Rejestrator jazdy

0
2256
Rejestrator jazdy

Każdy z nas wie, czym jest rejestrator jazdy. Dzięki niemu możemy nie tylko nagrać nietypowe sytuacje na drogach, ale przede wszystkim przydaje się on podczas wypadku lub stłuczki drogowej. Rejestrator jazdy jest bardzo pomocny w ustaleniu jak doszło do przyczyny wypadku. Dzięki nagraniu ustalimy również, kto jest sprawcą. Jest to bardzo ważne w przypadku spornych sytuacji.

Materiał nagrany kamerą samochodową możemy wykorzystać w sądzie. Dzięki czemu możemy nieraz oczyścić się z bezpodstawnych oskarżeń czy udowodnić innym osobą winę. Zarejestrowany film może pomóc nam również udowodnić bezprawne zatrzymanie przez policję czy bezpodstawne dostanie mandatu.

Rejestrator jazdy przydaje się w wielu sytuacjach również po to, by nagrywać przejechaną trasę. Jest to ważne, aby nagrać trudne sytuacje na drodze oraz pomyłki kierowców. Umieszczenie takiego filmu w Internecie to przestroga dla innych kierowców, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo na drogach.

Na co zwrócić uwagę wybierając rejestrator jazdy?

1. Rozdzielczość nagrywanego obrazu oraz prędkość zapisu są niezwykle ważnym czynnikami, którymi powinniśmy się kierować podczas zakupu urządzenia. Im, bowiem wyższa rozdzielczość tym lepszej, jakość obrazu podczas nagrywania filmu. Minimalna rozdzielczość, jaką powinien posiadać rejestrator jazdy to 720p. Natomiast prędkość zapisu powinna wynosić 30 klatek na sekundę.

2. Równie ważnym czynnikiem jest pamięć urządzenia. Powinniśmy zwrócić uwagę na to czy dany rejestrator jazdy posiada kartę SD.

3. Istotnym parametrem jest również kąt nagrywania, który powinien wynosić przynajmniej 12 stopni, dzięki czemu nasze urządzenie będzie w stanie więcej zarejestrować.

4. Moduł GPS i nagrywanie nocne są również bardzo przydatne podczas nocnych przejażdżek. Dzięki tym funkcją zarejestrujemy również długość trasy oraz prędkość samochodu.

5.Rejestrator jazdy może mieć również funkcje dodatkową, którą jest czujnik ruchu. Dzięki niemu nasze urządzenie włączy się samo, gdy ruszymy samochodem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak walczyć z wilgocią?

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ