Co zrobić ze starym samochodem?

0
4004

Niektórzy przywiązują się do swoich samochodów i eksploatują je tak długo, jak to tylko możliwe, nie zmieniając środka transportu co kilka lat. Każdy samochód ma jednak swoją żywotność – uszkodzeniu może ulec silnik, inne elementy napędowe czy konstrukcyjne. Pojazd może także ulec zniszczeniu wskutek wypadku komunikacyjnego lub nieszczęśliwego zdarzenia. Sprzedaż takiego niesprawnego pojazdu nie jest łatwa.

Trudności przysparza też często sprzedaż samochodu „na chodzie” – znalezienie kupca czasami trwa długo i prowadzi do frustracji. Sprzedający chciałby otrzymać należność za pojazd i móc zainwestować np. w nowy samochód, musi jednak czekać na chętnego. A z tym bywa różnie – nawet przeprowadzając prezentację pojazdu kilku potencjalnym kupcom brak pewności, że któryś z nich zdecyduje się na zakup. Wówczas warto rozważyć możliwość sprzedania auta w skupie. Skup aut to przedsiębiorstwo zajmujące się zakupem samochodów – często w różnym stanie. Samochody niesprawne rozbierane są na części zamienne, sprawne pojazdy trafiają do komisów samochodowych, gdzie łatwiej o ich nabywcę.

Skupy samochodów dostępne na https://www.lento.pl/skup-aut.html stają się szansą na pozbycie się samochodu, szczególnie gdy zależy nam na czasie. Zwykle istnieje możliwość sprzedaży samochodu jeszcze tego samego dnia – to możliwość na szybki zastrzyk gotówki. Istotną kwestią jest również fakt, że skupy są działającymi legalnie przedsiębiorstwami, wszystko więc przebiega zgodnie z przepisami polskiego prawa – sporządzana jest stosowna umowa, dopełniane wszelkie formalności, dzięki czemu nie trzeba się obawiać niespodziewanych konsekwencji sprzedaży samochodu nieznanemu człowiekowi.

Decydując się na sprzedaż auta do skupu nie trzeba martwić się jego przygotowaniem – rzeczoznawca potrafi ocenić jego wartość także przy zabrudzonym lakierze i nieodkurzonym wnętrzu – pozwala to zaoszczędzić niemało czasu, a często także i pieniędzy. Samochody sprzedawane w komisach są uprzednio przygotowywane do prezentacji zgodnie ze standardami konkretnych firm, niezależnie od tego w jakim stanie trafiają na plac.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ