Auto detailing – nowy wygląd starego samochodu

0
2395
Auto detailing - nowy wygląd starego samochodu

Kilkuletni samochód może lśnić nowością nie tylko przy regularnej, starannej pielęgnacji i ostrożnej jeździe. Współczesne techniki auto detailingowe pozwalają odzyskać niemal fabryczny stan nadwozia i kokpitu nawet wtedy, kiedy samochód posiada na karoserii głębokie rysy lub widoczne wgniecenia. Oczywiście w przypadku samochodów szczególnie popularnych i mało prestiżowych, sprawę może załatwić wymiana całego uszkodzonego elementu. Co jednak z drogimi pojazdami, do których ciężko o oryginalne, niedrogie części? Tu z pomocą przychodzi auto detailing, czyli grupa w pełni kompleksowych usług polegająca na czyszczeniu, a także przeprowadzaniu renowacji i długotrwałej konserwacji zewnętrznych oraz wewnętrznych elementów pojazdu.

Najważniejsze etapy kompleksowej usługi auto detailingowej

usługi auto detailingowej

Na fachowo przeprowadzony pakiet usług detailingowych składają się 3 etapy. Pierwszy to kompleksowe mycie okien, kół i wszystkich pozostałych elementów nadwozia. Na życzenie klienta krok ten może obejmować także gruntowne czyszczenie i regenerację kokpitu oraz przestrzeni bagażnika. Całość procesu wykonywana jest ręcznie, przy starannym doborze środków chemicznych najefektywniejszych i najbardziej bezpiecznych względem określonych materiałów. Następnie – po dogłębnym oczyszczeniu poszycia samochodu z wszelkiego brudu – przechodzi się do czynności, takich jak usuwanie rys z lakieru oraz wyciąganie wgnieceń. W przypadku usług świadczonych przez doświadczonego i wysokokwalifikowanego detailera  możliwe jest wyeliminowanie wszystkich dużych niedoskonałości powłoki lakierniczej oraz ponad 90% tych najdrobniejszych. Wgniecenia likwidowane są przy wykorzystaniu bezinwazyjnej techniki PDR, pozwalającej na przywrócenie pierwotnego kształtu elementu bez dalszych uszkodzeń lakieru. Po zakończeniu tych zabiegów auto wygląda zupełnie jak nowe.

uszkodzeń lakieru

Na jak długo?

Auto detailing nie byłby zbyt wiele wart, gdyby nie wydajna i długotrwała ochrona lakieru, którą oferuje. Zwieńczeniem wszystkich opisanych wyżej czynności jest zwykle aplikacja ceramicznej powłoki ochronnej, która z jednej strony nadaje karoserii piękny lustrzany połysk, a z drugiej skutecznie zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi na okres sięgający nierzadko nawet do 5 lat.

Auto detailing

Jeśli chodzi o auto detailing Poznań jest jednym z najlepszych do odwiedzenia obszarów Polski w przypadku wszystkich, którzy chcą uzyskać efekt fabrycznej nowości kilkuletniego auta. Na jego terenie działają liczne spośród pierwszych salonów detailingowych w kraju. Firmy te zapewniają całościową regenerację samochodu przy jednoczesnym zachowaniu bardzo atrakcyjnych względem pozostałych miejscowości cen.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ