Nowoczesne zbiory z monitoringiem GPS maszyn rolniczych

0
535
Nowoczesne zbiory z monitoringiem GPS maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze potrafią kosztować nawet kilka milionów złotych – już sam ten fakt skłania ku wnioskowi, że trzeba o nie należycie dbać, aby inwestycja się zwróciła. Jedną z form pielęgnacji maszyny rolniczej może być zamontowanie w niej modułu GPS, który będzie go monitorował. Jakie są korzyści z monitoringu kombajnu, traktora lub ciągnika? Jak usprawni to prace rolnicze? Zapraszamy do lektury!

Lokalizacja maszyn rolniczych z monitoringiem GPS

Informacje o tym gdzie aktualnie przebywa dana maszyna rolnicza bardzo ułatwia organizację czasu i pracy. Podgląd na mapie daje również podgląd na realizację prac – czy idą zgodnie z planem, czy też zdarzyły się opóźnienia. Dzięki lokalizatorowi GPS, który zapisuje przebyte trasy, właściciel nie musi śledzić cały dzień ruchów swoich maszyn – może je zobaczyć przeglądając historię przebytych tras.

Raporty na temat monitoringu GPS maszyn rolniczych

Jednak aby informacje były kompletne, zarządca floty maszyn rolniczych może uzupełnić je o szereg praktycznych raportów. Moduł GPS zbiera podczas pracy maszyny wiele użytecznych danych, które następnie można wygenerować w postaci czytelnego sprawozdania. Na tej podstawie można zoptymalizować i uporządkować trasy podczas ważnych wydarzeń jak np. zbiory.

Raporty niosą za sobą również inną korzyść – pozwalają zaoszczędzić pieniądze na użytkowaniu pojazdu. Wystarczy, że przejrzysz w jaki sposób była eksploatowana maszyna, a w przypadku nadużyć jak nadmierna prędkość lub obroty, ustalisz nowe zasady tak, aby praca odbywała się w sposób efektywny i oszczędny. Jest to pierwszy i bardzo istotny krok w drodze do optymalnego zarządzania flotą maszyn rolniczych.

Wygodna obsługa monitoringu GPS maszyn rolniczych

Aby monitoring GPS maszyn rolniczych był w pełni praktyczny, musi być również wygodny. Wychodząc naprzeciw właścicielom do lokalizatora GPS dołączona jest dedykowana aplikacja mobilna, dzięki której można mieć dostęp do danych na bieżąco. Przykładem takiej sytuacji może być nieefektywna praca na roli, która generuje opóźnienia. Wystarczy kilka kliknięć oraz podgląd mapy, aby zweryfikować trasy i jeśli to w nich tkwił problem, zaplanować je na nowo. Równie proste będzie sprawdzenie, które maszyny aktualnie pracują i w jakim miejscu.

Lokalizator GPS jako zabezpieczenie przed kradzieżą maszyny rolniczej

Biorąc pod uwagę niesamowicie wysoki koszt maszyn rolniczych, rozsądnym jest ich zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Również w tym przypadku lokalizator GPS może pomóc – wskazać lokalizację w której przebywa maszyna lub w przypadku prób zagłuszenia sygnału – pokazać, w jakim kierunku udał się złodziej.

Moduł GPS może być także wzbogacony o odcięcie rozrusznika, dzięki któremu nikt nie będzie w stanie włączyć silnika bez zgody właściciela. Wystarczy aktywować opcję, gdy maszyna przestanie być użytkowana, a następnie wyłączyć ją przed rozpoczęciem pracy.

Monitoring maszyn rolniczych – więcej korzyści

Choć powyżej wymieniliśmy najważniejsze dane dotyczące korzyści płynących z monitoringu maszyn rolniczych, to jest ich o wiele więcej. Aby zapoznać się ze wszystkimi serdecznie zapraszamy na stronę www.ikol.pl, gdzie znajduje się pełen opis funkcjonalności poszczególnych modułów GPS.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ