Dowiedz się jakie korzyści daje samochód hybrydowy!

0
1548
Dowiedz się jakie korzyści daje samochód hybrydowy!

Samochody hybrydowe to auta posiadające układ napędowy składający się z silnika benzynowego i elektrycznego. Zadaniem jednostki elektrycznej jest wspieranie silnika spalinowego w najtrudniejszych momentach, czyli w trakcie ruszania i przyspieszania. Istnieją jednak również takie hybrydy, które pozwalają na pokonywanie znacznych dystansów wyłącznie na napędzie elektrycznym. Jakie daje to korzyści? Czy samochody hybrydowe są dobre?

Hybrydy różnią się między sobą. W tzw. mikro lub łagodnych hybrydach silnik elektryczny jedynie wspiera jednostkę spalinową, w hybrydach typu plug-in na silniku elektrycznym można ruszać i pokonywać znaczne dystanse przy prędkościach miejskich – bez konieczności uruchamiania silnika spalinowego i, co za tym idzie, wykorzystania paliwa. Wiąże się to ze znacznymi oszczędnościami.

Co to jest samochód hybrydowy? Jakie daje korzyści?

Auta hybrydowe typu plug-in pozwalają na pokonywanie pewnych tras, na przykład z domu do pracy, bez konieczności uruchamiania silnika spalinowego, a więc wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej.

Posiadają przy tym wydajny system odzyskiwania energii z hamowania, dzięki któremu im częściej hamujemy, tym więcej energii odzyskuje generator. To sprawia, że auta hybrydowe idealnie sprawdzają się w mieście.

W mieście często także zdarza się nam stać w korkach. Hybrydy również w tym przypadku sprawdzają się idealnie. Podczas postoju auta te używają wyłącznie silnika elektrycznego, nie wydzielają więc spalin szkodliwych dla środowiska i nie hałasują tak jak auta o silniku spalinowym czy silniki diesla. Choć tradycyjne samochody zużywają zwykle w korkach kilkukrotnie więcej paliwa niż na trasie, w hybrydzie zużycie paliwa w tym przypadku spada nawet poniżej 2 litrów na 100 km.

Hybrydy samochody dają także oszczędności w przypadku serwisowania. Auta te nie potrzebują sprzęgła, rozrusznika czy alternatora. Automatyczna przekładnia jest też dużo prościej zbudowana niż dwusprzęgłowe automatyczne skrzynie biegów. Nie ma w nich również, w przeciwieństwie do motorów diesla, turbiny, filtra cząstek stałych ani koła dwumasowego.

Mechanizm odzyskiwania energii z hamowania ma z kolei pozytywny wpływ na trwałość hamulców, które wykorzystywane są w hybrydach znacznie rzadziej. Przekłada się to na trwałość aut hybrydowych, która widoczna jest m.in. w rankingach niezawodności.

Jeśli chodzi o samochody hybrydowe opinie ich użytkowników są pozytywne. Cenią oni sobie komfort podróży – w tym m.in. ciszę jaka panuje w aucie, a także oszczędności i wygodę. Samochód hybrydowy typu plug-in można bowiem ładować za pośrednictwem prądu z… domowego gniazdka elektrycznego lub stacji ładujących. Chcesz wiedzieć więcej na temat samochodów hybrydowych? Wejdź na stronę https://autokult.pl/32011,samochod-hybrydowy-ile-mozesz-na-nim-zaoszczedzic

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ