Łańcuchy śniegowe i ich największe zalety

0
1172

Wielu z nas, gdy pojawiają się opady śniegu i oblodzenia, nie myśli o założeniu łańcuchów śniegowych, a jedynie o tym jak uniknąć prowadzenia samochodu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Starają się omijać drogi przez dzień lub dwa, dopóki nie zostaną całkowicie oczyszczone. Chociaż może to działać w niektórych sytuacjach, nie zawsze jest to możliwe. W miastach, gdzie są duże ilości śniegu, ludzie nie muszą się zamykać w domach i ukrywać się przed złymi warunkami drogowymi – muszą jedynie wiedzieć jak sobie z nimi radzić, jak je regularnie kontrolować, aby zachować bezpieczeństwo.

Łańcuchy śniegowe na opony są często jednymi z najlepszych narzędzi dla tych, którzy muszą jechać samochodem w złych warunkach pogodowych. Chociaż istnieje wiele różnych powodów, dla których warto używać łańcuchów na oponach – poniżej wymieniamy kilka głównych zalet.

Lepsza trakcja na śniegu

Opony zimowe i łańcuchy śniegowe nie są przeznaczone do stosowania na jezdniach z małą warstwą lub bez śniegu, bowiem nie będą zapewniać takiej samej przyczepności, jaką zapewniają zwykłe opony zimowe na każdą pogodę o tej porze roku. Ale to co robią – to będą w stanie zapewnić przyczepność, której nie można uzyskać w trudnych warunkach na ośnieżonej drodze, bez nich na oponie.


Główną zaletą łańcuchów śniegowych do opon zimowych jest ich moc. Łańcuchy te idealnie nadają się na lód, który może znajdować się na ziemi. Łańcuchy śniegowe mają w sobie siłę, by przebić się przez lód – dzięki masie pojazdu. Dzięki temu lód staje się mniej śliski i łatwiejszy do pokonania.


Łańcuchy śniegowe – sposób na zakręty

Jedną z najtrudniejszych części jazdy w zimową pogodę jest sztuka skręcenia. Względnie łatwo jest prowadzić bezpiecznie samochód w takich warunkach w linii prostej, ale może być trudno utrzymać trakcję podczas wchodzenia i wychodzenia z zakrętu. Opony zimowe z założonymi łańcuchami śniegowymi pomagają zapewnić przyczepność, dzięki czemu można bezpiecznie przejechać. Chociaż możesz nie być w stanie pokonywać zakrętów tak szybko, jak zechcesz, będziesz mógł to zrobić bezpiecznie.

Czy nie można mieć założonych łańcuchów przez całą zimę?

Opony zimowe i łańcuchy opon nie są odpowiednie we wszystkich warunkach, nawet jeśli warunki są złe ze względu na zimową pogodę. Zrozum, że łańcuchy śniegowe i opony zimowe są przeznaczone tylko wtedy gdy panują szczególne zimowe warunki pogodowe. Są przeznaczone do miejsc, gdzie występują duże opady śniegu, które utrzymują się przez kilka dni lub tygodni. Jeśli mieszkasz w jednym z takich miejsc i nie używasz jeszcze łańcuchów śniegowych – możesz je rozważyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOpony do maszyn przemysłowych
Następny artykułGdzie serwisować Toyotę w Warszawie?

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ