Sprzedać czy zezłomować? Co zrobić z samochodem?

0
1462
Sprzedać czy zezłomować? Co zrobić z samochodem?

Jeszcze jeździmy swoim coraz starszym samochodem, lecz czujemy jak z każdym dniem uchodzi z niego życie. Czekamy tylko aż stanie na środku drogi i nie pojedzie dalej. W końcu podejmujemy decyzję, że musimy się go pozbyć, ale jeszcze nie wiemy jak… Co lepiej zrobić? Sprzedać czy zezłomować?

Stary, ale… na sprzedaż

Na początku myślimy, że sprzedaż to będzie dobra opcja, bo można trochę zarobić, a i mamy jeszcze trochę czasu, nim pojawi się kupiec. Później jednak się zastanawiamy, czy faktycznie znajdzie się osoba, która będzie chciała nam zapłacić za – mówiąc łagodnie – pojazd po przejściach. Lepiej nie załamywać rąk, bo możemy się zdziwić, jak wielu jest pasjonatów motoryzacji, którzy tylko szukają takich samochodów. Co prawda, nie każdy stary pojazd ma jakąś wartość kolekcjonerską, a czy jest tak z naszą “bryką”? Dopóki nie wystawimy jej na sprzedaż, to się nie dowiemy.

Jedziemy na złomowisko

Czy to się uda?

To zasadne pytanie, bo nasze ambitne plany sprzedażowe mogą się nie powieść. Wszystko przez to, że prawdziwych pasjonatów i kolekcjonerów jest dziś coraz mniej. To nie tylko kosztowne, ale i wymagające hobby, którym zajmuje się garstka wielbicieli motoryzacji. Z drugiej strony są młode osoby, które co dopiero zrobiły prawo jazdy i za swoje oszczędności chcą kupić jakiś pojazd. Już tak marzą, by jeździć, że nie zwracają uwagi na jakość pojazdu, lecz na jego niską cenę. To jest jakaś opcja, ale czy realna? Pewnie zależy od szczęścia i wielu innych czynników, bo na rynku jest mnóstwo starych aut, których nikt nie chce “przygarnąć”.

Jedziemy na złomowisko

W końcu jednak po miesiącach oczekiwania na kupca tracimy nadzieję i decydujemy się oddać auto na złom. Jeśli zrobimy to prawidłowo może nawet na tym zarobić. Oczywiście, nie będą to duże pieniądze, ale zawsze coś. Najważniejsze jest to, że sprzedający otrzymuje ze samochód gotówkę “od ręki”. Profesjonalne złomowisko spisze umowę przejęcia samochodu i wyliczy uczciwą stawkę za oddawany pojazd. Ważne, by oddając auto do takiego miejsca, nie pozbawić go wcześniej kluczowych części. Takie działanie po pierwsze znacząco obniży wartość pojazdu, a z drugiej nawet może być karane. Więcej o tych kwestiach przeczytamy w artykule pt. Złomowanie samochodu – jak przebiegają formalności.

Co korzystniejsze

Co korzystniejsze?

Na pytanie, co będzie lepsze, czy szukanie kupca, czy oddanie pojazdu na złomowisko, musimy odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jeśli nie wiemy, warto popytać osoby bardziej zaznajomione w temacie. Prawdą jest bowiem, że oba rozwiązania to zalety, jak i wady, a których będzie więcej, zależy od naszych oczekiwań. Jak chcemy coś zarobić to warto poszukać kupca, nawet jak miałoby to trwać wiele miesięcy. Jeśli zaś nie mamy miejsca na stary samochód, chcemy już kupić nowy, to najlepszym rozwiązaniem będzie złomowisko, gdzie szybko i sprawnie pozbędziemy się wysłużonego pojazdu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ