Pasy transportowe z napinaczem

0
1443

Potrzebujesz pasy transportowe, jednak nie masz pojęcia, które będą dla Ciebie idealne? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze takiego pasa.

Pas mocujący – jak sama nazwa wskazuje – służy do zamocowania ładunku na przyczepie czy lawecie. Jednak jeżeli na pierwszy rzut oka wydaje się, że każdy pas spełni swoją funkcję, to w rzeczywistości wcale tak być nie musi! Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na wagę ładunku. W zależności od gabarytów i masy przewożonego towaru, pasy mają różną wytrzymałość. Przykładowo, jeżeli towar waży 1.5 tony, należy wybrać pas którego wytrzymałość jest nie mniejsza niż 2 tony. Z kolei dla towaru o masie 600 kilogramów, nie ma potrzeby kupowania pasa o wytrzymałości do 6 ton a wystarczy taki do 1 tony. Warto zatem wiedzieć, ile ważny dany towar i odpowiednio dobrać do niego pasek.

Drugim ważnym aspektem jest rodzaj mocowania oraz czy pas ma posiadać napinacz. Jeżeli chodzi o mocowanie, jest do wyboru cztery opcje: hak standardowy, hak obrotowy, hak z wyżłobieniem oraz hak z jednym pazurem. W zależności od tego, do czego pas będzie przytwierdzony, dobieramy odpowiednią końcówkę.

Ważny jest również wspomniany napinacz. Pas transportowy z napinaczem pozwala na dokładne przymocowanie ładunku do podłoża czy do ściany przyczepy. Pas mocujący z napinaczem pozwala również na zwarcie ze sobą kilku ładunków tak, by tworzyły jedną całość. Jest to zatem przydatna funkcja, w którą warto się zaopatrzyć.

Trzecim istotnym punktem przy wyborze pasa jest jego kolor. To on określa z jakim tworzywem może mieć styczność, by towar przetransportowano w bezpieczny sposób. Wyróżnia się tutaj trzy podstawowe kolory:

1. Niebieski – wykonany z poliestru, odporny na działanie zasad nieorganicznych ale nie na kwasy mineralne.

2. Zielony – wykonany z poliamidu, odporny na działanie kwasów mineralnych ale na alkaloidy.

3. Brązowy (żółty)- wykonany z polipropyleny, odporny na działanie kwasów i zasad ale tylko w niewielkim stopniu.

Nie powinno się wybierać pasa bez szczegółowej wiedzy na temat przewożonego ładunku. Po więcej informacji oraz po sam pas, należy zajrzeć na stroję: twojepasy.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFoteliki samochodowe Lionelo
Następny artykułWłasna przyczepa kempingowa

Prawie od dziesięciu lat fascynuje się motoryzacją. Niedawno postanowiłem otworzyć własnego bloga, na którym będę dzielił się moją pasją jaką są samochody i motocykle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ