Przyczepy – sprzedaż

0
1245
Przyczepy - sprzedaż

Coraz więcej z nas ceni sobie wygodę oraz praktyczne rozwiązania. Jak poradzić sobie w sytuacji kiedy nasz bagażnik jest za mały lub marzą nam się wakacje na kółkach? W obu przypadkach praktycznym rozwiązaniem będzie zakup przyczepy samochodowej lub kempingowej w zależności od indywidualnej potrzeby.
Przed zakupem przyczepy zastanów się nad jej funkcjonalnością i głównym przeznaczeniem. Weź pod uwagę jej wielkość, wyposażenie i inne parametry techniczne. Na polskim rynku (praktycznie w każdym większym mieście) znajdują się specjalne punkty oferujące sprzedaż oraz wynajęcie przyczep zarówno nowych jak i używanych. Wiele firm posiada także swoje oficjalne strony internetowe, gdzie znajdziesz m.in. szczegółowe informacje dotyczące oferty sprzedażowej, producentów oraz kosztów związanych ze sprzedażą lub wynajęciem. Przyczepy - sprzedażFirmy zazwyczaj gwarantują swoim klientom szeroki wybór przyczep, dzięki czemu masz możliwość wyboru odpowiedniej do własnych potrzeb. Każda z firm może pochwalić się produktami najwyższej jakości, wykonanymi z najlepszych i najtrwalszych materiałów. Kupując przyczepkę bezpośrednio u producenta możesz mieć pewność, że posłuży Ci ona przez długie lata. Przyczepy możesz także poszukać na własną rękę, przeglądając ogłoszenia prywatnych sprzedawców. Jak wygląda przebieg sprzedaży/nabycia przyczepy? Praktycznie tak samo jak w przypadku zakupu innych pojazdów. Zakupioną już przyczepę należy zabrać na przegląd a następnie zarejestrować w Urzędzie i ubezpieczyć.
Jeżeli posiadasz tylko prawo jazdy kategorii B mniej na uwadze to, że według przepisów polskiego prawa DMC (dopuszczalna masa całkowita) dla zespołu/pary pojazdów wynosi 3500 kg. Co to znaczy? Chodzi o to, że łączna waga Twojego samochodu i ciągniętej przez niego przyczepy nie powinna przekraczać 3500 kg. Pamiętaj aby przed wizytą w punkcie sprzedaży upewnić się, że Twój samochód wyposażony jest w hak holowniczy, w przeciwnym razie będziesz go musiał zamontować a to z kolei wiąże się z dodatkowym wydatkiem ok. 500-100 zł.
Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, dokładnie przemyśl swoją decyzję, być może w Twojej sytuacji korzystniejsze będzie wypożyczenie przyczepy. Jeżeli masz pewność, że przyda Ci się ona tylko raz bezsensowne jest kupowanie. Decydując się na wynajęcie przyczepy zarówno samochodowej jak i kempingowej unikniesz kosztów związanych z rejestracją i ubezpieczeniem, nie będziesz musiał martwić się także o jej przechowywanie ponieważ wypożyczasz ją tylko na dany okres czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ