Jak wybrać bezpieczne opony samochodowe?

0
360
Jak wybrać bezpieczne opony samochodowe

Chcesz cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem jazdy? Kluczową kwestią będzie więc właściwy wybór opon. Podpowiadamy, na które parametry należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Dowiedz się więcej i sięgnij po najlepsze propozycje na rynku.

Rozmiar opon

Jednym z najważniejszych kryteriów jest rozmiar opon, który powinien być idealnie dopasowany do modelu samochodu oraz sposobu jego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie właściwego rozmiaru na zdemontowanej oponie. Na oznaczeniu można dostrzec liczby. Pierwsza z nich określa szerokość opony i podana jest milimetrach. Natomiast druga liczba mówi o współczynniku profilu. Z kolei ta po literze „R” oznacza średnicę felgi. 

Opony w wielu rozmiarach z powodzeniem kupisz w sklepie internetowym Plusgum.pl. Zdecydowanie warto zapoznać się z pełnym asortymentem, w którym każdy znajdzie rozwiązania dopasowane do osobistych potrzeb. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów, którzy zawsze poszukują sprawdzonych rozwiązań.

Rodzaj bieżnika

O wyborze bieżnika głównie decyduje preferowany styl jazdy. Do letnich opon znakomicie pasuje bieżnik symetryczny, który w najlepszych oponach redukuje spalanie dzięki niższym oporom toczenia. Natomiast bieżnik kierunkowy, który charakteryzuje się kształtem litery „V”, doskonale odprowadza wodę i bardzo dobrze reaguje na hamowanie. Tego typu bieżniki znakomicie sprawdzają się w oponach do aut z dużą mocą. 

Inną propozycją może być ogumienie z bieżnikiem asymetrycznym, którego wewnętrzna część odpowiada za odprowadzanie wody, a zewnętrzna wpływa na właściwości trakcyjne podczas jazdy prosto i przy skręcaniu. Dzięki temu można cieszyć się stabilną i wygodną jazdą. 

Indeks nośności i indeks prędkości

To kolejne parametry, na które warto rzucić okiem przy wyborze opon samochodowych. Oznaczenie charakteryzuje się liczbą i literą. Liczba określa maksymalne obciążenie, czyli nośność opon. Natomiast litera mówi o maksymalnej prędkości. Przy czym nie wolno użytkować opon o niższej nośności i indeksie prędkości niż homologowane. To negatywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, a także przyspiesza zużycie ogumienia. 

Klasa opon

Na rynku znajdziesz opony różnych klas. Warto więc zapoznać się z pełnym asortymentem sklepu internetowego Plusgum i porównać interesujące modele. Ponadto znaleźć tu możesz propozycje od najlepszych producentów. Doskonałym przykładem mogą być opony Michelin dostępne w różnych wariantach. 

Wybrać możesz ogumienie klasy ekonomicznej, które sprawdzi się znakomicie podczas jazdy po mieście. Opony klasy średniej znajdą zastosowanie wśród kierowców, którzy łączą jazdę miejską i preferują dłuższe trasy przy spokojnym stylu jazdy. Natomiast opony klasy wyższej to doskonała propozycja dla kierowców, którzy często jeżdżą przy różnych warunkach. Pamiętaj, że podczas zakupów zawsze możesz liczyć na wsparcie doświadczonej obsługi sklepu Plusgum. Dzięki temu z łatwością znajdziesz opony, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ