Zdalne zarządzanie flotą i pracownikami w transporcie

0
1335
Zdalne zarządzanie flotą i pracownikami w transporcie

Planowanie spedycji wymaga od osoby nadzorującej szybkiej reakcji na sytuacje losowe. Musi ona posiadać pełne dane o tym, gdzie są samochody należące do firmy oraz o ich stanie technicznym. Tylko takie narzędzia pozwalają zarządzać nowoczesną firmą transportową.

Kontrola przebiegu tras i czynności serwisowych

Odpowiedzialne firmy transportowe wprowadzają monitoring gps jako narzędzie pomocne do zarządzania. Umożliwia ono śledzenie pojazdów i przesyłanie ich współrzędnych do aplikacji systemu zarządzającego. To duże ułatwienie w ustalaniu czy lokalizacja samochodów pokrywa się z harmonogramem wcześniej ustalonych tras. W ten sposób można reagować, kiedy termin dostawy jest zagrożony lub auto uległo awarii. Podłączenie systemu monitorującego do czujników w samochodzie może zbierać różne parametry ułatwiające wczesne wykrycie awarii. Dotyczy to również sprzętu zamontowanego na pojeździe.

Kontrola czasu pracy kierowcy i jej efektywności

Największy wpływ na sprawne przeprowadzenie transportu ma jednak kierowca i jego działania. One również mogą podlegać monitorowaniu przez śledzenie samochodu. Odpowiednia kultura jazdy przekłada się na zużycie paliwa i stan podzespołów takich jak hamulce i układ chłodzenia. Monitoring gps pozwala również na zdalne odczytywanie danych zapisanych przez tachograf. Osoba zarządzająca kierowcami może sprawdzić, czy przestrzegane są czasy ustawowego odpoczynku oraz, czy nie nastąpiło złamanie przepisów drogowych. Podnosi to bezpieczeństwo na drodze i zapewnia skupienie kierowcy podczas jazdy z zachowaniem norm czasu pracy. Przy okazji ustalane są punkty dostaw i zbierane informacje zwrotne.

Szybka reakcja na sytuacje losowe dzięki aplikacjom gps

Śledzenie pojazdów dokonywane jest na bieżąco, więc spedytor może szybko reagować na utrudnienia na drodze. Sprawdza, jaka jest obecna lokalizacja samochodów i wyznacza objazd zapewniający terminowe dotarcie do punktu rozładunku. W każdej chwili może on z poziomu aplikacji komputerowej kierować działaniami kierowcy, aby nie było możliwości pomyłki. Porównując informacje drogowe, może przez śledzenie samochodu przewidywać kolejne utrudnienia bardziej odległe w czasie. W każdej chwili istnieje również możliwość wysłania danych do klienta, aby był przygotowany na zmianę czasu dostawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ