Czy sporty motorowe są emocjponujące?

0
1852

Sporty motorowe budzą ogromne emocje zarówno wśród kibiców, jak i zawodników oraz ich sponsorów. Pasjonują się nimi także konstruktorzy samochodów, od których zależą osiągi pojazdu i to, czy kierowca będzie miał szanse na wygraną w wyścigu. Dlaczego sporty motorowe są tak fascynujące?

Czym są sporty motorowe?

Sporty motorowe to ogólna nazwa dyscyplin sportowych, które obejmują współzawodnictwo pojazdów lądowych, które są napędzane silnikami różnego rodzaju. Do tego rodzaju sportów zalicza się przede wszystkim sporty:

  • samochodowe – to chyba najszersza z dziedzin sportów motorowych. Do najpopularniejszych dyscyplin należą wyścigi torowe, wyścigi równoległe, rajdy terenowe i wiele innych;

  • motocyklowe – sporty motocyklowe obejmują między innymi: wyścigi drogowe, rajdy motocyklowe, wyścigi motocyklowe oraz motocross;

  • żużlowe – zaliczane są do sportów motocyklowych. Są to wyścigi, które odbywają się na torach żużlowych o kształcie zbliżonym do owalu;

  • kartingowe – są to wyścigi gokartów, które odbywają się na torach o nawierzchni bitumicznej. Wyścigi podzielone są na klasy uzależnione od wieku kierowcy, a także pojemności silnika pojazdu.

Na czym polega fenomen sportów motorowych?

Sporty motorowe przyciągają uwagę kibiców już praktycznie od początku ery rozwoju motoryzacji. Jednak prawdziwy boom na sporty motorowe rozpoczyna się latach 50-70. ubiegłego wieku, kiedy to powstają serie mistrzostw świata, a także powstają najbardziej pasjonujące rajdy samochodowe takie jak Rajd Paryż-Dakar (obecnie Rajd Dakar).

Sporty motorowe są tak fascynujące z kilku względów. Przede wszystkim są niezwykle widowiskowe – wspaniałe maszyny, dzielni kierowcy i ich fanki… Kolejną kwestią jest to, że sporty motorowe to bardzo szeroka dziedzina. Dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć dyscyplinę, która będzie go interesować.

Obecnie wokół największych wyścigów i rajdów zarówno samochodowych, jak i motocyklowych stworzone zostały prawdziwe „machiny” biznesowe. Zdarzeniom tym często towarzyszą serie imprez dodatkowych, które mają podnieść prestiż wyścigów oraz przyciągnąć uwagę większej ilości fanów sportów motorowych. Jeśli jesteś fanem sportów motorowych zajrzyj na stronę www.motorsport.info.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na ten temat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ