Jak wybrać tarcze hamulcowe?

0
478
Jak wybrać tarcze hamulcowe

Które tarcze hamulcowe sprostają wymagającym zadaniom? To pytanie zadawane jest przez kierowców, którzy potrzebują wymiany swoich leciwych części na nowe. Odpowiedź nie jest prosta. Zależy ona nie tylko od stylu jazdy, ale także kosztów konkretnych tarcz i wyboru produktów konkretnych producentów.

Czym powinna się cechować tarcza hamulcowa dla wymagających?

Wybierając z szerokiej gamy, zawsze należy zwracać uwagę na parametry techniczne tarczy – tak, aby była odpowiednia do konkretnej maszyny, nie uszkadzała klocków hamulcowych i jednocześnie, aby tworzyła jak najefektywniejszą parę cierną.

Wybór tarcz jest na tyle duży, że w głowie każdego kierowcy rodzi się uzasadnione pytanie – jakie tarcze hamulcowe wybrać? Dlatego oprócz obiektywnych czynników wyboru warto również zwrócić uwagę na recenzje i dostępność u renomowanego producenta.

Jakie są typy tarcz hamulcowych?

Zanim zastanowimy się, jakie tarcze hamulcowe warto wybrać, powinniśmy zatrzymać się przy omówieniu ich typów. Ze względu na cenę wszystkie tarcze można podzielić na trzy klasy:

  • Budget;
  • Mid-Class;

Jednak cena jest głównym wskaźnikiem przy wyborze wymagających tarcz, które sprostają w każdych warunkach.

Jak wybrać odpowiednią tarczę hamulcową?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, które tarcze hamulcowe warto wybrać dla wymagającego kierowcy, należy wziąć także pod uwagę, jakie klocki hamulcowe będą montowane oraz do jakiego stylu jazdy i technicznych możliwości montażu potrzebujemy nowych tarcz.

Jeśli jesteśmy wymagającymi kierowcami, polskie tarcze hamulcowe Breck sprostają nie tylko umiarkowanemu stylowi jazdy, ale także agresywnej jeździe przy dużych prędkościach. Należy jednak pamiętać, że oprócz tarcz ważny jest zakup odpowiednich felg, także tych z perforacjami/nacięciami. Ich konstrukcja pozwoli na wykorzystanie tarcz hamulcowych nawet w ekstremalnych warunkach.

Idealna tarcza dla wymagających powinna być dopasowana do klocka hamulcowego pod względem użytych technologii, materiałów, odporności na zużycie, czy także marki konkretnego producenta. Zapewni to optymalną współpracę. Co więcej, geometria także gra ważną rolę. Im większy dysk, tym lepiej odprowadzi ciepło podczas wymagających sytuacji. Z tego względu krążki lite wentylowane mogą być dobrym wyborem, ponieważ w porównaniu z tarczami perforowanymi, czy karbowanymi – są trwalsze i niezawodne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTarcze hamulcowe do Twojego samochodu
Następny artykułJaki olej 5W40 wybrać?

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ