Co najczęściej się psuje w samochodach wyścigowych?

0
1493
Co najczęściej się psuje w samochodach wyścigowych?

Posiadając samochód wyścigowy na pewno nieraz zdarzało Ci się oddawać go do naprawy z powodu awarii silnika, hamulców lub kół. W tym tekście zdradzimy, jakie awarie dotykają aut wyścigowych, i jak się przed nimi chronić. Podpowiemy też, gdzie najlepiej kupować wymienne części do pojazdów, by posłużyły nam na długo i były wykonane w dobrej jakości. Jednym słowem, zapraszamy do przeczytania kompendium wiedzy o samochodach wyścigowych.

Top 2 najczęstsze awarie – kiedy intercooler odmówi posłuszeństwa

Ze statystyk wynika, że najczęstszym awariom podlega silnik. Nic dziwnego, w końcu przy takich prędkościach czasami zdarza się przegrzanie lub co gorsza intercooler zawodzi. Jeżeli stanie się tak i w naszym przypadku, najrozsądniej będzie kupić nowy z renomowanego sklepu. Dlaczego? To tak naprawdę najważniejsza część samochodu wyścigowego. Intercooler odpowiada za chłodzenie silnika, cyrkulację powietrza i utrzymywanie stosunkowo niskiej temperatury. To pozwala kierowcy na jazdę na zwiększonych obrotach i dodatkowo sprawia, że silnik jest odciążony i może maksymalnie wykorzystywać swoją moc.

Jak zapobiegać awariom samochodu wyścigowego?

  1. Ważne są regularne przeglądy w renomowanych serwisach.
  2. Nigdy nie dopuszczaj do wymiany oleju, dopiero kiedy ten jest już na alarmowym poziomie. Z uwagi na fakt, iż Twój wyścigowy samochód zużywa go kilka razy więcej, należy często sprawdzać poziom owego płynu, by nie dopuścić do zatarć.
  3. Części do pojazdu kupuj jedynie w sklepach, które sprowadzają je z pewnych źródeł. Na przykład oryginalne intercoolery standardowe https://fmic.pl/49-uniwersalne kupisz tutaj w dobrej cenie i najlepszej jakości.

Jak przygotować samochód do wyścigu, by uniknąć awarii?

Jeżeli nasze auto jest już sprawne, czas dowiedzieć się, jak przygotować samochód do wyścigu, by w czasie zabawy nie odmówił nam posłuszeństwa.

  • Sprawdź poziom płynu hamulcowego, oleju oraz innych środków i zajrzyj pod maskę,
  • sprawdź ciśnienie i stan opon,
  • sprawdź poziom paliwa.

I nie zapomnij o najważniejszym, czyli załóż kask i kominiarkę oraz wysokiej jakości rękawiczki, by polepszyć swój komfort z jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ