Skórzane buty motocyklowe

0
2755

Buty motocyklowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego motocyklisty. Obuwie przeznaczone do jazdy na motocyklu musi być nie tylko wygodne, ale i gwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływ ma przede wszystkim jakość materiałów użytych do wykonania konkretnego modelu obuwia. Nie bez znaczenia jest też kształt podeszwy, która powinna zapewnić możliwie najlepszą przyczepność bez względu na warunki pogodowe. Jeżdżąc w naszym klimacie trzeba liczyć się z tym, że nagle może spaść deszcz i przyczepność bardzo spadnie. Mowa tu nie tylko o przyczepności kół pojazdu do asfaltu, lecz także o przyczepności podeszwy buta do dźwigni hamulca czy zmiany biegów.

Buty motocyklowe skórzane

Skórzane buty na motocykl to marzenie wielu ludzi rozpoczynających swoją przygodę z jednośladami. W porównaniu do butów wykonanych z materiału te ze skóry charakteryzują się lepszą jakością wykonania oraz lepszą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Buty ze skóry można kupić w wersji pasującej właściwie do każdego typu motocykla.

Buty skórzane na motor – rodzaje

Skóra jest niezbędnym elementem wykończenia każdego choppera. Motor tego typu najczęściej jest wyposażony w obite skórą siedzenia oraz bagażnik, który również wykonany jest z twardej i grubej skóry. Dominującym kolorem jest oczywiście czerń. Nierzadko elementy motocykla przyozdabiane są ćwiekami lub jeszcze innymi błyskotkami, które podnoszą walor wizualny.

Nie inaczej wygląda sprawa butów dla motocyklisty. Chcąc pasować do swojego motoru, warto wybrać buty skórzane typu kowbojki. Można zdecydować się na proste, wyglądające całkiem zwyczajnie obuwie, które do złudzenia przypominają zwykłe buty ze skóry, lub nieco zaszaleć i wybrać kowbojki z ćwiekami lub dużą, srebrną (oczywiście chromowaną) klamrą. Bardzo popularne wśród butów ze skóry są buty z dodatkowymi ozdobami w przedniej części. Skórzane wzorki również potrafią wzbudzić zainteresowanie motocyklistów i osób postronnych.

Kowbojki na choppera są dostępne zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Dzięki temu jeżdżąc parami na motocyklach można wybrać podobne buty.

Buty skórzane motocyklowe na inne rodzaje motocykli

Buty ze skóry można zakupić też na ścigacza lub zwykły motocykl turystyczny. Chociaż motocyklista w kowbojkach na ścigaczu wyglądałby groteskowo, kowbojki pasują do niektórych typów motocykli turystycznych. Ze skóry można kupić również obuwie przeznaczone specjalnie do jazdy na motocyklach typu naked bike.

Nie brakuje również butów motocyklowych przeznaczonych do motocyklistów na ścigaczach. W takim przypadku kształt obuwia jest nieco inny, a i skóra na bucie barwiona jest na różne kolory. Dzięki temu można dopasować kolorystycznie but do kombinezonu oraz samego motocykla.

Rzadziej spotyka się buty skórzane motocyklowe pasujące do motorów enduro. Jednak i takie rozwiązania można spotkać. Najczęściej buty do enduro są bardzo kolorowe, a ich konstrukcja jest bardziej solidna. Jeżdżąc w terenie nie trudno o upadek czy kolizję z przeszkodą.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ