Jak kupić samochód?

0
1259
Jak kupić samochód

Przed Tobą zakup samochodu? Zastanawiasz się czy lepiej wydać więcej i mieć auto z pewnego źródła czy może jednak lepiej trochę zaoszczędzić? Z takimi i innymi problemami musi się zmierzyć każdy kto w najbliższym czasie planuje kupić sobie nowy pojazd.
Salon, komis, zagranica a może prywatny sprzedawca – decyzja jest naprawdę ciężka.
Nie ma wątpliwości co do tego, że nowe auto wprost z salonu producenta będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku możesz mieć 100% pewność co do jakości auta. Modele samochodów europejskich objęte są dodatkowo dwu-letnią gwarancją a azjatyckich nawet trzy-letnią. Jednym zdaniem – po prostu wiesz co kupujesz. Kupując auto w salonie ograniczasz także związane z tym formalności do minimum. Jesteś ciekawy czy zakup samochodu z salonu ma jakieś minusy? Tak, oprócz wysokiej ceny jest to długi czas oczekiwania, na niektóre modele aut klienci muszą czekać nawet dwa-trzy miesiące.
W dzisiejszych czasach niestety ale nie każdy może pozwolić sobie na zakup zupełnie nowego samochodu. W tedy najczęściej klienci rozważają zakup auta używanego. W tym przypadku najczęściej korzystamy z usług komisów samochodowych lub dostępnych w internecie ofert prywatnych sprzedawców. Nierzadko także decydujemy się na sprowadzenie auta z zagranicy – samodzielnie lub poprzez profesjonalną firmę specjalizującą się właśnie w takiej sprzedaży aut. Sprowadzenie auta z zagranicy wiąże się także z dodatkowymi kosztami – wynoszą one ok. 1500 zł (+ koszty firmowe).Jak kupić samochód
Jednak to w dalszym ciągu i tak dużo taniej niż zakup auta bezpośrednio z salonu producenta. Używane, czyli pewnie z wadami – taka myśl pojawia się w głowie każdego potencjalnego klienta, szczególnie kiedy sprzedawca oferuje nam sprzedaż auta za naprawdę niską kwotę. Auta z tzw. drugiej ręki rzadko kiedy są idealne, pamiętaj o tym, że przed Tobą miało ono jednego lub więcej właścicieli. Oczywiste więc jest, że było ono poddawane różnym naprawom itp. Kupując używany samochód pamiętaj o tym, aby swoją decyzję dwa razy dokładnie przemyśleć. Nie kupuj pod wpływem nacisku ze strony sprzedającego – oczywiste jest, że chce się jak najszybciej pozbyć auta. Wszystko przemyśl na spokojnie, zapytaj o szczegóły takie jak: ilość przejechanych km, stłuczki, wizyty w warsztacie, zajrzyj do OC i AC a zanim podpiszesz umowę dokładnie ją przeczytaj!
Przestrzegamy przed zakupem aut kradzionych – choć w dzisiejszych czasach na szczęście zdarza się to sporadycznie to w dalszym ciągu w internecie można spotkać się z podejrzanymi ofertami sprzedaży samochodów! Pamiętaj aby wcześniej sprawdzić sprzedawcę lub firmę, zapoznaj się z opiniami innych klientów.
Podsumowując, jeżeli chcesz być pewny co do jakości samochodu to udaj się do renomowanego salonu, w sytuacji kiedy nie dysponujesz aż tak dużymi pieniędzmi najlepszym rozwiązaniem będzie zakup auta używanego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ