Zmiana felg w samochodzie

0
1185
Zmiana felg w samochodzie

Felgi tak samo jak każdy element samochodu z czasem się wysługują, tracą na reprezentatywności oraz słabiej chroniąc elementy znajdujące się pod spodem. Felg nie zmienia się często. Na jednym komplecie wielu kierowców jeździ przez całe „życie” auta. Jednak auto to nie tylko środek transportu to również osobista wizytówka, a o prezencję należy dbać. Alufelgi, czyli felgi aluminiowe to rozwiązania montowane głównie w autach sportowych. Jednak coraz częściej te dodatki trafiają do aut osobowych codziennie jeżdżących po krajowych drogach. Alufelgi to wielowymiarowa inwestycja, która przynosi różne korzyści – prezencja jest jedną z najważniejszych.

Dodać autu wizualnego pazura

Felgi aluminiowe zwracają na siebie uwagę. Są to „buty” dla samochodu. Bez tego elementu pojechać w trasę jest czymś niemożliwym. Zanim jednak założy się alufelgi trzeba rozważyć czy rzeczywiście są potrzebne. Alufelgi wpływają na komfort oraz specyfikę jazdy, a auto w różnych warunkach pogodowych inaczej zachowuje się na drodze. Alufelgi dodadzą nowego poziomu prezencji do auta, jednak sam montaż powinien być przemyślany. Samochód jest używany coraz częściej – zabiegany człowiek musi się codziennie znaleźć w kilku miejscach i załatwić stos różnorodnych obowiązków. W efekcie auto się eksploatuje. Felgi to nie jedyny element koła, będą one reprezentatywne – do czasu. Na ich wygląd oraz funkcjonalność wpływa wiele czynników. Np. klocki i tarcze hamulcowe. Mając metalowe klocki i tarcze w czasie ścierania przy hamowaniu wytwarza się metalowy pył, który razem z brudem z nawierzchni osadza się na felgach – czasem silnie się w nie wżerając. Trzeba o tym pamiętać. Często zmiana starych felg na alufelgi pociąga za sobą wymianę klocków hamulcowych oraz tarcz. Najlepszym wyjściem jest zamontowanie ceramicznych klocków, które potrafią lepiej znieść zmienne temperatury oraz częste użytkowanie auta nie wpływając w aż tak negatywny sposób na założone felgi.

Dopasować felgi do auta

Felga feldze nie jest równa. Na rynku istnieje całe mnóstwo rodzajów oraz wariantów felg aluminiowych dopasowanych do potrzeb i specyfikacji różnorodnych marek. W efekcie dużego zagęszczenia produktów, można bardzo szybko się zagubić. Rozwiązaniem jest kupienie zestawu z sieci posługując się profesjonalną wyszukiwarką felg. Wiele serwisów jest wyposażona w to udogodnienie, które pozwala oszczędzić na kosztach oraz czasie. Nie będzie koniecznym bieganie po punktach serwisowych i sklepach stacjonarnych oraz godzenie się na opcje, które aktualnie są dostępne. Zmiana starych felg na alufelgi to poważna decyzja, która odmieni nie tylko oblicze, ale również wydajność auta. Warto gruntowanie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRainbow odkurzacze
Następny artykułBezpieczna podróż flotą POLCAR

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ