Kiedy oszczędzać na częściach a kiedy nie?

0
1709
Kiedy oszczędzać na częściach a kiedy nie?

Oszczędzanie na częściach do samochodu, może z jednej strony ożywić nasz domowy budżet, ale z drugiej – doprowadzić do poważnego wypadku. Sprawdźmy, w których sytuacjach warto oszczędzać na częściach do swojego auta a w których warto wydać więcej.

Używany czy nieużywany – oto jest pytanie!

Jeśli zastanawiamy się, czy kupić części używane czy nie, najlepiej będzie, jeśli…sprawdzimy, po co dane części są nam potrzebne. Jeśli jest to wyposażenie wnętrza samochodu (np nowy fotel), to spokojnie można zakupić fotel używany. I tak najprawdopodobniej wyposażymy go w gustowne okrycie. Jeśli jednak dana część, to np napinacze pasów bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne, lepiej będzie, jeśli wybierzemy produkt fabrycznie nowy. Chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo… Przy okazji, warto pamiętać, że nowy, fabryczny produkt, jest też objęty gwarancją. W przypadku części używanych, nie jest to w ogóle możliwe…

Oryginał czy zamiennik? Co wybrać?

Podobnie sprawa ma się w przypadku części oryginalnych i zamienników. Przeważnie wybierajmy oryginalne części. Są one znacznie lepiej dopasowane do naszego pojazdu i nie wymagają szeregu prac dostosowawczych. Dotyczy to w szczególnym stopniu części blacharskich i elementów oświetlenia.

Zamiennik, będzie opcją korzystniejszą w przypadku samochodów tańszych i… bardziej zużytych. Jeśli posiadamy pojazd, który ma już za sobą kilkanaście lat jazdy, to zakup nowych części nie będzie dobrym rozwiązaniem. Przecież w perspektywie kilku lat i tak pozbędziemy się tego samochodu…

Czym się kierować, wybierając zamienniki?

1. Wybierajmy zamienniki o długim terminie trwałości. Nie chcemy przecież, by kilka miesięcy po wymianie danej części, konieczny był jej ponowny zakup.

2. Wybierajmy zamienniki uznanych producentów. Co ciekawe, jest mnóstwo dobrych i rzetelnych firm, które są w stanie wyprodukować dobrej jakości zamienniki.

3. Przeanalizujmy, czy zakup zamiennika będzie się nam opłacał. Może konieczne będzie dopłacenie niewielkiej kwoty, by posiadać część oryginalną?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ