Jak przygotować auto do zimy?

0
1531
Jak przygotować auto do zimy?

Każdy z nas wie, że sezon zimowy to dla naszego samochodu trudny okres. W tym czasie nasz pojazd narażony jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych. Jednak odpowiednie przygotowanie do zimy sprawi, że użytkowanie naszego samochodu będzie przebiegało bezproblemowo.

Jak przygotować samochód do zimy?

Wymiana opon

Każdy z nas w okresie zimowym wymienia opony. Dzięki tej czynności jazda jest bezpieczniejsza, ponieważ nasz samochód ma lepszą przyczepność do drogi, co minimalizuje ryzyko wpadnięcia w poślizg. Opony zimowe powinniśmy nabywać w sezonie letnim, ponieważ wtedy cena ich jest znacznie mniejsza. Za to najlepszym sezonem do zakupu opon letnich jest okres zimowy. Wymiana opon powinna być dokonana w zakładzie wulkanizacyjny, dzięki czemu nasze koła będą odpowiednio wyważone.

Kontrola płynów eksploatacyjnych

Kontrola płynów eksploatacyjnych jest niezwykle ważna w okresie zimowym. Warto uzupełnić braki szczególnie oleju i płynu chłodzącego. Powinniśmy wymienić olej, aby silnik w naszym samochodzie był lepiej nasmarowany. Warto również sprawdzić ilość płynu chłodzącego oraz to, w jakiej temperaturze zamarza. Jeżeli bowiem dojdzie do zamarznięcia to wtedy może zostać uszkodzona jednostka napędowa.

Kontrola układu elektrycznego

Warto przed okresem zimowym sprawdzić układ elektryczny, ponieważ możemy mieć problem z uruchomieniem samochodu podczas niskich temperatur. Należy sprawdzić akumulator, stan świec i przewodów zapłonowych w silnikach benzynowych. Powinniśmy również skontrolować nie tylko stan oświetlenia, ale przede wszystkim światła mijania.

Przygotowanie nadwozia

Nadwozie naszego pojazdu w okresie zimowym jest narażone na powstawanie korozji przez wilgoć oraz środki chemiczne znajdujące się na drodze. Jeżeli chcemy tego uniknąć to powinniśmy nasze nadwozie dokładnie umyć oraz nawoskować. Warto także uzupełnić wszystkie ubytki lakieru. Należy również zabezpieczyć oraz zakonserwować uszczelki przed przymarzaniem.

Wyposażenie dodatkowe

Podstawowe wyposażenie potrzebne w zimie to skrobaczka do szyb, szczotka do odśnieżania, kable rozruchowe, linka holownicza, płyn do spryskiwaczy oraz rękawice robocze. To wszystko ułatwi nam przetrwanie trudnego sezonu zimowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ