Wycieraczki samochodowe dla miłośników dynamicznej jazdy

0
1208
Wycieraczki samochodowe dla miłośników dynamicznej jazdy

Jak wiadomo, rola wycieraczek samochodowych polega na odprowadzaniu wody oraz wszelkich zanieczyszczeń pojawiających z powierzchni szyby samochodowej w czasie jazdy. Wycieraczki należą do grupy elementów wyposażenia każdego pojazdu, które zapewniają kierowcy dobrą widoczność, a co się z tym wiąże, wspomagają kierującego pojazdem w prawidłowej ocenie sytuacji panującej na drodze. Z tych też powodów należy regularnie kontrolować stan piór wycieraczek, a w razie konieczności dokonać ich wymiany.

Dla posiadaczy starszych typów pojazdów ceniących sobie dynamiczną jazdę wymiana wycieraczek na nowe będzie doskonałą okazją do zakupu i montażu piór wycieraczek, których skuteczna praca zapewni dobrą widoczność nawet przy jeździe ze znaczną prędkością. Do grupy wycieraczek doskonale sprawdzających się podczas szybkiej jazdy, zaliczyć można z całą pewnością wycieraczki płaskie i wycieraczki hybrydowe. Te dwie nowoczesne konstrukcje stosunkowo niedawno pojawiły się na szybach samochodów. W początkowym okresie przeznaczone były wyłącznie do montażu w nowych modelach aut. Aktualnie, za sprawą specjalnych uchwytów montażowych, wycieraczki płaskie i hybrydowe można instalować także w starszych pojazdach.

Wycieraczka płaska, znana także jako bezszkieletowa lub bananowa, nie posiada widocznego, odrębnego szkieletu, na którym zwykle osadzone jest gumowe pióro. Jego odpowiednik w postaci podłużnej, wyprofilowanej, elastycznej listwy w kształcie spoilera został zespolony w całości z gumowym elementem bezpośrednio odpowiadającym za usuwanie wody z szyby samochodowej.

wycieraczka plaska dipp

W wycieraczce hybrydowej szkielet jest co prawda widoczny, ale w porównaniu z klasyczną wycieraczką przegubową otrzymał o zupełnie nowy, niskoprofilowy wymiar. W konstrukcji wycieraczki hybrydowej ulepszono także łączenia i elementy odpowiadające za dociskanie wycieraczki do powierzchni szyby samochodowej.

Każda z wymienionych konstrukcji charakteryzuje się bardzo dobrym przyleganiem do szyby samochodowej na całej swojej długości. W przypadku wycieraczki płaskiej towarzyszący dynamicznej jeździe pęd powietrza nie odrywa jej od powierzchni szyby samochodowej, lecz jeszcze bardziej ją dociska.

Wycieraczki płaskie oraz wycieraczki hybrydowe, wbrew powszechnie panującej opinii, nie są drogie. Szczególnie jeżeli przyjrzymy się ofertom polskich firm zajmujących się ich produkcją. W ich gronie znajduje się między innymi polski producent wycieraczek, firma DIPP. Standard wykonania zamienników wycieraczek samochodowych marki DIPP od lat nie budzi zastrzeżeń. Pióra z logo DIPP zyskały uznanie wśród klientów nie tylko z uwagi na swoją atrakcyjną cenę, ale również za wyjątkową trwałość i niezawodność. Wycieraczki DIPP cenione są również za cichą pracę. Wysokiej jakości wycieraczki samochodowe tego producenta można zakwalifikować do średniej półki cenowej.

płaskie wycieraczki samochodowe dip

Miłośnicy pokonywania kolejnych odcinków drogi w ekspresowym tempie znajdą w ofercie firmy DIPP wysokiej jakości płaskie i hybrydowe wycieraczki samochodowe zapatrzone w specjalne uchwyty mocujące. Dedykowane poszczególnym modelom pojazdów zaczepy, sprawiają, iż pióra marki DIPP pewnie trzymają się ramienia wycieraczki podczas jazdy w każdych warunkach.

Pozytywne opinie o marce znajdziemy bez trudu w wypowiedziach użytkowników na internetowych forach motoryzacyjnych. Wycieraczki z logo DIPP znajdziemy w sklepach motoryzacyjnych oraz w internetowym sklepie producenta.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ