Co zrobić ze starym samochodem? Te sposoby cieszą się największą popularnością

0
1206

Planujesz zakup nowego auta i już zastanawiasz się, co zrobić ze starym pojazdem? Wbrew pozorom wystawienie ogłoszenia o sprzedaży używanego samochodu nie jest jedyną opcją. Z kolei w przypadku niesprawnego lub zniszczonego w wyniku wypadku pojazdu raczej trudno będzie znaleźć nabywcę. Sprawdź, jak pozbyć się w legalny sposób samochodu i być może nawet na tym zarobić.

Skup aut

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest sprzedaż starego samochodu do skupu. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, ustalić cenę pojazdu i przeprowadzić transakcję. W przypadku zadbanego, sprawnego i dość nowego auta można dostać całkiem niezłą sumę, którą można przeznaczyć na zakup następnego samochodu. Car-Gryf, popularny skup aut w Szczecinie, przyjmuje auta każdej marki i właściwie w każdym stanie.

Skup aut może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na szybkim pozbyciu się problemu np. w związku z wyprowadzką z Polski. Ponadto takie firmy oznaczają minimum formalności oraz możliwość odbioru auta w okolicy. Właściciel skupu może następnie wystawić auto na sprzedaż, podjąć się remontu przed znalezieniem kupca czy też przeznaczyć pojazd do demontażu na części.

Złomowanie samochodów w punkcie kasacyjnym

Często zdarza się tak, że samochód nie ma już właściwie żadnej wartości, nie działa lub uległ zniszczeniu podczas wypadku. Zgodnie z polskim prawem nawet nieużywane auto musi być ubezpieczone, dlatego warto pozbyć się go, zanim konieczne będzie uiszczenie obowiązkowych opłat. Należy również być świadomym, że samodzielny demontaż w celu sprzedaży części jest nielegalny ze względu na ryzyko nieprawidłowej utylizacji szkodliwych substancji i tworzyw.

W celu zezłomowania auta należy udać się do stacji demontażu pojazdów, która posiada zezwolenie marszałka województwa na prowadzenie tego typu działalności. Auto Kurek Car-Gryf wystawia wszystkie niezbędne zaświadczenia i załatwia formalności niezbędne do wyrejestrowania auta.  Ponadto firma dokonuje wyceny pojazdu oddanego do kasacji, dzięki czemu można zarobić niewielką kwotę, jeśli istnieje możliwość pozyskania sprawnych części.

Samodzielna sprzedaż

Dość popularną opcją nadal jest samodzielna sprzedaż auta. Takie rozwiązanie często wybierają osoby, dla których samochód ma wartość sentymentalną i nie chcą, żeby trafił do przypadkowego kierowcy. Ponadto w taki sposób można zarobić na sprzedaży nieco więcej, ponieważ transakcja odbywa się bez pośredników. Często jednak samodzielna wycena nie jest trafna – wielu właścicieli zaniża wartość pojazdu, zwłaszcza gdy chce się go szybko pozbyć.

Skup aut ma jedną, ogromną przewagę nad sprzedażą we własnym zakresie. Oddanie samochodu do skupu zajmuje znacznie mniej czasu niż działanie na własną rękę. Poszukiwanie nabywcy może wymagać zarezerwowania kilku wolnych chwil na spotkanie i oględziny samochodu. Często znalezienie nowego właściciela trwa kilka miesięcy, co może wiązać się z koniecznością opłacenia ubezpieczenia auta, które na dodatek z każdym dniem traci na wartości.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ