Dobór części samochodowych

0
1530

Używane samochody bardzo często wymagają odpowiednich napraw. Aby jednak działały prawidłowo należy wyposażyć je w odpowiednie oryginalne części, lub ich porównywalne jakościowo zamienniki.

Dobór części samochodowych nie zawsze jest prosty. Samochód jest na tyle skomplikowany konstrukcyjnie, że każda z części wymaga indywidualnego podejścia. Bardzo często jednak dobór części samochodowych nie musi opierać się tylko i wyłącznie na oryginalnych modelach. Używane lub odrestaurowane części również mogą sprawdzać się na tym samym poziomie. Na rynku istnieje również wiele zamienników, które są porównywalnej jakości. Przed ich wyborem warto zapytać o nie ekspertów. Jedną z firm zajmującą się częściami samochodowymi jest chociażby http://www.auto-mobil.pl/. Przy doborze części warto wiedzieć, że w większości ogólnodostępnych katalogów części zamiennych oraz w sklepach internetowych prowadzonych przez różnego rodzaju hurtownie motoryzacyjne, wszystkie podzespoły samochodowe wyszukuje się na podstawie ich modeli i roczników. Przed doborem części należy jednak sprawdzić, która wersja auta jest przez nas posiadana. Ważne są tu przede wszystkim trzy informacje, do których należą: moc silnika, data produkcji, a także wyposażenie.

Jednym najpewniejszych sposobów na wyszukiwanie części zamiennych, a następnie ich dobór, jest wyszukiwanie po numerze VIN samochodu, gdyż na jego podstawie bardzo łatwo jest określić konkretną wersję pojazdu. Skorzystanie z niego jest jednak możliwie głównie w autoryzowanych serwisach, gdzie po analizie, fachowcy są w stanie dobrać części do danego modelu samochodu. Bardzo często również dobranie części lepiej jest zacząć od wymontowania niesprawnego elementu, a następnie dopiero na jego podstawie zacząć poszukiwania części zamiennej. W większości bowiem z nich znaleźć można różne numery i oznaczenia, które pozwalają na zidentyfikowanie i nazwanie każdej z części. Są to oczywiście części zamontowane fabrycznie, które zwykle mają przynajmniej numer nadany jej przez producenta samochodu, z którego zostały wyciągnięte. Dokładnie je analizując można odszukać odpowiednie używane części, które są w lepszym stanie, lub też ich zamienniki, które dorównają jakością i będą mogły zastąpić zdemontowany element w samochodzie, aby mógł działać sprawnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ