Jaki podnośnik samochodowy będzie dla nas najlepszy?

0
3328
Jaki podnośnik samochodowy będzie dla nas najlepszy?

Pewnie nie raz, pojawiła się konieczność „zrobienia czegoś” przy naszym samochodzie. Owszem, dla wielu osób konieczność podnoszenia samochodu pojawia się tylko przy okazji wymiany opon, ale… istnieje jeszcze grupa majsterkowiczów, którzy robią to nałogowo. Tak, nie myliście się… Dziś będzie o podnośnikach samochodowych.

Podnośnik samochodowy – czyli co?

Dla wielu osób, podnośnik samochodowy, kojarzy się wyłącznie z podnośnikiem znajdującym się wewnątrz koła zapasowego. Owszem, jest to dobre rozwiązanie np. na trasie. Ale gdy już jesteśmy w domu (a konkretnie – w garażu), warto poszukać czegoś innego.

Podnośnik hydrauliczny

Często spotykanym (i bardziej profesjonalnym) podnośnikiem, jest podnośnik samochodowy hydrauliczny. Jak sama nazwa wskazuje, jego działanie opiera się na oddziaływaniu cieczy, która wyciskana ku górze, podnosi nasz samochód ku górze. Stąd też, podnośnik hydrauliczny, nie wymaga przyłożenia dużej siły. Napompowanie tulejki z płynem hydraulicznym wcale nie jest trudne i męczące. Tego typu podnośniki, możemy nabyć już za około 100 złotych. Taki podnośnik, będzie nam służył przez wiele lat.

Podnośnik pneumatyczny

Podnośniki pneumatyczne mogą również oddziaływać na nasz samochód za pomocą sprężonego powietrza. Różnica pomiędzy podnośnikami pneumatycznymi i hydraulicznymi polega więc w głównej mierze na zastosowanym czynniku roboczym.

Jednak w przypadku podnośników pneumatycznych, pojawia się dodatkowa pompka, która pompuje sprężone powietrze unoszące nasz pojazd. Nie łudźmy się – wprowadzenie pompki jest konieczne, gdyż sami nie dalibyśmy rady podnieść tak ciężkiego pojazdu.

A skoro mamy do czynienia z bardziej zaawansowanym podnośnikiem, to – jak łatwo się domyślić – jego cena również wzrośnie. W przypadku prywatnych garaży jego zastosowanie nie ma sensu – jest on po prostu zbyt kosztowny (od 750 złotych) i zbyt duży.

BHP podnoszenia samochodów.

Jeśli podnosimy pojazd, to prawdopodobnie chcemy pod niego wejść. Dlatego jego konstrukcję, warto oprzeć o tak zwane kobyłki, czyli proste, metalowe elementy, które podeprą pojazd. Rozwiązanie takie przyda się na wypadek, gdy nasz podnośnik z różnych względów upuści podnoszony ciężar.

[Głosów:7    Średnia:2.1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ