretnie oczekujesz od swojego przyszłego samochodu. Czy ma on być tylko dla Ciebie, czy może jednak z przeznaczeniem dla całej rodziny.

[Głosów:10    Średnia:2.2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ