Wypożyczalnia aut jako pomysł na biznes

0
974
Wypożyczalnia aut jako pomysł na biznes

Obecnie bardzo dużo osób zastanawia się czy warto otworzyć wypożyczalnię samochodów. Obserwując w ostatnim czasie polski rynek możemy zauważyć, że otwiera się coraz więcej dużych firm, które oferują wynajem długookresowy albo wynajem aut na minuty. Wiele wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywał, bo wypożyczania aut to przyszłościowy biznes.

Kto korzysta z usług wypożyczalni samochodów?

Wypożyczalnie samochodów zależnie od swojego profilu działania mają bardzo różnych klientów. Do podmiotów, które oferują krótkoterminowy wynajem aut a więc samochody na minuty trafiają przede wszystkim osoby, które okazjonalne potrzebują podjechać na zakupy, do przychodni czy odebrać kogoś z dworca. Z kolei z wynajmu długookresowego najczęściej korzystają ludzie biznesu. Takie samochody są wypożyczane przez duże firmy dla swoich pracowników często na okres kilku miesięcy. Klientami wypożyczalni są także osoby, które czasowo przebywają w Polsce będąc w podróży służbowej albo na urlopie. Osoby te zwykle przybywają do kraju samolotem albo pociągiem i na miejscu potrzebują auta do poruszania się. Osobną grupę klientów stanowią firmy ubezpieczeniowe, które wynajmują auta zastępcze dla klientów. Wspomnieć jeszcze należy o najmie okazjonalnym gdzie wypożycza się limuzyny czy pojazdy zabytkowe na śluby, studniówki, bale.

Czy ten biznes się opłaca?

Przede wszystkim, aby rozpocząć działalność, jako wypożyczalnia aut trzeba wnieść niemałe środki na start. Najwięcej pochłoną oczywiście samochody. Standardem jest dzisiaj oferowanie auto nowych i bogato wyposażonych ( zobacz więcej na https://www.fleetcorp.pl/ ). Oprócz tego, trzeba mieć punkt stacjonarny, parking, opłacić pracowników. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że wypożyczalnia aut nieustannie będzie generowała koszty w postaci serwisów, ubezpieczeń, napraw. Alternatywą może, więc być przyłączenie się do dużej sieci franczyzowej. Osoba prowadząca taką wypożyczalnię będzie miała dostęp do nowoczesnej floty oraz stałych zleceń od towarzystw ubezpieczeniowych. Ta forma wiąże się ze zdecydowanie mniejszym ryzykiem. Popyt na usługi wypożyczania aut jest dzisiaj duży i stale rośnie, bo rynek nie jest nasycony. Tego typu biznes z pewnością warto otworzyć, mając oczywiście na uwadze wybór trafionej lokalizacji takiej jak okolice lotniska czy miejscowość popularna turystycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o akumulator samochodowy?
Następny artykułPrzegląd świateł drogowych

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ