Pokrowce samochodowe – jak wybrać i czym się sugerować podczas zakupu?

0
1873
Pokrowce samochodowe - jak wybrać i czym się sugerować podczas zakupu?

Zabezpieczenie karoserii naszego auta przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, powinno być jednym z naszych priorytetów. Atrakcyjnie wyglądający lakier, nie tylko podnosi efekt wizualny naszego pojazdu, ale też – przedłuża jego żywotność. Warto więc zadbać o jego ochronę, kupując np pokrowce samochodowe.

Po co pokrowiec?

Pokrowce samochodowe, mogą nam się przydać podczas wielu różnych zdarzeń i oddziaływania szeregu różnych czynników zewnętrznych.

1. Dzięki pokrowcom, zabezpieczymy nasz pojazd przed działaniem szkodliwego promieniowania UV. To właśnie promieniowanie, jest odpowiedzialne nie tylko za utratę naturalnej barwy i piękna karoserii, ale też – za jej uszkodzenie.

2. Pokrowce, mogą też służyć do ochrony przez zabrudzeniami. Przydają się one szczególnie wtedy, gdy właśnie umyliśmy samochód i chcielibyśmy zadbać o jego czystość. Jeśli więc nie garażujemy naszego pojazdu, pokrowce powinny być naszym obowiązkowym wyposażeniem.

3. Ochrona przed gradem. W ostatnich latach, pogoda jest coraz bardziej kapryśna. Gradobicia i gwałtowne ulewy, są na porządku dziennym. Jak zabezpieczyć nasz pojazd? Najlepiej odpowiednio przygotowanym do tego pokrowcem. Można takie kupić już za około 300 złotych. W porównaniu z innymi pokrowcami, charakteryzuje się on zwiększoną wytrzymałością i odpornością na uderzenia.

Pokrowiec a zima…

Jeśli nie garażujemy naszego samochodu, to w zimę, warto zadbać o pokrowiec dla niego. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób, ochronimy jego karoserię przed bezpośrednim działaniem wilgoci i przy okazji… nie będziemy musieli męczyć się z porannym odmrażaniem szyb i zamków.

W przypadku „antyzimowych” pokrowców samochodowych, problemem może być ich przechowywanie. Położenie pokrowca w ciepłym miejscu (np. w bagażniku), może szybko doprowadzić do zawilgocenia wnętrza pojazdu. Jeśli więc mamy taką możliwość, koniecznie rozwińmy i przechowajmy w bezpiecznym miejscu nasz pokrowiec.

Pamiętajmy, że żaden pokrowiec nie wygra konfrontacji z garażem. Jeśli więc mamy taką możliwość, zainwestujmy w garaż, który jest rozwiązaniem bardziej wytrzymałym i z pewnością uniwersalnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ