Spakuj się jak ekspert przed kolejną podróżą

0
1525

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tylna część hatchbacka lub sportowego pojazdu użytkowego może z łatwością pomieścić wszystkie bagaże potrzebne w podróży

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tylna część hatchbacka lub sportowego pojazdu użytkowego może z łatwością pomieścić wszystkie bagaże potrzebne w podróży, ale kiedy do tego dojdzie, możesz nagle zauważyć, że wcale nie ma tam tak dużo miejsca. Dlatego warto znać kilka sztuczek bezpiecznego i  efektywnego pakowania pojazdu.

Opróżnij swój samochód

Przed podróżą samochodem ważne jest, aby rozpocząć od czyszczenia pojazdu. Oznacza to usunięcie wszystkiego, czego nie potrzebujesz w podróży, na przykład: toreb na zakupy spożywcze, sprzętu sportowego, zabawek dziecięcych.

Rozpocznij pakowanie wieczorem w przeddzień podróży

Zaleca się spakowanie samochodu na noc przed podróżą, jeśli to możliwe. Będziesz wtedy mógł z samego rana wskoczyć do samochodu i ruszyć w drogę. Aby uzyskać maksymalne wykorzystanie przestrzeni samochodowej, przynieś wszystkie torby, siatki, sprzęt i cokolwiek musisz spakować do garażu (jeśli nim dysponujesz), aby zorientować się, ile bagażu faktycznie musisz zmieścić w pojeździe.

Pakuj się w porządku strategicznym

Zasada polega na spakowaniu przedmiotów w takiej kolejności, w jakiej będziesz ich potrzebował. Powinieneś spakować przedmioty, których potrzebujesz tak, abyś mógł łatwo do nich dotrzeć. Jeśli wybierasz się do babci, a dotarcie tam zajmie dwa dni, nie chcesz wkładać torby, której będziesz potrzebować w hotelu, pierwszej nocy na samym dole, bez względu na to, jak dobrze tam pasuje.

Wybierz bardziej miękki bagaż

Aby zmaksymalizować przestrzeń, zaleca raczej pakowanie miękkich torebek, niż sztywnego bagażu. Sztywna torba na kółkach, może być OK, jeśli pakujesz się na jedną noc i będziesz musiał ją wtoczyć do hotelu. Ale takie torby zajmują dużo miejsca. Jeśli spakujesz miękkie torby, takie jak worki i siatki z ubraniami, zajmą one znacznie mniej miejsca. Przy różnych przedziałach i wycięciu koła, tył samochodu lub SUV niekoniecznie jest prostokątną przestrzenią. Miękki bagaż może lepiej wykorzystać tę nieregularną przestrzeń.

Ponadto umieszczenie siatkowej siatki ładunkowej nad bagażem może zapobiec przesuwaniu się rzeczy, co może naprawdę pomóc z punktu widzenia bezpieczeństwa. Siatki takie znajdziesz w sklepie internetowym Volkswagena, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl, w zakładce ‘transport’. Przykładową siatkę możesz zobaczyć tutaj –> https://www.vwuzytkowe-sklep.pl/katalog/1/siatka-do-mocowania-bagazu,203744.html.

Unikaj zagracania

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ważne jest również, aby nie próbować wtykać tak dużo bagażu, że widok kierowcy na tylne okno jest zasłonięty. Pozostawienie wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie się widzieć co dzieje się z tyłu samochodu, to niezwykle ważna kwestia.

Zaoszczędź miejsce w imię bezpieczeństwa

Wreszcie, ważne jest, aby zaoszczędzić miejsce na potrzebny sprzęt bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli podróżujesz w śnieżnym kraju, zaleca się zabranie ze sobą łopaty do śniegu, koca awaryjnego, latarki, a nawet świecy i zapałek w puszce po kawie. Może się również przydać telefon komórkowy i ładowarka samochodowa, aby upewnić się, że możesz wezwać pomoc, jeśli znajdziesz się w tarapatach.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest pozostawienie tak potrzebnego sprzętu, abyś mógł spakować jeszcze jedną walizkę na przykład z ubraniami, których i tak nie założ

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ