Skuter w korku – jak poruszać się bezpiecznie?

0
1721

Gdy nie mamy samochodu, ale poruszamy się skuterem, wcale nie musimy stać w korkach. Musimy jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach bezpieczeństwa ważnych dla nas oraz da innych uczestników ruchu drogowego.

Jak powinniśmy jeździć bezpiecznie w korku? Czy możemy wtedy przejeżdżać pomiędzy samochodami? Z której strony powinniśmy je omijać? Na co powinniśmy uważać w szczególności. Sprawdź nasze porady, które pomogą ci bezpiecznym poruszaniu się w korku i pozwolą ci na zaoszczędzenie swojego czasu i nerwów!

Pamiętaj o bezpiecznej odległości

Przepisy nie zabraniają przeciskania się pomiędzy samochodami stojącymi w korku. musimy jednak pamiętać o tym, aby zachować wtedy bezpieczną odległość od innych pojazdów, aby nie wpaść na nie i nie porysować ich. Nie powinniśmy też rozwijać zbyt dużej prędkości – może się zdarzyć, że kierowca samochodu zrobi jakiś nieoczekiwany manewr lub zdecyduje się na otwarcie drzwi.

Poruszaj się wtedy, gdy inni stoją

Zgodnie ze statystykami, do wypadków z udziałem motocyklistów, w tym tych korzystających ze skuterów, dochodzi najczęściej wtedy, gdy przejeżdża się w korku pomiędzy jadącymi samochodami, a także przy próbach ich wyprzedzania oraz jazdy slalomem. Wobec tego najbezpieczniej poruszać się tylko wtedy, gdy inne samochody stoją.

Uważaj na przejściach dla pieszych

Powinniśmy pamiętać o tym, aby zachować szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych. Zdarza się, że wtedy, gdy samochody stoją w korku, piesi przechodzą nawet na czerwonym świetle. Poza tym stojące pojazdy ograniczają widoczność. Gdy będziemy jechali zbyt szybko, możemy wpaść na pieszego przechodzącego wtedy na pasach, dlatego w ich okolicy warto wzmóc swoją czujność. Pamiętajmy też o tym, że w deszczowe dni pasy mogą być bardzo śliskie!

Nie przeganiaj innych uczestników ruchu

Kierowcy samochodów nie mają obowiązku ustępowania motocyklistom w korku, dlatego nie poganiaj i nie przeganiaj ich z pasów ruchu. Niezależnie od tego, czy lubisz skutery Honda czy innej marki, zachowaj zimną krew i zaczekaj, aż nadarzy się okazja do jazdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ