Muzyka w podróży – porady dla kierowcy i pasażera

0
1534
Muzyka w podróży – porady dla kierowcy i pasażera

Muzyka jest nieodłącznym towarzyszem podróży. Słuchamy różnych gatunków, ale łączy nas jedno – chcemy jak najlepszej jakości dźwięku. Jak słuchać muzyki w podróży? Na co zwrócić uwagę? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Transmiter FM dla kierowcy

W trasie zazwyczaj używamy radia. Dla kierowcy to jedyny bezpieczny sposób na słuchanie muzyki. Ponieważ nie zawsze mamy ochotę na słuchanie proponowanych utworów, warto wyposażyć się w transmiter FM, który posłuży nam do przesyłania ulubionej muzyki na głośniki samochodowe.

Urządzenie jest proste w obsłudze i pozwala stworzyć własną stację radiową. Łączy się ze smartfonem za pomocą bluetooth. Sygnał, który odbiera z telefonu, jest wysyłany za pomocą fal do naszego radia. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej częstotliwości tak, aby radiostacje nie zakłócały odbioru – wybierz taką, która nie jest zajęta przez rozgłośnie.

Sam wybierasz źródło muzyki – transmitery obsługują wszystkie aplikacje. Z powodzeniem odtworzysz muzykę z YouTube, choć w tym przypadku nie ma możliwości wygaszenia ekranu. Zaleca się korzystanie z aplikacji streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal. Baza utworów dostępnych w ich bibliotece jest bardzo duża, a podczas jazdy nie będą Cię rozpraszać teledyski.

Żeby mieć pewność, że wszystko będzie działać bez zarzutu, wybierz dobry transmiter do samochodu. Unikniesz braku łączności i będziesz mógł cieszyć się muzyką bez przerwy.

Słuchawki dla pasażera

Słuchawki dla pasażera

Po wielu godzinach podróży, kiedy tematy do rozmowy się wyczerpały, a radio ciągle gra tę samą piosenkę, możesz mieć ochotę zrelaksować się przy akompaniamencie ulubionej muzyki. Ponieważ nie zawsze zgadzasz się gustem współtowarzyszy, chcesz posłuchać czegoś innego. Najlepszym rozwiązanie będą dobre słuchawki.

Wybór konstrukcji słuchawek zależy od Ciebie – kieruj się swoją wygodą. Niezależnie od tego jakie wybierzesz, czy będą douszne, nauszne lub dokanałowe, powinny posiadać kilka cech wspólnych, które przydadzą się podczas podróży.

Zadbaj o to, żeby wybrany model był wygodny. Podróż może trwać długie godziny. Uszy mogą się męczyć, kiedy dobierzemy konstrukcję źle dopasowaną do naszej głowy. W przypadku słuchawek dokanałowych wybierz odpowiednią wielkość gumek tak, żeby nie wypadały z uszu. Słuchawki nauszne powinny mieć muszlę dopasowaną do Twojej małżowiny. Ucisk może być nie do zniesienia i skutecznie zniechęcić do słuchania.

Szukając słuchawek zwróć szczególną uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia. We współczesnych modelach, które są naszpikowane technologią, łatwo znaleźć dodatki pomagające przetrwać podróż – jednym z nich jest system redukcji szumów. Polega on na tłumieniu dźwięków otoczenia. Dzięki niemu będziemy słyszeć jedynie muzykę, bez zakłóceń z zewnątrz. Podczas jazdy samochodem ma to podwójne znaczenie. System skutecznie wytłumi dźwięki wydawane przez nierówności na drodze oraz słuchaną przez współtowarzysza muzykę. Często spotykane są również wbudowane funkcje korekcji dźwięku i mikrofon pozwalający prowadzić rozmowy telefoniczne.

Transmiter FM dla kierowcy

Podsumowanie

Wybór sprzętu zależy od roli, która odgrywasz podczas podróży. Nie jest powiedziane, że kierowca nie może potrzebować dobrych słuchawek, a pasażer transmitera FM – role mogą się odwrócić w każdym momencie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ