Mycie silnika Warszawa

0
6755
mycie silnika Warszawa

Czyszczenie silnika jest sprawą dosyć kontrowersyjną – ma ono wielu zwolenników oraz przeciwników. Błoto, kurz, wyciekający olej oraz inne zanieczyszczenia to wszystko z pewnością wpływa nie tylko na wygląd estetyczny silników naszych samochodów ale także na ich prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli jednak masz wątpliwości co do swoich umiejętności czyszczenie komory silnika powinieneś powierzyć fachowcom. Samodzielne i nieumiejętne mycie silnika może mieć negatywny wpływ na jego pracę.

W Warszawie znajduje się kilkanaście serwisów oraz myjni samochodowych oferujących właśnie tę usługę. Do jednych z najlepszych i najpopularniejszych zaliczyć możemy „AutoSerwis 39 Mechanika i Serwis Olejowy” czy „Evolution Service”. Cena takiej usługi zazwyczaj waha się w granicach pomiędzy 40 zł a 100 zł. Wielu kierowców zadaje sobie pytanie czy mycie silnika jest bezpieczne? Odpowiadamy, i tak, i nie – jeżeli wybierzemy rekomendowany serwis specjalizujący się w czyszczeniu komór silnika to możesz być pewny, że nic złego się z nim nie stanie. Niestety musisz mieć ma uwadze również to, że nie wszystkie firmy biorą na siebie odpowiedzialność za to jak silnik będzie pracował po wykonanym czyszczeniu. Pamiętaj więc o tym aby dobrze przemyśleć swoją decyzję!

mycie silnika WarszawaMycie silnika powinno odbywać się przy użyciu tylko i wyłącznie specjalistycznych środków przeznaczonych właśnie do tego celu. Przed wykonaniem usługi pracownik serwisu powinien upewnić się, że producent konkretnego auta nie wskazał żadnych przeciwwskazań do mycia silnika – coraz więcej produkowanych samochodów nie przewiduje czyszczenia silników przy pomocy wodą! W sytuacji kiedy producent daje taką możliwość, pracownik przystępuje do działania. Po dokładnym zabezpieczeniu wszystkich elektronicznych części fachowiec z reguły używa specjalnej myjki ciśnieniowej oraz preparatów usuwających tłuste zabrudzenia. Na końcu silnik zostanie jeszcze raz opłukany strumieniem ciepłej wody. Nie martw się jeżeli bezpośrednio po umyciu silnik nie będzie chciał odpalić – to zupełnie normalne a winne temu są zawilgocone przewody. Kiedy przeschną wszystko wróci do normy a silnik Twojego samochodu na długo pozostanie czysty!

Większość firm posiada swoje strony internetowe, znajdziesz tam informacje na temat wykonywanych usług oraz cennik. Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru zapoznaj się z rankingiem najlepszych warszawskich serwisów samochodowych oferujących mycie silnika a także sprawdź opinie innych użytkowników.

[Głosów:43    Średnia:2.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ