Wyważarka do kół samochodowych – do czego służy? Jaką wybrać?

0
577
Wyważarka do kół samochodowych - do czego służy? Jaką wybrać?

Praca wulkanizatora wbrew obiegowej opinii nie jest taka prosta i przyjemna. Wymaga skupienia, zaangażowania, wiedzy i doświadczenia. Nie można również pominąć umiejętności pracy pod presją czasu, która jest szczególnie dostrzegalna po pierwszych opadach śniegu. W zakładzie wulkanizacyjnym najistotniejsze są odpowiednie urządzenia. Pierwsze skrzypce gra z pewnością wyważarka do kół, która pozwala na usprawnienie pracy, a równocześnie odciążenie pracownika. Przedstawiamy jak wybrać właściwą wyważarkę do kół i jakie powinna posiadać funkcje.

Jak działa wyważarka do kół?

Podstawowym zadaniem wyważarki do kół jest określenie miejsca, w którym dochodzi do powodowania bicia na obwodzie koła. Wyważarka do kół posiada również specjalne oprogramowanie, żeby ułatwić stopień niedoważenia i jednocześnie zasygnalizować odpowiednią wagę ciężarka balansującego, który powinien być zamocowany we właściwym miejscu na wewnętrznym obwodzie felgi.

Dobrej jakości wyważarka do kół jest przede wszystkim oszczędnością czasu, dlatego nie należy nadmiernie oszczędzać podczas wyboru. W przypadku urządzeń klasy premium można dostrzec obecność światła LED, które podpowiada, gdzie należy przykleić ciężarek.

Podczas wyważania kół można łatwo popełnić błąd. W pierwszej kolejności są one determinowane przez pośpiech. Presja klientów, którzy oczekują niemalże natychmiastowej wymiany opon działa negatywnie na pracę wulkanizatora. Szczególnie dostrzegalne jest to tuż po pierwszych opadach śniegu, kiedy na zdecydowanej ilości pojazdów są nadal letnie opony. Wulkanizatorzy nie chcą odmawiać klientom, aby nie skorzystali z usług konkurencyjnych zakładów i decydują się na wymianę opon w pośpiechu.

Ponadto, podczas wymiany kół dochodzi do wzrostu prawdopodobieństwa popełnienia błędu w wyważaniu. Zdecydowanie można je zminimalizować, jeżeli w zakładzie znajduje się dobrej jakości wyważarka do kół. Umożliwia wykluczenie błędu popełnionego przez człowieka przy pomiarach. Wyważarka dostosowana jest do bardzo dużej ilości pojazdów, które poruszają się po krajowych drogach, dlatego w trakcie sezonu można świadczyć usługi dla wielu klientów.

Dobra wyważarka do kół – jaką wybrać

Na rynku występuje cały szereg urządzeń ułatwiających pracę wulkanizatora. Bezdyskusyjnie, to wyważarka do kół w sklep-warsztat.pl jest jednym z najważniejszych urządzeń, które przekłada się na jakość i szybkość pracy wulkanizatora. Nie można ukryć, że dobrej jakości sprzęt przekłada się na skrócenie czasu obsługi poszczególnego klienta, co pozwala na świadczenie usług większej ilości osób w ciągu dnia. Należy pamiętać, że w okresie zmiany opon do zakładów wulkanizacyjnych ustawiają się kolejki klientów i każdy liczy na jak najszybsze obsłużenie.

Podczas wyboru dobrej wyważarki do kół konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów, które posiadają istotne przełożenie na przyszłą jakość użytkowania sprzętu. Kluczowym czynnikiem, decydującym o zakupie, powinna być ilość funkcji tego urządzenia. Najlepszym wyborem jest wyważarka klasy premium, która ogranicza ilość czynności wykonywanych przez pracownika. Wyważarka w bardzo dokładny sposób zdejmuje wymiary z wywarzanego koła. Równocześnie, może określić, czy dana felga jest prosta. Kolejnym zadaniem wyważarki jest określenie miejsca, w którym powinien być zamontowany i ukryty ciężarek w ramionach felgi.

Wyważarki klasy premium umożliwiają również zmierzenie bicia po obręczy koła. Dodatkowo, wyważarka dobrej jakości pozwala na określenie, czy w feldze są punktowe uszkodzenia. W każdym zakładzie, właściciel powinien posiadać możliwość określenia ewentualnych krzywizn w feldze, aby uniknąć ewentualnych reklamacji, które będą wystosowane od klientów wskazujących na nieodpowiednie wyważenie kół. W wyważarkach premium dostępny jest także system obrotu koła aż do miejsca, w którym jest brak wyważenia. Wulkanizator wskazuje na jedną z trzech pozycji: 6,12 i klejenie wysięgnika.

Wybierając najlepszą wyważarkę do kół należy pamiętać o tym, że sprzęt powinien być niezawodny. Nie przewidziana awaria sprzętu u szczytu sezonu może znacząco utrudnić wykonywaną pracę.

Dobrej jakości urządzenia, które są dedykowane dla profesjonalnych zakładów wulkanizacyjnych znajdują się w sklep-warsztat.pl. Lata zdobywania doświadczeń pozwoliły na zweryfikowanie jakości oferowanej przez profesjonalne sprzęty i wyselekcjonowanie tych najlepszych. Dodatkowo, pracownicy posiadają niespotykaną wiedzę, która pozwala na szybsze dopasowanie sprzętu do posiadanych potrzeb przez zakład wulkanizacyjny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ