Wymiana opon cena

0
1545
wymiana opon cena

Przed Tobą wymiana opon z letnich na zimowe lub odwrotnie? Zastawiasz się ile będzie Cię to kosztowało? Niektóre zakłady wulkanizacyjne oferują wymianę opon w bardzo atrakcyjnych cenach co z pewnością może być kuszące, jednak musisz się liczyć z tym, że im wysokość kosztów często przekłada się na jakość usługi. Prościej mówiąc – im taniej tym gorzej.

Cena wymiany opon zazwyczaj waha się w granicach od 30 zł do nawet 300 zł. Koszty są zależne m.in. od rozmiaru samej opony, rodzaju zamontowanych felg – czy są one stalowe czy aluminiowe. Istotne jest także to czy Twój samochód wyposażony jest w elektroniczne czujniki ciśnienia. Z doświadczenia wiemy, że należy unikać punktów oferujących wymianę opon za grosze. W takich serwisach zazwyczaj pracują amatorzy, którzy nie znają się na konkretach – źle założone opony mogą szybciej ulec zniszczeniu ale nie tylko. Zamontowane w nieodpowiedni sposób opony mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy! Chcesz wiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa wymiana opon w profesjonalnym serwisie? Zacznijmy od tego, że dobry zakład wulkanizacyjny oprócz przeszkolonych pracowników powinien być wyposażony w najnowocześniejsze sprzęty do wymiany opon.

wymiana opon cenaWykwalifikowany pracownik zanim przystąpi do założenia nowej opony dokładnie umyje opony i felgi w celu usunięcia wszystkich zabrudzeń, zdejmie także z obręcz wszystkie ciężarki – w przeciwnym razie wynik wyważenia kół mógłby być przekłamany. W takich serwisach następnie sprawdzana jest głębokość bieżnika oraz ogólny stan opon. Jeżeli wszytko jest w porządku, przychodzi pora na wymianę. Kiedy opona jest już na swoim miejscu, pracownik najpierw ręcznie a potem przy pomocy klucza pneumatycznego przykręci śruby mocujące (nierzadko fachowcy dokręcają je także używając klucza dynamometrycznego z odpowiednio ustawioną siłą). Po założeniu wszystkich czterech kół odbywa się regulacja ciśnienia – jego wysokość w dużej mierze zależy od zaleceń producenta konkretnego auta. Po wykonaniu tej czynności samochód zwracany jest jego właścicielowi. Kierowcy z dużych miast chcąc wymienić opony w sezonie, wybierając renomowany serwis wulkanizacyjny często muszą zapisać się na dokładny termin lub wykazać się cierpliwością stojąc w kilkugodzinnej kolejce.

Zanim jednak udasz się do serwisu zapoznaj się z rankingiem najlepszych zakładów wulkanizacji zlokalizowanych w Twoim mieście. Porównaj ich oferty a także sprawdź co sądzą i nich inni kierowcy – wtedy wybór będzie o wiele łatwiejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ