Szybkie pożyczki online – zalety i wady

0
401
Szybkie pożyczki online

Nie powinno się traktować wszystkich kredytów tak samo. W niektórych sytuacjach rzeczywiście mogą być one czymś złym, gdy np. bierze się je po to, aby spłacić jakieś przeszłe zadłużenia, wynikające z nabrania innych pożyczek (zwykle chwilówek), ale w innych okolicznościach przyjmą one rolę przydatnego narzędzia, umożliwiającego zakup wymarzonego produktu, wyjazd na tygodniowe wakacje za granicą czy rozpoczęcie niezbędnego leczenia. Szybkie pożyczki brane w rozsądny sposób nie będą żadnym zagrożeniem. Jakie jeszcze są więc ich zalety, a jakie są ich wady?

Zalety szybkich pożyczek

Nikogo nie powinno to zdziwić, że szybką pożyczkę można wziąć… po prostu szybko! Bez różnych dziwnych formalności, bez bieganiny od jednego banku do drugiego i bez jakichkolwiek innych utrudnień bądź komplikacji. Wszystko jest tutaj proste. A już na pewno dużo prostsze niż ma to miejsce w przypadku „standardowych” pożyczek bankowych. Szybkie kredyty niejednokrotnie są załatwiane dosłownie od ręki. Niczego nie trzeba przy nich wykazywać, udowadniać i o nic się prosić. Klient nie czuje się tak, jak gdyby był zdany na łaskę instytucji kredytowej, bo z góry może sobie założyć, że tę szybką pożyczkę w każdej sytuacji dostanie, albowiem nikt z kredytobiorców w jej przypadku nie zainteresuje się jego zdolności kredytową i raczej nikt nie będzie jej nawet sprawdzać, a już na pewno nie oceniać.

Druga zaleta – cel szybkiej pożyczki może być zupełnie dowolny. Kredyty hipoteczne przeznaczane są zawsze na nieruchomości (domy lub mieszkania), podczas gdy kredyty na samochód zaciąga się, a jakżeby inaczej, na nowe pojazdy, głównie te osobowe. W przypadku szybkiej pożyczki ten cel pożyczenia pieniędzy nie musi być nawet określony. Kredytobiorca sam nie musi go nawet znać, bo jeśli po prostu wpadnie mu do głowy pomysł, że mógłby zaciągnąć jakiś szybki kredyt przez Internet, nikt nie będzie go z tego tytułu oceniać. Zasada jest taka, że środki pozyskane z szybkiego kredytu mogą zostać przeznaczone na dowolnie wybrany cel konsumpcyjny. Klient nie ma więc obowiązku dokumentować swojego wydatku. Jeżeli uzna, że za pożyczone pieniądze chce kupić po prostu super drogą parę butów, nikt nie ma prawa mu tego zabronić.

Trzecia już zaleta to mocno uproszczone procedury. Trochę było już o tym mówione w pierwszym akapicie dotyczącym zalet szybkich pożyczek, jednakże tę zasadę warto rozszerzyć o sposób załatwiania kredytu. Szybka pożyczka w zdecydowanej większości przypadków jest brana przez Internet. Firmy pożyczkowe, tzw. parabanki (a to właśnie one zajmują się udzielaniem szybkich pożyczek) raczej nie mają swoich siedzib stacjonarnych, więc nawet nie mają sposobności do tego, by obsługiwać klientów tak jak czynią to „normalne” banki. Akurat klient tylko na tym zyskuje. Obecnie każdy chciałby załatwiać wszystkie takie sprawy przez Internet, bo po prostu większość ludzi już do tego przywykła. Już od dłuższego czasu nawet kredyty da się zaciągać zdalnie. Wnioski, za sprawą których można się o nie ubiegać, są dostępne na stronach należących do parabanków. Wystarczy je ściągnąć, wypełnić i odesłać na wskazany adres. Czasem jest to nawet jeszcze prostsze, bo taki wniosek nieraz da się uzupełnić i przesłać bezpośrednio na stronie parabanku, dosłownie w ciągu kilku minut.

W sumie płynnie udało się przejść do ostatniej już z tych ważniejszych zalet szybkich pożyczek. Nie dość bowiem, że są one bardzo proste i szybkie do załatwienia, to równie szybko trafiają do majątku klienta. Tutaj nie trzeba uzbrajać się w cierpliwość. Nikt nie musi czekać długimi dniami czy wręcz tygodniami na ten wyjątkowy moment, w którym cała pożyczona kwota nareszcie trafi na jego konta i nareszcie stanie się dostępna do wydania. Szybkie pożyczki przelewane są na rachunki klientów wprost ekspresowo. Nieraz takich przelewów dokonuje się dosłownie w ciągu kilku minut od momentu akceptacji wniosku. A już na pewno można mieć gwarancję, że przelew trafi w tym samym dniu. Niezależnie od tego, czy będzie to dzień roboczy czy może weekend.

Wady szybkich pożyczek

Te wszystkie informacje zawarte powyżej większość osób zdołają przekonać do tego, że naprawdę warto spojrzeć na ekspresowe pożyczki bardziej przychylnym okiem. Ich zalety są niezaprzeczalne, jednakowoż takie pożyczki swoje wady też mają, na co nie wolno pozostawać tak zupełnie obojętnym. Właśnie przez to, że ekspresowe pożyczki są tak atrakcyjne, tak łatwo można się od nich… wręcz uzależnić. Niektórzy biorą je na potęgę. Zanim jeszcze spłacą poprzedni kredyt, już zaciągają kolejny, a potem jeszcze następny i następny, aż koniec końców wpadają w niekończącą się spiralę zadłużenia.

Właśnie o tych zagrożeniach wspomina strona https://www.bankier.pl/smart/szybkie-pozyczki, na którą warto sobie zajrzeć. Świat nie jest niestety czarno-biały i nie należy go tak traktować. Zawsze należy brać pod uwagę to, że rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się super korzystne, tak czy siak będzie mieć mniejsze lub większe wady. A lepiej zapoznać się z nimi zawczasu, niżeli później być przez nie zaskoczonym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ