W jaki sposób wygląda praca projektanta dróg? 

0
1191
droga

Jako projektant dróg w naszym zasadniczym działaniem jest wykonywanie projektów rozmaitych dróg. Twoje wykształcenie daję Ci warsztat oraz cenne umiejętności, które z pewnością pomogą Ci w pracy jako projektant. Będziesz zajmował się zarówno klasycznymi jezdniami takimi jak ulicę, autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale również prywatne czy wewnętrzne drogi, które mają za zadanie ułatwić obsłużenie ruchu na terenie danego przedsiębiorstwa. Do tego będziesz zajmował się też projektowaniem obiektów pokrewnych. Do tego zaliczyć można z pewnością lotniska, place, węzły komunikacyjne czy ronda i skrzyżowania.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-projektanta-drog-pracuj-jako-projektant-drog/

Istotne elementy projektu drogi

W swojej pracy dobry projekt będzie to podstawa Twoich działań. Musi on zawierać kilka bardzo ważnych i istotnych elementów. Dzięki nim dokument będzie kompletny, a droga gotowa do wybudowania oraz spełnienia roli. Twój projekt musi uwzględniać więc kilka czynników takich jak:

Sytuacja drogi

W tym punkcie powinieneś określić charakter drogi oraz cel jej wybudowania. Przebiega ona przeważnie przez obszar, dla którego samorząd prowadzi odpowiednie planowanie przestronne. Taka droga musi się w nie wpisywać, a my jako projektant musimy pamiętać o prawidłowej szerokości oraz przygotowaniu miejsca na istotne elementy.

Jezdnia

Zależności od rodzaju musisz ustalić jaka jest to droga. Może być to to autostrada, droga szybkiego ruchu, droga główna czy lokalna. W zależności od rodzaju drogi, wymogi są inne. Tyczy się to też zarówno szerokości, ilości podległych pasów oraz zastosowanych materiałów.

Pas dzielący jezdnię

Istotnym elementem jest również znajdujący się przy drogach od dwóch czy więcej pasach równoległych – pas zieleni czy kostki. Jego zadaniem jest oddzielenie obu kierunków ruchu.

Pobocza są ważne

Pobocze również zalicza się do części drogi. Musisz uwzględnić je w szerokości na pas awaryjny oraz zadbać o to, aby na jego długość nie było żadnych elementów. Za to w jego obrębie muszą znajdować się znaki drogowe.

Odpowiednie oświetlenie

Jest ona niezwykle istotne, zwiększa komfort oraz poprawia bezpieczeństwo jazdy. Jest to istotne szczególnie na skrzyżowaniach, mostach czy przejściach dla pieszych. Musi być uwzględnione też występowanie lamp oraz drogi dotarcia do nick elektryczności.

Zobacz też: http://tuts.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-listonosz-zarobki-listonosza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ