Jaki olej 5W40 wybrać?

0
615
Jaki olej 5W40 wybrać

Każdy posiadacz samochodu prędzej czy później stanie przed koniecznością wyboru odpowiedniego oleju silnikowego. Aby nasza maszyna działała sprawnie, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników i parametrów danego produktu. Pomoże w tym ujednolicony przez ACEA system oznaczania przeznaczenia oleju i stopnia jego zaawansowania technicznego. Stosując się do zaleceń producenta pojazdu, będziemy w stanie znaleźć olej silnikowy 5W40 dostosowany do specyfiki danego silnika.

Oleje 5W40 – najważniejsze cechy

Na każdym oleju silnikowym znajdziemy odpowiednie oznakowanie – w takim razie co oznacza 5W40?. Każda poszczególna liczba i litera informuje nas o właściwościach danego produktu. Olej samochodowy 5W40 to preparat, który możemy używać zimą – wskazuje na to symbol „W”. Druga część określa maksymalną temperaturę, w jakiej utrzymuje on pożądane właściwości. 

Oleje 5W40 do silnika zapewniają maksymalną ochronę wszystkim podzespołom. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii, która sprawia, że dociera do każdej części, zapewniając optymalne smarowanie już od momentu uruchomienia silnika. Najlepszej jakości oleje samochodowe przeznaczone do różnego rodzaju pojazdów i silników znajdziesz na stronie https://dbamtomam.pl/134-5w40.

Jaki olej 5W40 wybrać?

Wybierając olej silnikowy 5W40 należy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta samochodu. Tylko produkt w pełni dopasowany do specyfikacji pojazdu będzie optymalnie spełniał swoją rolę. Cena nie powinna grać w tym wypadku głównej roli – oszczędność jest bowiem tylko pozorna. Nieodpowiednie dobranie oleju może negatywnie wpłynąć na wiele elementów w silniku, powodując ich zacieranie, co prowadzić będzie do wysokich kosztów naprawy. 

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór olejów samochodowych 5W40 takich jak olej 5W40 Millers przeznaczony do silników z turbosprężarką czy w pełni syntetyczny, dostosowany do jednostek napędowych o dużej mocy olej 5W40 Motul. 

Gdzie najlepiej kupić olej silnikowy 5W40?

Polecamy zawsze kupować olej silnikowy 5W40 z zaufanego źródła. Tak możemy nazwać nasz sklep, ponieważ zależy nam, aby każdy użytkownik samochodu dbał o swoją maszynę jak najlepiej może. W tym celu przygotowaliśmy szeroką ofertę wysokiej jakości olejów silnikowych 5W40 pochodzących od sprawdzonych na rynku producentów. Już dziś możesz zaopatrzyć się w niezbędne preparaty na naszej stronie internetowej https://dbamtomam.pl/.

Który olej wybrać – 5W40 czy 5W30?

Jak odpowiednio dobrać olej i czym się różni 5W30 od 5W40? Każdy z danych produktów posiada swoje własne wady i zalety i nie można powiedzieć, który jest lepszy. Zależy to bowiem od okoliczności i rodzaju jednostki napędowej. Dla przykładu: dla niektórych silników odpowiednie są wyłącznie oleje syntetyczne, a dla innych – wyłącznie oleje mineralne. 

Zazwyczaj olej silnikowy 5W40 sprawdza się lepiej przy dużych obciążeniach, dlatego najczęściej stosowany będzie w wysokowydajnych samochodach sportowych. Dużo zależy także od klimatu, w jakim się jeździ – ich lepkość jest dokładnie określona w zakresie poszczególnych temperatur. Niekiedy zmiana oleju z 5W30 na 5W40 nie będzie możliwa, ponieważ może doprowadzić do zmniejszenia osiągów, a nawet uszkodzenia silnika – musimy zawsze kierować się zaleceniami producenta samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ