Żarówki samochodowe – Osram i inne firmy

0
1599
Żarówki samochodowe – Osram i inne firmy

W Polsce od 2007 roku wprowadzono obowiązek jazdy przez całą dobą z włączonymi światłami mijania. Nieprawne żarówki samochodowe nie tylko pogarszają bezpieczeństwo jazdy, ale i grożą nam otrzymaniem mandatu. Dlatego zadbaj o nie już teraz.

Żarówki samochodowe – obowiązkowo włączone

Już ponad 11 lat kierowcy w naszym kraju muszą poruszać się swoimi samochodami przy włączonych światłach mijania. Choć wielu z nich jest przeciwnych temu prawu, nic nie wskazuje na to, by uległo ono zmianie. Zmotoryzowani zwracają uwagę, że jazda z zapalonymi żarówkami zwiększa zużycie paliwa, co, przy kilkunastu milionach pojazdów, nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Obie strony od wielu lat przerzucają się argumentami, jednak nic obowiązek ten najpewniej zostanie utrzymany. Oznacza to, że trzeba wyposażyć swoje auto w dobre żarówki samochodowe. Jakie? Przedstawiamy firmy je produkujące.

Żarówki samochodowe – rodzaje i firmy

Jeżeli chodzi o światła mijania, to wykorzystywane są dwa główne rodzaje żarówek samochodowych. Są to żarówki H4 oraz H7. Jak się pewnie domyślasz, żarówki H4 powstały znacznie wcześniej, niż H7. Ten pierwszy model posiada moc 55 W oraz wydajność świetlną 1000 lumenów. Jeżeli chodzi zaś o długość czasu pracy, to żarówki H4 mogą świecić nawet do 700 godzin pracy. Ich następczynie, wprowadzone na rynek w 1995 roku mają identyczną moc, ale o wiele wyższą wydajność świetlną. Żarówki H7 świecą z mocą 1500 lumenów, zaś ich czas pracy waha się od 330 do 550 godzin pracy. Jeżeli chodzi o żarówki samochodowe, to do głównych producentów należą m.in. Bosma, Carpoint, Neolux, Tungsram oraz Osram. Szczególnie warto zwrócić uwagę na żarówki samochodowe Osram. Ta niemiecka firma zajmuje wyłącznie produkcją sprzętu oraz akcesoriów oświetleniowych, przez co jest najbardziej godna polecenia. O jakości żarówek Osram najlepiej świadczy fakt, że to właśnie je wykorzystano przy iluminacjach świetlnych m.in. Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Zamku Królewskiego czy Stadionu Narodowego.

Żarówki samochodowe Osram – gdzie je kupić?

Kosmetyki samochodowe, akcesoria samochodowe czy żarówki samochodowe – wszystkie te rzeczy bez trudu kupimy w sklepach z częściami samochodowymi. Jednak zdecydowanie lepiej jest to zrobić tu. W sieci znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, nie wyłączając wszelkich przedmiotów do auta. A jak je znaleźć? Jeżeli chodzi o żarówki samochodowe Osram, to wystarczy wpisać to konkretne hasło w wyszukiwarkę internetową i znaleźć sklep, który ma je w ofercie. Oczywiście przed złożeniem zamówienia należy sprawdzić, jakie żarówki ma nasze auto, by uniknąć konieczności wymiany towaru.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ